iPhone Hava Durumu Şehir Ekleme/Silme Nasıl Yapılır ?

iPhone’da hava durumu ayarları nasıl yapılır ?  iPhone cihazında hava durumu uygulamasına şehir nasıl eklenir ya da mevcut şehirler nasıl silinir ?  Uygulayacağınız bir kaç basit adım sayesinde cihazınızın hava durumu uygulamasına hava durumu sonuçlarını almak istediğiniz şehirleri ekleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere iPhone cihazında hava durumu uygulamasına nasıl şehir ekleneceğini anlattık.. 

iPhone cihazında hava durumu uygulamasına şehir nasıl eklenir ?

İlk olarak iPhone cihazınızda hava durumu uygulamasına giriş yapınız.

Hava durumu uygulamasına girdiğinizde öncelikli olarak konum servisiniz açık ise eğer mevcut bulunduğunuz konumun hava durumu karşınıza çıkacak. Parmağınız ile sağa sola hareket ettiğinizde ise diğer mevcut kayıtlı (şehirler var ise) şehirlerin hava durumu karşınıza çıkacak.

Uygulamada kayıtlı şehirler yok ya da eklemek istediğiniz bir şehir var ise eğer; yeni şehirler eklemek için şu adımları sırası ile uygulayınız.

  1. İlk olarak hava durumu uygulaması içerisinde ekranın sağ alt köşesinde göreceğiniz üst üste 3 çizgi ikonuna tıklayınız.
  2. Açılan sayfada ekli şehirlerin altında bulunan çember içerisindeki artı işaretine dokununuz/tıklayınız.
  3. Bu ikona tıkladıktan sonra bir arama sayfası çıkacak karşınıza, buradan eklemek istediğiniz şehri/semti yazınız ve arama sonuçlarından eklemek istediğiniz şehri/semti seçerek basit bir şekilde hava durumu uygulamanıza ekleyebilirsiniz.

Bu işlemlerin sonunda cihazınızın hava durumu uygulamasında artık eklemiş olduğunuz şehrin hava durumu bilgisine ulaşabilirsiniz.  Hepsi bu kadar basit.

Ekli olan şehirler nasıl silinir ? 

Uygulamada şehir silme işlemi çok basit bir şekilde yapılıyor. Silmek istediğiniz şehri hava durumu listenizden silmek için şehrin üzerinde sola kaydırın, ardından Sil’e dokunun. Bu şekilde kullanmak yada görmek istemediğiniz şehirleri basit bir şekilde silebilirsiniz.

Şehir listesi nasıl düzenlenir ? 

Listenizdeki şehirlerin sırasını yeniden düzenlemek için şehre dokunup basılı tutun, ardından şehri yukarı veya aşağı taşıyarak sırasını değiştirin. Bu şekilde daha çok görmek istediğiniz şehirleri üst sıralara koyabilirsiniz.

TeknoAjan.com