iPhone Notlar’da Yazı Tipi, Boyutu ve Rengi Değiştirme

iPhone’da notlarda yazı stili nasıl değiştirilir ? iPhone’da notlar uygulamasında yazı tipi nasıl değiştirilir ? Notlar’da yazı rengi nasıl değiştirilir ? Notlar’da yazı boyutu nasıl değiştirilir ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasında yazı stillerini özelleştirmenin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada kullanıcıların not oluştururken kullandığı yazı tipi boyutu ve stilinin değiştirilmesi imkanıdır.

Kullanıcılar iPhone’da notlar uygulamasında not oluştururken not içeriğindeki yazıların tümünü ya da diledikleri belirli kısımlarını kendi tercihlerine göre değiştirebiliyor. Kullanıcılar bu değişiklikleri yazı boyutu ve yazı stili şeklinde uygulayabiliyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan bu değişiklik ile birlikte kullanıcılar notlarını hem şekillendirebiliyor hem de önemli kısımların daha belirgin hale gelmesini sağlayabiliyor.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında yazı stili, boyutu nereden, nasıl değiştirilir ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizden notlar uygulamasında oluşturduğunuz notların yazı stillerini dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

iPhone Notlar’da Yazı Stili ve Boyutunu Değiştirme : 

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızda yazı boyutunu ve stilini değiştirmek için; 

1- İlk olarak cihazınızda notlar uygulamasını açın.

2- Notlar uygulamasında yeni bir not oluşturun veya var olan düzenlemek istediğiniz herhangi bir notu açın.

3- Ardından not içeriğinde yer alan klavyede üst kısımda yer alan ‘Aa’ kısmına dokunun. Burada karşınıza notunuzu şekillendirebileceğiniz yazı stilleri çıkacaktır.

Burada yer alan yazı stilini seçerek yazınızı yazabilir ya da var olan bir notunuzda seçme işlemi yaparak yazı tipinizi değiştirebilirsiniz.

Ayrıca bu kısımda yer alan seçeneklerden yazı stilinizi kalın, italik, altı veya üstü çizili şekilde yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra yine bu kısımdan yazılarınızın hizanlanma şeklini belirleyebilir ve maddeler halinde yazılar oluşturabilirsiniz.

NOT: iPhone’da notlar uygulamasında ne yazık ki renk değiştirme seçeceği bulunmamaktadır. Dilerseniz iPad’de iPad kalemiyle ya da iPhone’da parmağınız ile notlar uygulamasında renkli yazılar yazabilirsiniz. Bunun için yine ilgili kısımda yer alan ”kalem butonuna” dokunmanız yeterlidir. 

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında yer alan notlar uygulamasında yazı stillerini özelleştirmenin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.