BİP’te Son Görülme Kapatma / Açma Nasıl Yapılır?

Bip uygulamasında son görülme nasıl kapatılır? Bip uygulamasında son görülme nasıl açılır? Bip uygulamasında son görülme zamanı nasıl gizlenir? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Bip’te son görülme özelliğinin nasıl açılıp kapatıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar… 

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BİP,  kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarına bir gizlilik sözleşmesini sundu. Kullanıcılara uygulamayı kullanabilmelerine devam edebilmeleri için dayatmış olan bu gizlilik sözleşmesi tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı. İlgili sözleşmenin ardındansa tüm dünyada bir çok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp uygulamasını silme kararı aldı.

Bu sebeple son günlerde WhatsApp uygulamasını silen veya silmeyi düşünen bir çok kullanıcı; Bip, Telegram ve Signal gibi başka mesajlaşma uygulamalarına geçme kararı aldı. Ülkemizde de bu durum büyük bir tepki ile karşılandı ve bir çok kesim yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışına girdi. Ülkemizde ise en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması, Bip oldu.

Bip uygulaması son günlerde kullanıcı sayısını bir hayli arttırdı. Uygulama kısa bir süre içerisinde 10 milyon yeni kullanıcıyı uygulamasına dahil etti. Uygulama bu zamana kadar toplam 60 milyonun üzerinde indirildi.

Bip uygulama hem Turkcell’in bir uygulaması olması hem de WhatsApp’ın sunduğu hizmetin neredeyse aynısını kullanıcılara sunması sebebiyle bir çok kullanıcının ilk tercihi oldu.

Bip uygulaması uygulama içerisinde aynı WhatsApp gibi kullanıcılarına bir çok hizmet ve özelliği sunuyor. Uygulama bir mesajlaşma uygulamasının sahip olabileceği bir çok özellik ve seçeneği içerisinde sunuyor.

Bip uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu mesajlaşma özelliklerinden biri de WhatsApp uygulamasında da bildiğimiz üzere ‘Son görülme‘ özelliğidir. Uygulamada yer alan son görülme özelliği ile birlikte kullanıcılar diğer kullanıcıların en son ne zaman uygulamada aktif olduğunu görebiliyor.

Bu özellik kullanıcılara bir çok nokta da kolaylık ve bilgi sağlıyor. Ancak ilgili özellik bir çok kesim tarafından kullanılsa da bazen bazı kullanıcılar tarafından pek tercih edilmiyor. Bu sebeple bir çok mesajlaşma uygulaması kullanan kullanıcı uygulamada bu özelliği kapatma tercihinde bulunabiliyor.

İlgili özellik uygulama ayarlarından pratik bir şekilde kullanıcıların tercihlerine göre diledikleri an kapatılabiliyor ya da açılabiliyor. Kullanıcılar bu ‘Son Görülme‘ özelliğini uygulamada sadece bir kaç adım yoluyla pratik bir şekilde açıp kapatabiliyor.

Peki Bip’te ‘Son Görülme‘ özelliği nereden açılıyor ya da kapatılıyor? İşte sorunuzun cevabı…

Bu yazımızda aşağıda BİP uygulamasında son görülme özelliğinin nereden, nasıl açıldığını veya kapatıldığını sizlere resimli olarak adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak Bip uygulamasında son görülme özelliğini dilediğiniz an açabilir ya da kapatabilirsiniz.

BiP’te Son Görülme Nasıl Kapatılır ?

Bip uygulamasında son görülme bilgisi özelliğini kapatmak için;

1- İlk olarak Bip uygulamasını açın.

2- Bip uygulamasında sağ alt köşede yer alan ”Daha Fazla” kısmına dokunun.

3- Ardından karşınıza gelen seçeneklerden ”Ayarlar” seçeneğine gidin.

4- Daha sonra ayarlar sayfasından ”Sohbet Ayarları” kısmına dokunun.

5- Son olarak son görülme özelliğini kapatmak için; Sohbet ayarları sayfasında yer alan ”Son Görülme Bilgisi” seçeneğinin yanındaki aktif olan butona dokunarak son görülme özelliği kapatın.

İşlem bu kadar basit. 

Yukarıdaki adımların sonunda artık uygulamada son görülme bilginiz kimse tarafından görüntülenemeyecektir. Tabi bu özelliği kapattığınız için artık sizde diğer kullanıcıların son görülme bilgisini göremeyeceksiniz.

Tekrardan son görülme bilgisini paylaşmak ve diğer kullanıcıların son görülme zamanını görmek isterseniz, uygulamada yine aynı yerden son görülme bilgisi butonuna dokunarak ilgili özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Bip’te Son Görülme Nasıl Açılır? 

Bip uygulamasında son görülme bilgisini açmak için; 

Sırasıyla ‘Daha Fazla’ –  ‘Ayarlar’ – ‘Sohbet Ayarları‘ kısmına gidin ve sohbet ayarları sayfasında yer alan ”Son görülme bilgisi” yazısının yanında yer alan butona dokunarak ilgili özelliği aktif hale getirin.

İşlem bu kadar basit.

Not: Uygulamada ayarlarda herhangi bir değişiklik yapmadığınız takdirde ilgili özellik varsayılan ayar şeklinde aktif durumdadır. 

Bip nedir? 

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın ilk yayınlanma tarihi 4 Kasım 2013’tür. BiP; App Store ve Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebilmektedir. 

Not: Bip uygulaması, iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarında;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

”Bu yazımızda sizlere mesajlaşma uygulaması olan Bip’te son görülme açma ve kapatma işlemlerinin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.