instagram
instagram

Instagram’da Yaptığım Yorumları Nasıl Görebilirim?

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler dahil etmeye devam ediyor. Instagram getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile uygulamasına yenilikler getirerek uygulamasını daha da işlevselleştiriyor.

Instagram artık yapmış olduğu güncellemeler ile getirdiği yenilikleri daha çok kullanıcıların talepleri doğrultusunda hayata geçiriyor.

Bilindiği üzere, sosyal ağların en işlevsel özelliklerinden biri kullanıcıları her daim birbirleri ile etkileşim içerisinde tutan beğeni ve yorum özelliğidir.

Kullanıcılar bu özellik sayesinde diğer kullancıların paylaşımlarına beğeniler atabiliyor ve görüşlerini yorumlar ile belirtebiliyor. Instagram’da kullanıcılar beğendikleri gönderileri beğeni butonuyla anında beğenebiliyor. Yorum yapma özelliği sayesinde ise beğendiklerini yazılı bir şekilde belirtebiliyor ve ilgili gönderiler hakkında görüşlerini ifade edebiliyor. 

Instagram’da bir günde milyonlarca yorum gönderilere atılıyor. Bir gün içerisinde yüz bine yakın yorum alan gönderiler Instagram’da yer alıyor. İstatistiklere göre, bu zamana kadar hiç bir gönderiye yorum göndermeyen Instagram kullanıcısının azımsanacak sayıda olduğu belirtiliyor.

Instagram’da kullanıcıların çoğunluğu genellikle beğendiği veya ilgisini çeken gönderilere yorum yapmayı tercih ediyor. Kullanıcılar bir çok tanıdığı ya da tanımadığı kişilerin gönderilerinin altına yorumlarını bırakıyor. Ancak bazen kullanıcılar daha önce yapmış oldukları bu yorumlardan pişmanlık duyabiliyor ve bu sebeple bu yorumları kaldırmak isteyebiliyor. Bu gibi durumlarda da kullanıcılar daha önce yapmış oldukları yorumlara bir yerden erişmek istiyor. Instagram’da kullanıcılarına bu imkanı uygulaması içerisinde sunuyor. Instagram kullanıcılarına uygulamasında daha önce yapılan yorumların pratik bir şekilde görüntülenebilmesini hatta silinebilmesini sağlıyor. Peki nereden, nasıl ? 

Instagram’da ”Yorumlar” nereden, nasıl görüntülenir ? 

Aşağıda sizlere Instagram’da bu zamana kadar yapmış olduğunuz tüm yorumların nereden, nasıl görüntülenebileceğini adım adım gösterdik.Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak sizde Instagram’da yapmış olduğunuz tüm yorumları görüntüleyebilirsiniz.

Instagram’da Yaptığım Yorumları Nasıl Görebilirim?

Instagram’da bu zamana kadar yapmış olduğunuz yorumları görüntülemek için; 

1- İlk olarak Instagram’da ”Profil” kısmınıza gidin.

2- Profil kısmınızda sağ üst köşede yer alan ”Üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun.

3- Sonra karşınıza gelecek olan alt pencereden ”Hareketlerin” seçeneğine dokunun.

4- Daha sonra hareketlerin sayfasından ”Etkileşimler” seçeneğine gidin. 

5- Ardından etkileşimler sayfasından bu zamana kadar Instagram’da yaptığınız tüm yorumları görüntülemek için; ”yorumlar” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda karşınıza Instagram’da bu zamana kadar yapmış olduğunuz yorumlar en yeniden en eskiye şeklinde sıralanarak çıkacaktır.

Not: Dilerseniz ilgili sayfada sağ üst kısımda yer alan ”Sırala ve Filtrele” seçeneğine dokunarak bu zamana kadar yapmış olduğunuz yorumları yeniden eskiye, eskiden yeniye şeklinde veya belirli tarih aralıklarında gösterilecek şekilde görüntüleyebilirsiniz. 

İşlem bu kadar basit. 

Instagram’da daha önce yaptığım yorumları nasıl silebilirim ? 

Instagram’da yapmış olduğunuz yorumları pratik bir şekilde ”yorumlar” sayfasından silebilirsiniz.

Instagram’da daha önce yapmış olduğunuz bir yorumu ya da birden fazla yorumu silmek için;

Instagram’da ”Yorumlar” kısmına gidin. Yorumlar sayfasında sağ üst köşede yer alan ”Seç” seçeneğine dokunun. Sonra aşağıda listelenmiş olan yorumlardan silmek istediklerinizi seçin. Daha sonra seçmiş olduğunuz bu yorumları silmek için sayfanına en alt kısmında yer alan ”Yorumları Sil” yazısına dokunun. Bu adımların sonunda ilgili yorumlarınız Instagram’da yapmış olduğunuz gönderilerden silinecektir. 

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da daha önce yapılan gönderilerin nereden, nasıl görüntülenebildiğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…