iPhone Araç Takımı Hava Durumu Şehir Değiştirme [iOS 14]

iPhone’da araç takımı hava durumu şehri nasıl değiştirilir? iPhone araç takımlarındaki hava durumu şehir bilgisi nasıl değiştirilir? iOS 14 araç takımı hava durumu konum bilgisi nasıl değiştirilir? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında iOS 14 ile birlikte gelen araç takımları özelliğinde yer alan alan hava durumu şehir bilgisinin nasıl ayarlandığını gösterdik. İşte detaylar…

Apple,  iOS işletim sistemine getirmiş olduğu son sürümü olan iOS 14 ile birlikte iPhone cihazlarına bir çok yenilik ve özelliği kattı. Apple’ın iOS 14 ile birlikte getirmiş olduğu bazı özellikler bir çok kesim tarafından oldukça çok beğenildi.

Apple’ın iOS 14 ile getirmiş olduğu ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen bu yeni özelliklerden biri Android cihazlardan da alışkın olduğumuz araç takımları özelliği oldu.

iOS 14 ile birlikte iPhone cihazlarına getirilen araç takımları sayfası ile kullanıcılar bir çok uygulamadan bilgilere ve güncel verilere anında ekranın sol kısmında yer alan araç takımları sayfasından ulaşabiliyor.

Kullanıcılara bir çok nokta da kolaylık ve işlevsellik sağlayan araç takımları özelliği, bir çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor ve beğeniyle kullanılıyor. Ancak bazen kullanıcılar bu araç takımları sayfasına  ekledikleri bazı uygulamalarda sorunlar yaşayabiliyor. Bu kısımda yaşanan en büyük sorunlardan biri de özellik saat ve hava durumu bilgilerinin kullanıcılara hatalı olarak sunulması oluyor.

iOS 14 ile birlikte gelen araç takımları sayfasına saat ve hava durumu ekleyen bazı kullanıcılar hatalı şehir bilgisinden dolayı saat ve hava durumu bilgilerini hatalı olarak alabiliyor.

Aslında oldukça basit bir sorun olan bu durum çok basit bir şekilde düzeltilebiliyor. Kullanıcılar bu kısımda oluşan hatalı bilgileri ufak bir ayarlama ile anında düzeltebiliyor.

Bizde bu yazımızda sizlere iOS 14 ile birlikte gelen araç takımları sayfasına eklenebilen araç takımındaki hava durumu araç takımındaki şehir bilgisinin nereden, nasıl ayarlandığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak sizde araç takımlarındaki hava durumu şehir bilginizi pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

iPhone Araç Takımları Hava Durumu Şehir Bilgisini Değiştirme : 

iPhone araç takımlarındaki hava durumu şehir ayarını değiştirmek için; 

1- İlk olarak araç takımlarındaki hava durumu araç takımının üzerine parmağınız ile basılı tutun.

2- Sonra ekranda belirecek olan alt pencereden ”Araç Takımını Düzenle” seçeneğine dokunun.

3- Daha sonra açılacak olan şehir seçme sayfasında ”Konum” seçeneğinin üzerine dokunun.

4- Ardından karşınıza konum (şehir) arama sayfası çıkacaktır.

Bu kısımdan araç takımlarınızda yer alan hava durumu araç takımında hangi şehrin bilgisinin size sunulmasını istiyorsanız, ilgili şehri üst kısımda yer alan arama kısmından aratın ve listeden seçin.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone’da araç takımlarındaki saat şehir ayarının nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.