iPad Nasıl Yeniden Başlatılır ?

Apple iPad yeniden başlatma işlemi nasıl yapılır ? iPad yeniden nasıl başlatılır ? iPad’i kapatıp tekrar açma nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazının nasıl yeniden başlatılabileceğini gösterdik. İşte detaylar..

Apple iPad kullanıcıları cihazlarını ihtiyaç duydukları her an pratik bir şekilde yeniden başlatabiliyor. Günümüzde bir çok akıllı telefon, tablet veya bilgisayar kullanıcı cihazlarını ara ara yeniden başlatmayı tercih ediyor.

Uzun süreli kullanımlarda cihazlarında kasma, donma ve benzeri durumlar ile karşılacak kullanıcılar, yeniden başlatma işleminin cihazları kendine getirdiğine inanıyor. Aslına bakarsanız gerçekten de öyle. Tüm teknolojik aletlerin ara ara yeniden başlatılması cihazların kendini toparlaması açısından faydalı oluyor.

Yeniden başlatma ile birlikte cihazlarda yaşanan donma, kasma ve takılma gibi durumların önüne bir nebzede geçebilirsiniz. Tabi cihazlarınızda yaşanan bu durumlara farklı şeyler sebep olmuyorsa.

Oldukça basit bir şekilde yapılan yeniden başlatma imkanı sizlerinde zor anlarınızda işinize yarayabilir. Ki yeniden başlatma imkanını ara ara cihazınızda uygulamanızda her zaman yarar var.

Peki Apple iPad cihazı yeniden nasıl başlatılır ? Aşağıda sizlere Apple iPad cihazlarında yeniden başlatma işleminin adım adım nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPad cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.

APPLE iPAD CİHAZINI YENİDEN BAŞLATMA : 

Apple iPad cihazınızı yeniden başlatmak için;

İlk olarak cihazınızı kapatmanız gerekmektedir. iPad cihazınızı 2 farklı yol ile kapatabilirsiniz. Bunlar; güç düğmesi ile cihazı kapatmak ve ayarlar kısmından cihazı kapatmak şeklindedir.

iPad cihazınızı cihazınızın üzerinde yer alan tuşlar ile kapatmak için;

  • Home tuşu bulunan iPad modellerinde sistemi kapatmak ardından yeniden başlatmak için;

iPad cihazınızın sağ üst köşesinde yer alan düğmeye ekranda ‘gücü kapat’ sürgüsü görünene kadar basılı tutun ve ardında ekran da beliren bu sürgüyü sürükleyin. Yaklaşık 30 saniye içerisinde cihazınız tamamen kapanacaktır.

Cihazınızı tekrar yeniden başlatmak için yine bu tuşa basılı tutun ve ekranda Apple logosunu gördüğünüz an bırakın.

  • FACE-ID özelliğine sahip iPad modellerinde sistemi kapatmak  ve yeniden başlatmak için;

iPad cihazınızda yer alan ses düğmelerinden herhangi birine ve üst düğmeye aynı anda basılı tutun ve ekranda ‘kapat sürgüsü’ görününce bu sürgüyü yana doğru itin.

Aygıtınız 30 saniye içerisinde tamamen kapanacaktır. Ardından dilerseniz cihazınızın üst düğmesine basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazının nasıl yeniden başlatılabileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.