Connect with us

HABERLER

iPhone Safari Uygulamasında Favoriler Nasıl Silinir ?

iPhone Safari’de favoriler nasıl kaldırılır ? iPhone Safari uygulamasında kaydedilmiş favoriler nasıl silinir ? iPhone Safari’deki favori siteler nasıl silinir ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında yer alan Safari internet tarayıcısında kayıtlı olan favorilerin nasıl silindiğini / kaldırıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Günümüzde İnternet kullanımı oldukça yaygın durumdadır. İnternet bizlere ihtiyacımız olan ya da olmayan her türlü içeriği saniyeler içerisinde karşımıza çıkarmaktadır. Bunları; haber içerikleri, faydalı bilgiler, videolar, fotoğraflar ve saymakla bitmeyecek her şey oluşturmaktadır.

İnternet’te herkesin ilgisini çeken ya da ihtiyacı olan bir kategori türü bulunuyor ve bu kategori türlerinden paylaşımlarda bulunan internet siteleri bulunuyor. Kullanıcılar bu sitelere kimi zaman her gün kimi zamanda belirli aralıklar ile istedikleri an internet tarayıcıları üzerinden erişebiliyor.

Kullanıcılar bu düzenli olarak eriştikleri siteleri ise genellikle internet tarayıcılarında favoriler ya da yer imleri kısmına ekliyor. Böylelikle kullanıcılar her seferinde ziyaret etmek istedikleri web sitelerini Url kısmına yazarak gitmek yerine sadece bir dokunuşla ziyaret edebiliyor.

İnternet tarayıcılarının hepsine yer alan ve bir çok internet kullanıcının kullandığı bu özellik kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Ancak bazen tarayıcılarda yer alan bu favoriler kısmı büyük bir karmaşıklığa yol açabiliyor.

Çünkü günümüz internet dünyasında milyonlarca internet sitesi bulunuyor. Herkesin hoşuna giden ya da faydalı olan onlarca favori internet sitesi bulunuyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu da bu favori sitelerini tarayıcılarında favorilerim kısmına ekliyor. Hal böyle olunca da internet tarayıcılarında yüzlerce favori site kayıtlı olabiliyor ve büyük bir karışıklığa yol açabiliyor. Bu sefer de en çok ziyaret etmek istediğiniz siteler hiç olmadık yerler de bulunabiliyor ya da eskiden ziyaret ettiğiniz ama artık ziyaret etmediğiniz sitelerde karşınıza çıkabiliyor.

Bu gibi durumda da kullanıcılar favorilere eklediği bu internet sitelerinin bu kısımdan kaldırmak yani silmek istiyor. İnternet tarayıcılarının hepsi bu imkanı tanıyor. Üstelik kullanıcılar bunları tek tek seçebiliyor ve dilediklerini basit bir şekilde kaldırabiliyor.

Tabi daha önce bu işlemi yapmamış olan kullanıcılar bu konuda sıkıntılar yaşayabiliyor. Bizde bu yazımızın ana konusunda da iPhone kullanıcıların bu işlemi nasıl yapabileceğini gösterdik. iPhone’da yer alan SAFARİ uygulamasında favorilerin nasıl silindiğini adım adım resimli olarak sizlere gösterdik. Şimdi hep birlikte bu işlemin nasıl yapıldığına aşağıdan bakalım.

iPHONE SAFARİ’DE FAVORİLER NASIL SİLİNİR ? 

iPhone Safari İnternet tarayıcısında Favoriler kısmında yer alan favori siteleri 2 farklı yol ile silebilir / kaldırabilirsiniz. Aşağıdan sırasıyla bu işlemin nasıl 2 farklı yol ile yapıldığına erişebilirsiniz.

1.YÖNTEM: 

1- İlk olarak cihazınızda SAFARİ uygulamasını açın.

2- Ardından Safari uygulamasında ana ekran bulunan favorilerden silmek istediğiniz favorinin üzerine basılı tutun. 

3- Daha sonra ön izleme ile birlikte ilgili site açılacak ve sitenin hemen altında seçenek penceresi çıkacaktır. İlgili favoriyi kaldırmak için; bu pencerede çıkacak olan seçeneklerden ”SİL” seçeneğine dokunun.

Ardından ilgili favori, favoriler kısmından kaldırılacaktır.

2.YÖNTEM:

1- Safari uygulamasında alt kısımda yer alan ”kitap görünümündeki ikona” dokunun.

2- Ardından karşınıza geçmiş ve favorilerin yer alacağı kısım açılacaktır. Bu kısımda karşınıza favoriler çıkmadıysa; yine yukarıdan kitap görünümdeki ikona dokunun. 

3- Daha sonra karşınıza çıkan seçeneklerden ”Favoriler” seçeneğine dokunarak favoriler kısmına gidin.

4- Favoriler kısmında favorilere eklediğiniz tüm internet siteleri listelenecektir. Bu kısımdan silmek istediğiniz favoriyi parmağınızla ekranın sol tarafına doğru çekin. Ardından ilgili favorinin hemen sağın kırmızı görünümde olan ”SİL” butonu belirecektir. Bu butona dokunarak ilgili favori siteyi favoriler kısmından silme işlemini tamamlayın.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere iPhone ve iPad cihazlarında yer alan İnternet tarayıcısı olan Safari uygulamasında kayıtlı olan favorilerin nasıl silindiğini anlattık. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi Yine Ertelendi ! [Ne Zaman Çıkacak?]

Oyunseverler tarafından merakla beklenen oyun Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi yine ertelendi. Oyunun yapımcıları tarafından bugün açıklanan bilgiye göre, oyun daha önce belirtilen tarihten 21 gün daha sonra oyun severler ile buluşacak. 

Böylelikle daha önce 19 Kasım 2020 tarihinde çıkacağı belirtilen Cyberpunk 2077 oyunu, 21 gün ertelenerek 10 Aralık 2020 tarihinde oyunseverlerin karşısına çıkacak. 

Bildiği üzere oyun geçtiğimiz aylarda da bir erteleme durumu yaşamış ve oyunun çıkış tarihi Nisan 2020 tarihinden Kasım 2020 tarihine ertelenmişti. Bugün oyun için ikinci bir erteleme haberin gelmesi oyunu heyecanla bekleyen oyuncular tarafından tepki ile karşılandı. 

İlgili oyunun yapımcı şirketi CD PROJEKT RED, bugün Twitter sosyal medya ağı üzerinden oyunun resmi hesabı üzerinden göndermiş olduğu bir tweet ile yapılan ertelemeyi duyurdu ve oyunu heyecanla bekleyenlerden özür diledi. 

Şirket, ilgili açıklamada oyun severlerden özür dilerken yaşanan en büyük zorluğun ise şu anda ilgili oyunun yeni nesil oyun konsolları (PS5, Xbox Series) ve PC’ye aynı anda çıkartmak olduğunu belirtti. 

Buna göre, Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020 tahinde oyunseverler ile buluşacak. Tabi yine yeni bir erteleme olmazsa. Bildiği üzere oyun yapımcıları oyunun 19 Kasım’da net bir şekilde oyunseverlere sunulacağını ve herhangi bir ertelemenin bir daha olmayacağını belirtmişti. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

8. Nesil iPad ve iPad Air 2020 Modelleri Ülkemizde Satışa Sunuldu ! [İşte Fiyatları!]

Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında tanıtmış olduğu yeni iPad modelleri Türkiye’de satışa sunuldu. Uzun bir bekleyişin ardından 8. nesil iPad modelleri ile yeni iPad Air modelleri, ülkemizde de satışa sunuldu. İşte yeni iPad modellerinin özellikleri ve fiyatı.. 

Apple’ın yeni iPad modelleri olan iPad Air ve 8. nesil iPad’ler uzun bir bekleyişin ardından nihayet ülkemizde de satışa sunuldu. Daha önce belirli ülkelerde satışa sunulan yeni iPad modelleri geçte olsa ülkemizde de meraklılarının karşısına geçti. Döviz kurusu sebebiyle fiyat konusunda oldukça fazla şey söylememiz pek mümkün değil ancak 8.nesil iPad modelleri biraz da olsa fiyatıyla dikkat çekiyor.

Satışa sunulan yeni iPad modellerinden A14 Bionic yonga setiyle karşımıza çıkan yeni iPad Air modeli ise güç anlamında en güçlü iPad modeli konumuna yerleşmesiyle dikkat çekiyor.

Yeni iPad Air modelinin özellikleri neler ? 

Apple’ın yeni iPad Air modeli, 10.9 inç Liquid Retina ekran ile birlikte geliyor. Görünüş olarak yeni tabletin çerçeveleri küçültülmüş olsa da bir iPad Pro kadar ince değil. Apple yeni iPad modellerinin kasasını yeni iPhone 12 modeline benzer şekilde yapmış. Ayrıca yeni iPad Air’de üst düğmeye entegre edilmiş bir Touch ID parmak izi okuyucusu yer alıyor.

Cihazın güç noktasına değinecek olursak, yeni model iPad Air’de yeni iPhone modellerinde kullanılan 5 nm’lik Apple A14 Bionic işlemcisi bulunuyor. 64 GB ve 256 GB olarak iki ayrı depolama seçeneği ile gelen yeni iPad Air, arka tarafında 12 MP çözünürlüğünde tek bir kameraya, ön tarafında ise 7 MP çözünürlüğünde bir ön kameraya yer veriyor.

Yeni iPad Air, tercihe göre Wi-Fi ve SIM destekli olarak geliyor. Bunların haricinde cihaz Apple Pencil (2. nesil), Apple Magic Keyboard ve Smart Keyboard desteğine de sahip.

Yeni iPad Air 5 Farklı Renk Seçeneğine Sahip !

Apple’ın yeni iPad modellerinden iPad Air, 5 farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunuldu. iPad Air modeli için sunulan renk seçenekleri şunlar; Uzay grisi, gümüş, roze altın, yeşil ve gök mavisi.

Apple’ın bir diğer yeni iPad modeli olan 8. nesil iPad‘ler ise 3 farklı renk seçeneğine sahip. 8. nesil iPad modelleri için sunulan renk seçenekleri ise; uzay grisi, gümüş ve altın şeklinde.

Yeni iPad Air ve 8. Nesil iPad modellerini fiyatı :

Yeni iPad Air modellerinin fiyatı;

  • iPad Air 64 GB (Wi-Fi): 5.799 TL
  • iPad Air 64 GB (Wi-Fi ve Hücresel): 6.999 TL
  • iPad Air 256 GB + Wi-Fi: 7.199 TL
  • iPad Air 256 GB (Wi-Fi ve Hücresel): 8.399 TL

8. Nesil iPad modellerinin fiyatı;

  • 8. Nesil iPad 32 GB (Wi-Fi): 3.199 TL
  • 8. Nesil iPad 32 GB  (Wi-Fi ve Hücresel): 4.399 TL
  • 8. Nesil iPad 128 GB  (Wi-Fi): 3.999 TL
  • 8. Nesil iPad 128 GB (Wi-Fi ve Hücresel): 5.199 TL

Not: Hücresel bağlantı özelliğine sahip iPad modellerine Sim kart takabilir ya da e-Sim teknolojisi ile GSM hizmeti alabilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

eFootball PES 2021 Android ve iOS için Ücretsiz Olarak Sunuldu !

Oyun dünyasının en popüler futbol oyunlarından biri olan Pro Evolution Soccer’in mobil sürümü, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarına sunuldu.

Konami tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler futbol oyun serisi olan Pro Evolution Soccer’in en son versiyonu PES 2021 oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Ancak PES 2021, bu sene de yeni bir oyun şeklinde değil de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcıların karşına sunuldu. Oyun severlerin bildiği üzere ilgili oyunun mobil versiyonu geçtiğimiz sene de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcılara sunulmuştu. Konami bu sene de mobil pes oyununu kullanıcılara aynı şekilde sundu.

eFootball Pes 2021 oyununda bu sene yapılan değişiklikler; oyuncu, takım güncellemeleri ve görsel iyileştirmeler ile yeni müziklerin eklenmesi şeklinde oldu. Oyunda kontrol bakımından ise herhangi bir değişiklik olmadı.

1.9 GB büyüklüğünde bir indirme boyutuna sahip olan eFootball PES 2021’i telefonuza indirebilir ve hemen oynayabilirsiniz. Ancak oyun online bağlantı üzerinden çalışmaktadır. Bu yüzden oyunu oynayabilmeniz için sürekli bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor.

NOT: Dosya boyutunu göz önüne alırsak 1.9 GB gibi bir indirme boyutuna sahip olan oyunu indirmek için; Wi-Fi bağlantısı kullanmanız da yarar var. 

PES 2021 Android ve iOS cihaza nasıl yüklenir ? 

eFootball PES 2021 oyununu akıllı telefonunuza cihazınızın uygulama marketi üzerinden indirebilirsiniz.

eFootball Pes 2021’i akıllı telefonunuza indirmek için; 

Android için eFootball Pes 2021;

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.konami.pesam&hl=tr

iOS için eFootball Pes 2021;

https://apps.apple.com/in/app/efootball-pes-2021/id1117270703

eFootball Pes 2021 oyununu akıllı telefonunuza yukarıdaki bağlantılara giderek indirebilir ya da cihazınızın uygulama marketine (Google Play Store veya AppStore) giderek indirebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com