iPad’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ? [Tüm Modeller]

iPad ekran resmi nasıl çekilir ? iPad’de ekran görüntüsü nasıl alınır ? iPad Pro’da ekran görüntüsü nasıl alınır ? iPad’de SS nasıl alınır ? Bu yazımızda sizlere iPad cihazlarında ekran görüntüsünün nasıl alındığını gösterdik. İşte detaylar..

Apple iPad kullanıcıları cihazlarında herhangi bir sayfanın ya da içeriğin ekran resmi diledikleri her an pratik bir şekilde çekebiliyor.

Günümüzde tüm telefon ve bilgisayarlarda yer alan ekran görüntüsü alma özelliği iPad modellerinde de yer alıyor. Apple kullanıcılarına cihazlarının ekran görüntüsünü sadece 2 tuş vasıtasıyla diledikleri her an alabilmesini sağlıyor.

Böylelikle kullanıcılar cihazlarında baktıkları herhangi bir sayfanın, içeriğin görüntüsünü oldukça basit ve hızlı bir şekilde alabiliyor. Alınan ekran görüntüsü cihazlarda fotoğraflar kısmına kaydediliyor.

Ayrıca kullanıcılar almış oldukları bu ekran görüntüleri üzerinde düzenlemeler yapabiliyor. Kullanıcılar bu ekran görüntülerini diledikleri gibi kesip, kırpabiliyor ve bunların üzerinde işaretlemeler yapıp yazılar yazabiliyor.

Günümüz teknolojisinde bir ihtiyaç olan bu özellik ile ihtiyacınız olan her türlü bilgi, resim veya içeriğin resmini anında alabilirsiniz.

Peki iPad cihazlarında bu ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere iPad modellerinde ekran görüntüsü çekme işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki belirttiğimiz adımları uygulayarak iPad’inizden dilediğiniz her an ekran görüntüsü alabilirsiniz. 

iPAD’DE EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMA : 

iPad’de ekran resmi modellere göre 2 farklı şekilde alınmaktadır. Bunlar;

  • Ana ekran düğmeli iPad modellerinde;
    Ana ekran düğmesine sahip iPad modellerinde ekran görüntüsü almak için; iPad’inizin ana ekran düğmesi ile üst düğmesine aynı anda basın ve bırakın.
  • Face ID’li iPad modellerinde;
    Face ID özelliğine sahip olan (ana ekran düğmesi bulunmayan) iPad modellerinde ekran görüntüsü almak için; iPad’inizin üst düğmesi ile yukarı ses düğmesine aynı anda basın ve bırakın.

Bu 2’li tuş kombinasyonları ile iPad cihazınızda ekran görüntüsü alınacak ve sağ alt köşede alınan ekran görüntüsü belirecektir. İlgili görüntüye dokunarak ekran görüntüsünde düzenleme yapabilirsiniz.

Herhangi bir işlem yapmak istemiyorsanız, ilgili ufak görüntü 3-5 saniye içerisinde ekrandan kaybolacaktır. (Dilerseniz sağ tarafa doğru itebilirsiniz.) İlgili ekran görüntüsüne fotoğraflar kısmından erişebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere iPad cihazlarında ekran görüntüsü alma işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.