iPhone Uçak Modu Nasıl Açılır / Kapatılır ?

iPhone’da uçak modu nasıl kullanılır ? iPhone’da uçak modu nasıl açılır ? iPhone’da uçak modu nasıl kapatılır ? iPhone’da uçak modu özelliği nereden aktif hale getirilir ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında uçak modu özelliğinin nasıl açılıp kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar..

Uçak modu özelliği teknolojik aletler için olmazsa olmaz özelliklerden biridir. Adından da anlaşıldığı gibi özellikle uçak yolculuklarında sıkça kullanılan bu özellik ile cihazlarımızı tehlikeli olabilecek durumlarda da kullanabiliyoruz.

Uçak modu özelliği cihazlarımızda olan tüm kablosuz bağlantıları kesmekte ve engellemektedir. Uçak modu özelliği aktif olan cihazlarda wifi, bluetooth, gsm bağlantısı gibi bir çok bağlantı kapatılmaktadır.

Uçak modu özelliğinde cihazlarda herhangi bir internet veya kablosuz cihaz bağlantısı olmaz iken ayrıca ağ bağlantısı da kesildiğinden ötürü herhangi bir arama yapılamamaktadır.

Ancak bu özelliğin kullanıcılara artısı, cihazlarda herhangi bir bağlantının açık olması istenmediği durumlarda cihazları tamamen kapatmak yerine sadece bağlantıların kapatılarak, cihazların açık kalarak kullanılabilmesine olanak tanımaktadır.

Yani cihazlarımızda uçak modu özelliği aktif iken cihazları açık tutabiliyoruz ve cihazlarımız da video, müzik dinleyebiliyoruz ya da fotoğraf çekimi, oyun vs. gibi bir çok şeyi yapabiliyoruz.

Akıllı telefonlar başta olmak üzere bir çok teknolojik cihazda (Tablet, Dizüstü Bilgisayar, Akıllı Saat vs.. gibi) yer alan uçak modu özelliği pratik bir şekilde açılıp kapatılabiliyor.

Bir çok kullanıcı oldukça sık ihtiyaç duymasa da ara ara şarj durumlarında da olmak üzere bu özelliği kullanma ihtiyacında bulunabiliyor.

Peki bu özellik iPhone cihazlarında nasıl açılıp, kapatılıyor? Bu sorunun cevabını sizler için hazırladık. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak bu özelliği dilediğiniz zaman pratik bir şekilde açıp kapatabilirsiniz. İşte iPhone’da uçak modu özelliğini aktif hale getirmenin yolları. 

iPHONE’DA UÇAK MODU NASIL AÇILIR / KAPATILIR ? 

iPhone’da uçak modu özelliğini 2 farklı kısımda aktif hale getirebilir ve aktif olan uçak modu özelliğini bu kısımdan kapatabilirsiniz.

1.Yöntem: 

iPHONE cihazınızda uçak modu özelliğinizi ayarlar kısmından aktif hale getirebilir ve aktif olan uçak modu özelliğinizi bu kısımdan tekrar kapatabilirsiniz.

iPhone’da uçak modu özelliğini açmak için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”ayarlar” kısmına gidin.

2- Ardından ayarlar kısmında en üstte yer alan seçeneklerden ”UÇAK MODU” yazısının yanındaki butona dokunun ve uçak modu özelliğini aktif hale getirin.

iPHONE’da uçak modu özelliğini kapatmak için; 

Cihazınızda ayarlar kısmına gidin ve UÇAK MODU özelliğinin yanında yer alan butona* dokunun ve uçak modu özelliğini kapatın.

*İlgili buton yeşil görünümde iken özellik aktif halde, gri tonda görünümde iken ise kapalı haldedir. 

2.Yöntem: 

iPHONE cihazınızda uçak modu özelliğinizi dilerseniz denetim merkezinden de aktif hale getirebilir ve aktif olan uçak modu özelliğinizi bu kısımdan tekrar kapatabilirsiniz.

iPhone’da uçak modu özelliğini açmak için; 

iPHONE’da uçak modu özelliğini denetim merkezinden aktif hale getirebilirsiniz.

1- Uçak modu özelliğini aktif hale getirmek için; ilk olarak iPhone cihazınızda ana ekranda iken parmağınızı ana ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru iterek denetim merkezini açın.

2- Ardından açılan denetim merkezinde uçak modu ikonuna dokunun ve uçak modu özelliğini aktif hale getirin.

iPhone’da uçak modu özelliğini kapatmak için; 

iPHONE’da aktif olan uçak modu özelliğinizi denetim merkezinden kapatabilirsiniz. Özelliği kapatmak için yapmanız gereken denetim merkezini açıp burada aktif halede olan uçak modu ikonuna dokunun ve uçak modu özelliğini kapatın.

*Not: Denetim merkezinde uçak modu özelliği aktif iken uçak modu ikonu turuncu tonda iken, kapalı durumda iken ise gri tondadır. 

İŞLEM BU KADAR BASİT.

NOT: Uçak modu özelliği aktif iken cihazın tüm kablosuz erişim özellikleri kapatılmaktadır. Uçak modu özelliğinde cihazınızda herhangi bir internet bağlantısı (wi-fi ya da mobil veri) sağlanamamaktadır.

Aynı şekilde kablosuz bir bağlantı türü olan Bluetooth bağlantısı da uçak modu özelliğinde aktif halde değildir. Bu sebeple cihazınıza kablosuz kulaklı vs. gibi harici kablosuz cihazları bağlayamazsınız.

Ayrıca uçak modu tüm bağlantıları kestiği gibi gsm şebekesi ile bağlantınız da kesilmektedir. Yani uçak modu özelliği aktif iken cihazınız ile herhangi bir arama yapamaz ve alamazsınız.

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da uçak modu özelliğinin nasıl kullanıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.