Instagram’da Yorum Kopyalama Nasıl Yapılır?

Instagram’da yorum kopyalama nasıl yapılır? Instagram’da biyografi yazısı nasıl kopyalanır? Instagram’da herhangi bir yazı nasıl kopyalanır? Bu yazımızda sizlere Instagram’da yorum kopyalama işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’da kullanıcılar dilerlerse profillerinde biyografi kısımlarına yazılar yazabiliyor. Bunun yanı sıra yine Instagram’da kullanıcılar paylaşmış oldukları gönderilerin altına diledikleri gibi yazılar yazabiliyor.

Ayrıca Instagram’da kullanıcıların paylaşmış olduğu gönderilerin altına da ilgili kullanıcılar izin verildiği takdirde diğer kullanıcılar tarafından yorum yazıları gönderilebiliyor.

Instagram’da biyografi kısımlarına ya da gönderilerin altına yazılan yazılar (yorumlar) bazen bunları gören diğer kullanıcılar tarafından beğenilebiliyor.

Instagram’da bazı yazılar, özellikle de bilgi gibi içeriklerin yer aldığı bazı yorumlar diğer Instagram kullanıcıları tarafından kaydedilmek isteniyor. Bu işlemi de kullanıcılar bunları tek tek yazma ile not ederek yapıyor ya da ekran görüntüsü gibi farklı işlemler ile bunları kaydediyor.

Çünkü Instagram mobil uygulamasında kullanıcılara yazı kopyalama imkanını tanımıyor. Instagram mobil uygulaması kullanan kullanıcılar, yazıları mobil cihazlarında pratik bir şekilde kopyalayamıyor.

Instagram yorum, yazı kopyalama işlemini mobil uygulamasında kullanıcılara tanımıyor. Ancak Instagram kullanıcıları, Instagram’daki bu yazıları farklı bir giriş ile pratik bir şekilde kopyalayabiliyor.

Peki Instagram’da yorum kopyalama işlemi nasıl yapılıyor? Instagram’da yorum kopyalama işlemini mobil tarayıcınız ile ya da bilgisayarınız üzerinden pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Aşağıda sizlere bu işlemin mobil cihazlarda nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz yöntem ile Instagram’da yorumları kopyalayabilirsiniz. 

Instagram Yorum Kopyalama Nasıl Yapılır? 

Instagram’da herhangi bir gönderininin altındaki bir yorumu ya da herhangi bir profildeki biyografi yazısını mobil cihazınızdan kopyalamak için; 

1- İlk olarak instagram.com adresine mobil tarayıcınız (Chrome, Safari vs.) üzerinden giriş yapın.

2- Ardından ilgili yorum ya da yazıya basılı tutarak yazıyı seçme işlemini uygulayın.

3- Seçme işleminin ardından ekranda belirecek olan ‘kopyalama‘ seçeneğini seçerek ilgili yazıyı kopyalayın.

Kopyalamış olduğunuz metin içeriğini istediğiniz yere yapıştırabilir ve kullanabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’da yorum kopyalama işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.