Kripto Para Borsası Hotbit Hack’lendi !

Şanghay merkezli kripto para borsası Hotbit, saldırıya uğradı. Siber saldırıya uğrayan borsaya erişim kapatıldı. Şirket yöneticileri yaşanan bu durum hakkında açıklamalarda bulundu. 

Geçtiğimiz akşam yaklaşık 10 saatlik bakıma giren kripto para borsası, bugün (29 nisan 2021) TSİ 11:00’da borsanın siber saldırıya maruz kaldığını ve borsanın bir süre çevrim dışı kalacağını belirtti. 

Şirket yapmış olduğu açıklamada, borsanın siber saldırıya uğradığını ve saldırganların sıcak cüzdanlara erişmeye çalıştıklarını ancak saldırganların bu hareketinin risk kontrol sistemince tespit edilip durdurulduğu bildirildi.

Borsa 2 hafta kapalı kalabilir !

Hotbit yetkilileri, yaşanan bu olayın ardından sistemi eski düzenine kavuşturmak için bütün servisleri kapattıklarını ve kullanıcılarının tüm varlıklarının güvence altında olduğunu belirtti. 

Ayrıca şirket borsanın en az 7 gün süre ile kapalı kalacağını bu sürecinin tamamlanmasının 7 ila 14 gün arasında süreceğin belirtti. 

Şirket kullanıcılarına bir uyarıda bulundu !

Şirket yetkilileri yaşanan saldırı sonucunda hiç bir kripto paranın ele geçirilemediğini ve bütün varlıkların güvencede olduğunu belirtti. Ancak şirket kullanıcılarına bir konuda uyardı. Bu uyarıda borsada kullanmış oldukları mail adres ve şifre bilgileri hakkında oldu. 

Çünkü yaşanan bu sadırı sonucunda borsanın veritabanı silinmiş ve saldırganlar tarafından ele geçirilmiş durumda. 

Bu yüzden borsada kullanmış olduğunuz mail adresiniz ve şifreniz diğer kripto para borsalarında aynı veya mail adresinizin şifresi borsada kullandığını şifre ile aynıysa, kullanmış olduğunu yerlerdeki şifrelerinizi hemen değiştirmenizde yarar var. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 

­