iPhone’da Notlar Nasıl Kilitlenir? [iOS 14]

iPhone’da notlar nasıl gizlenir? iPhone’da notlar nasıl kilitlenir? iPhone’da nota kilit nasıl konulur? iOS 14’te notlar nasıl kilitlenir? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarına notlar uygulamasında oluşturulan notların nasıl kilitlendiğini gösterdik. İşte detaylar…

Apple iPhone kullanıcıları cihazlarında pratik ve güvenli bir şekilde notlar oluşturabiliyor. Apple, iPhone cihazlarında kullanıcılarına pratik bir şekilde notlar oluşturma imkanı tanıyor.

Apple’ın iOS işletim sisteminde yer alan notlar uygulaması ile kullanıcılar cihazlarında pratik, hızlı ve güvenli bir şekilde notlar tutabiliyor. Basit bir arayüze sahip olan notlar uygulaması kullanıcıları bir çok işlevsel özelliği de sunuyor.

Apple’ın kendi uygulaması olan notlar uygulamasında kullanıcılar pratik bir şekilde diledikleri her an notlar oluşturabiliyor. Kullanıcılar oluşturmuş oldukları bu notlara diledikleri an bakabiliyor ve bunları tekrar düzenleyebilir. Ayrıca kullanıcılar bu uygulamada oluşturmuş oldukları notları ister kendi diğer cihazları ile isterlerse de farklı kullanıcılarla bir çok yöntem ile paylaşabiliyor.

Tüm bunların yanı sıra uygulama kullanıcılarına farklı bir kaç özelliği de sunuyor. Apple’ın notlar uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu farklı özelliklerden biri de notları kilitleme imkanıdır.

Apple kullanıcıları cihazlarında notlar uygulamasında oluşturmuş oldukları notları dilerlerse istedikleri zaman kilitleyebiliyor. Böylelikle kullanıcılar başkaları tarafından görüntülenmesini istemedikleri ya da görüntülenebilme ihtimali olan notların başkaları tarafından görüntülenmesini engelleyebiliyor.

Kullanıcılar kilit koydukları notları sadece kendileri oluşturmuş oldukları şifre ya da Face-ID özelliğine sahip cihazlar ile yüz tanıma yoluyla görüntüleyebiliyor. Güvenlik açısından büyük bir önem sunun bu imkan bir çok Apple kullanıcısı tarafından kullanılıyor.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında not kilitleme işlemi nasıl yapılıyor? Aşağıda sizlere notlar uygulamasında not kilitleme işleminin nereden,  nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde cihazınızda yer alan notlar uygulamasında dilediğiniz not ya da notları kilitleyebilirsiniz. 

iPhone’da Notlar Nasıl Kilitlenir? [iOS 14]

NOT: iPhone’da notlar uygulamasında notlara kilit koyabilmeniz için; ilk olarak cihazınızda not kilidi için parola belirlemeniz gerekmektedir. Bunu aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

iPhone’da notlar uygulamasında parola oluşturmak için; cihazınızda sırasıyla ”ayarlar” , ”notlar” ve ”parola” kısmına giderek kilit parolası oluşturun. 

Bu adımın ardından artık notlar uygulamasındaki dilediğiniz tüm notlara kilit koyabilirsiniz.

iPhone’da notlar uygulamasında herhangi bir notu kilitlemek için; 

1- İlk olarak var olan ya da şu an yeni oluşturduğunuz notu açın.

2- Kilitlemek istediğiniz notun sağ üst köşesinde yer alan ”3 nokta yan yana” ikonuna dokunun.

3– Ardından ekranda belirecek olan pencereden ”Kilitle” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda artık ilgili notunuz kilitli duruma gelecektir. Notunuzu görüntülemek için; oluşturmuş olduğunuz parolayı ya da Face-ID özelliğine sahip cihazınızdan yüz tanıma teknolojisi ile kilitli olan bu notunuzu sadece siz görüntüleyebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında notlar uygulamasındaki notların nasıl kilitlenebileceğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.