iPhone’da Gmail Hesabı Nasıl Eklenir ? | Resimli Anlatım

iPhone’da Gmail hesabı nasıl eklenir? iPhone cihazına Gmail hesabını nasıl ekleyebilirim ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazınızda Gmail hesabınızı nasıl ekleneceğini anlattık. İşte iPhone’da Gmail hesabı nasıl eklenir? sorusunun cevabı…

iPhone cihazınıza çok basit bir şekilde Gmail hesabınızı ekleyebilirsiniz. Bu işlemi sizler için resimli olarak anlattık. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İŞTE iPHONE’DA GMAİL HESABI EKLEME !

1- İlk olarak iPhone cihazınızın ana ekranından ”AYARLAR” seçeneğine gidin.

2- Ayarlar sayfasındaki seçeneklerden yukarıdaki resimde de kutucukta belirttiğimiz ” HESAPLAR VE PAROLALAR”  seçeneğine dokunun.

3- Hesaplar ve parolalar sayfasında karşınıza cihazınızda kullandığınız hesaplar listelenecektir. Cihazınıza daha önce başka bir hesap eklemedi iseniz karşınıza sadece iCloud hesabınız çıkacaktır.

Bu listenin sonunda yer alan ”HESAP EKLE”  kısmına dokunarak hesap ekleme sayfasını açın.

NOT: Hesap ekleme işlemine devam etmeden önce yukarıdaki resimde sağ alt köşedeki kırmızı kutucukta belirttiğimiz ”Yeni verileri al” seçeneğinin ”AÇIK” olmasına dikkat edin. Bu seçenek ”KAPALI” ise işleminizin sonunda herhangi bir sonuç alamazsınız yani cihazınıza mail hesabınız eklenmez.

4- Hesap ekle sayfasına tıkladığınızda  karşınıza çıkan seçeneklerden (icloud, Exchange, Google , Yahoo, Aol. , Outlook.com ve diğer)  ”GOOGLE” ‘ı seçin.

5- Google seçeneğine tıkladıktan sonra sizden Gmail hesabınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapmanız istenecektir. Gerekli bilgiler ile giriş yaptıktan sonra hesap ekleme işleminiz tamamlanacaktır.

6- Son olarak yukarıdaki resimdeki seçeneklerden dilediklerinizi seçin (mail için sadece mail seçeneğini) ve ”KAYDET” tuşuna basın.

İşlem bu kadar basit.

 iOS 10.3.3 veya önceki bir sürümlerde Mail hesabı eklemek için:

Güncel iOS sürümlerinde bu işlem yukarıdaki şekilde yapılmaktadır. Ancak iOS 10.3.3 veya önceki bir sürümlerde bu işlem seçenekleri azda olsa bir farklılık göstermektedir.

iPhone cihazınızda iOS 10.3.3 veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız bu işlemleri Ayarlar > Mail > Hesaplar > Hesap Ekle seçeneğine giderek uygulayın.

BU İŞLEMLERİN SONUNDA MAİL HESABINIZI HALA EKLENMİYOR MUSUNUZ ?

Bazı kullanıcılar iPhone cihazlarında Gmail ya da başka mail hesaplarını cihazlarına eklemekte problem yaşıyor. Yapılan işlemlerin ardından cihazınıza mail hesabınız eklenmiyor ise hesap bilgilerinizi ve şifrenizi doğru olarak girdiğinizden eminseniz bu hatanın sebebi yüksek olasılıkla cihazınızın güç modunda olmasından kaynaklanmaktadır.  Cihazınızın güç modu özelliğini kapatarak işleminize devam edin ya da başlayın.

TeknoAjan.com (kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)