iPhone Safari Uygulamasında Favoriler Nasıl Silinir ?

iPhone Safari’de favoriler nasıl kaldırılır ? iPhone Safari uygulamasında kaydedilmiş favoriler nasıl silinir ? iPhone Safari’deki favori siteler nasıl silinir ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında yer alan Safari internet tarayıcısında kayıtlı olan favorilerin nasıl silindiğini / kaldırıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Günümüzde İnternet kullanımı oldukça yaygın durumdadır. İnternet bizlere ihtiyacımız olan ya da olmayan her türlü içeriği saniyeler içerisinde karşımıza çıkarmaktadır. Bunları; haber içerikleri, faydalı bilgiler, videolar, fotoğraflar ve saymakla bitmeyecek her şey oluşturmaktadır.

İnternet’te herkesin ilgisini çeken ya da ihtiyacı olan bir kategori türü bulunuyor ve bu kategori türlerinden paylaşımlarda bulunan internet siteleri bulunuyor. Kullanıcılar bu sitelere kimi zaman her gün kimi zamanda belirli aralıklar ile istedikleri an internet tarayıcıları üzerinden erişebiliyor.

Kullanıcılar bu düzenli olarak eriştikleri siteleri ise genellikle internet tarayıcılarında favoriler ya da yer imleri kısmına ekliyor. Böylelikle kullanıcılar her seferinde ziyaret etmek istedikleri web sitelerini Url kısmına yazarak gitmek yerine sadece bir dokunuşla ziyaret edebiliyor.

İnternet tarayıcılarının hepsine yer alan ve bir çok internet kullanıcının kullandığı bu özellik kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Ancak bazen tarayıcılarda yer alan bu favoriler kısmı büyük bir karmaşıklığa yol açabiliyor.

Çünkü günümüz internet dünyasında milyonlarca internet sitesi bulunuyor. Herkesin hoşuna giden ya da faydalı olan onlarca favori internet sitesi bulunuyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu da bu favori sitelerini tarayıcılarında favorilerim kısmına ekliyor. Hal böyle olunca da internet tarayıcılarında yüzlerce favori site kayıtlı olabiliyor ve büyük bir karışıklığa yol açabiliyor. Bu sefer de en çok ziyaret etmek istediğiniz siteler hiç olmadık yerler de bulunabiliyor ya da eskiden ziyaret ettiğiniz ama artık ziyaret etmediğiniz sitelerde karşınıza çıkabiliyor.

Bu gibi durumda da kullanıcılar favorilere eklediği bu internet sitelerinin bu kısımdan kaldırmak yani silmek istiyor. İnternet tarayıcılarının hepsi bu imkanı tanıyor. Üstelik kullanıcılar bunları tek tek seçebiliyor ve dilediklerini basit bir şekilde kaldırabiliyor.

Tabi daha önce bu işlemi yapmamış olan kullanıcılar bu konuda sıkıntılar yaşayabiliyor. Bizde bu yazımızın ana konusunda da iPhone kullanıcıların bu işlemi nasıl yapabileceğini gösterdik. iPhone’da yer alan SAFARİ uygulamasında favorilerin nasıl silindiğini adım adım resimli olarak sizlere gösterdik. Şimdi hep birlikte bu işlemin nasıl yapıldığına aşağıdan bakalım.

iPHONE SAFARİ’DE FAVORİLER NASIL SİLİNİR ? 

iPhone Safari İnternet tarayıcısında Favoriler kısmında yer alan favori siteleri 2 farklı yol ile silebilir / kaldırabilirsiniz. Aşağıdan sırasıyla bu işlemin nasıl 2 farklı yol ile yapıldığına erişebilirsiniz.

1.YÖNTEM: 

1- İlk olarak cihazınızda SAFARİ uygulamasını açın.

2- Ardından Safari uygulamasında ana ekran bulunan favorilerden silmek istediğiniz favorinin üzerine basılı tutun. 

3- Daha sonra ön izleme ile birlikte ilgili site açılacak ve sitenin hemen altında seçenek penceresi çıkacaktır. İlgili favoriyi kaldırmak için; bu pencerede çıkacak olan seçeneklerden ”SİL” seçeneğine dokunun.

Ardından ilgili favori, favoriler kısmından kaldırılacaktır.

2.YÖNTEM:

1- Safari uygulamasında alt kısımda yer alan ”kitap görünümündeki ikona” dokunun.

2- Ardından karşınıza geçmiş ve favorilerin yer alacağı kısım açılacaktır. Bu kısımda karşınıza favoriler çıkmadıysa; yine yukarıdan kitap görünümdeki ikona dokunun. 

3- Daha sonra karşınıza çıkan seçeneklerden ”Favoriler” seçeneğine dokunarak favoriler kısmına gidin.

4- Favoriler kısmında favorilere eklediğiniz tüm internet siteleri listelenecektir. Bu kısımdan silmek istediğiniz favoriyi parmağınızla ekranın sol tarafına doğru çekin. Ardından ilgili favorinin hemen sağın kırmızı görünümde olan ”SİL” butonu belirecektir. Bu butona dokunarak ilgili favori siteyi favoriler kısmından silme işlemini tamamlayın.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere iPhone ve iPad cihazlarında yer alan İnternet tarayıcısı olan Safari uygulamasında kayıtlı olan favorilerin nasıl silindiğini anlattık. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.