WhatsApp’ta İtalik, Kalın ve Üstü Çizili Yazma [Nasıl Yazılır?]

Whatsapp’ta italik (eğik yazı) nasıl yazılır? Whatsapp’ta kalın yazı nasıl yazılır ? Whatsapp’ta üstü çizili yazı nasıl yazılır ? Whatsapp’ta yazı şekillendirme nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Whatsapp’ta yazışmaların nasıl şekillendirildiğini anlattık. İşte detaylar.. 

Whatsapp günümüzün en yaygın, popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Dünyanın her yerinden milyonlarca insan mesajlaşmak için Whatsapp uygulamasını kullanıyor. Adeta SMS devrine bir son veren bu uygulama, günümüzde hem sohbet hem iletişim hem de iş alanlarında oldukça yaygın kullanılıyor.

Whatsapp uygulamasında kullanıcılarına mesajlaşmanın yanı sıra bir çok özellikle daha sunuyor ve sunmaya devam ediyor. Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu diğer özelliklerden bahsedecek olursak, Whatsapp’ın mesajlaşma haricine kullanıcılar tarafından uygulamada en çok kullanılan özelliği dosya paylaşma özelliğidir. Kullanıcılar Whatsapp üzerinden günde milyonlarca dosya paylaşımında bulunuyor. Paylaşılan bu içerikler genellikle fotoğraf ve video ağırlıklı oluyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar Whatsapp üzerinden video ve sesli aramayı da oldukça sık kullanıyor.

Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu özellikler kullanıcıların bir çok nokta da işine yarıyor. Her akıllı telefonun vazgeçilmezi uygulaması olan Whatsapp’ta yapılanlar tabi ki bunlarla son bulmuyor. Daha bir çok özellik ve imkanı Whatsapp kullanıcılarına sunuyor.

Her geçen gün yeni gelen güncellemeler ile birlikte de bu özelliklerin sayısı kat ve kat artıyor. Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu özelliklerden bahsetmeye devam ederken konumuzun ana başlığı olan yazı şekillendirme imkanına değinelim.

İlla ki Whatsapp’ta herhangi biri ile mesajlaşırken ya da herhangi birinden ileti aldığınızda muhtemelen sizde değişik yazı stilleri ile karşılaşmışsınızdır. Muhtemelen dikkatini çeken bu yazı stilleri renkli yazı, italik (eğik yazı), kalın yazı ya da üstü çizili yazı olmuştur.

Oldukça dikkat çeken bu yazı stilleri Whatsapp’ta oluşturulabiliyor ancak bu yazı stillerini oluşturmayı bir çok kullanıcı ne yazık ki bilmiyor. Bizde bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için bu yazımızda sizlere Whatsapp’ta yazıları şekillendirmenin nasıl yapıldığını anlattık.

İŞTE WHATSAPP’TA YAZI ŞEKİLLENDİRME NASIL YAPILIR ? 

Whatsapp’ta yazılarınızı kalın, italik (eğik) ve üstü çizili bir şekilde yazabilirsiniz. Üstelik bu yazıları yazmak için extra bir seçim ya da uygulama kullanmanız gerekmiyor. Whatsapp kullanıcılarına bu yazı şekillerini basit bir şekilde klavye üzerinden yazı yazarken oluşturma imkanı sağlıyor.

Peki bu yazı stilleri nasıl yapılıyor ? 

Bu yazı stilleri yukarıda da belirttiğimiz üzere klavyede yazı yazarken basit bir şekilde oluşturulabiliyor. Bu yazı stillerinin oluşumu ile ilgili daha detaylı olması açısından sizlere konu ile ilgili ekran görüntülerini hemen aşağıda paylaştık. Detaylara inmeden ekran görüntüsüne göz atabilirsiniz.

İŞTE WHATSAPP’TA YAZI STİLLERİ BU ŞEKİLDE OLUŞTURUYOR !

İTALİK (EĞİK) YAZI :

Mesajınızı italik (eğik) yapmak için, yazının önüne ve arkasına aşağıdaki gibi alt çizgi ekleyin:

_yazı_

KALIN YAZI :

Mesajınızı kalın yapmak için, yazının önüne ve arkasına aşağıdaki gibi yıldız ekleyin:

*yazı*

ÜSTÜ ÇİZİLİ YAZI :

Mesajınızı üstü çizili yapmak için, yazının önüne ve arkasına aşağıdaki gibi yaklaşık işareti (tilde) ekleyin:

~yazı~

İŞLEM BU KADAR BASİT. ARTIK DİLEDİĞİNİZ HER AN WHATSAPP’TA MESAJLARINIZI ŞEKİLLENDİREBİLİRSİNİZ. 

”Bu yazımızda sizlere Whatsapp’ta yazıları şekillendirmenin nasıl yapıldığını anlattık. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından belirtebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.