iPhone Safari’de Mobil Site Masaüstü Görünümde Nasıl Açılır ?

iPhone Safari’de site masaüstü görünüde nasıl açılır ? Safari’de mobil web site nasıl masaüstü görünümde açılır ? iPhone Safari’de masaüstü website görünümü nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere iPhone Safari uygulamasında mobil bir web sitenin nasıl masaüstü görünümde gösterilebileceğini açıkladık. İşte detaylar.. 

Apple’ın kendi internet tarayıcısı Safari, kullanıcılarına mükemmel bir internet deneyimi sunuyor. Özellikle basit olan arayüzü ile kullanıcılarının beğenisini kazanan Safari, kullanıcılarına hızlı bir internet deneyiminin yanı sıra bir çok özelliği ile de işlevsel bir kullanım sunuyor.

Apple’ın Safari uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bir çok işlevsel özellik bulunuyor. Bu yazımızda da sizlere Safari uygulamasındaki bu özelliklerin birinden bahsettik ve bu özelliğin nasıl kullanıldığını sizlere açıkladık.

İçeriğimizde bahsettiğimiz bu özellik, konu başlığımızdan da anlaşıldığı üzere mobil bir web sitenin masaüstü görünümde görüntülenmesi imkanıdır.

Apple iPhone kullanıcıları cihazlarında yer alan Safari internet tarayıcısı üzerinden herhangi bir mobil web siteyi dilerlerse aynı bilgisayar ortamındaki gibi masaüstü görünümde görüntüleyebiliyor.

Bu özelliği kullanıcılar genellikle daha çok herhangi bir platformun mobil web sitesi üzerinde oluşan hatalar ve mobil site üzerinden bazı işlemlere izin verilmediği durumlarda kullanmayı tercih ediyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar ilgili olan mobil web siteyi iPhone Safari uygulamasında yer alan bu özellik ile masaüstü görünüme dönüştürerek ilgili işlemlerin çalışmasına olanak tanıyabiliyor.

Bunun yanı sıra bilgisayarlarından sık sık ziyaret ettikleri sitelerin görünüme alışkın olan kullanıcılar da yine bu özelliği kullanarak ilgili siteye yine aynı bilgisayar üzerindeki görünümle erişebiliyorlar.

Peki iPhone ve iPad cihazlarında yer alan Safari uygulamasında bu özellik nereden, nasıl aktif hale getiriliyor ? Aşağıda sizlere Safari uygulamasında mobil bir web sitenin nasıl masaüstü görünüm ile görüntülenebileceğini adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları masaüstü görünüme çevirmek istediğiniz (*destekleyen siteler) sitelerde uygulayabilir ve bu siteleri masaüstü görünümde görüntüleyebilirsiniz. 

Safari’de Masaüstü Görünümü Nasıl Yapılır ? 

iPhone Safari uygulamasında herhangi bir mobil web siteyi masaüstü görünümde görüntülemek için; 

1- İlk olarak Safari uygulamasını açın.

2- Masaüstü görünümde görüntülemek istediğiniz siteye gidin.

3- İlgili site Safari uygulamasında açıkken sol üst köşede yer alan ”AA” yazısına dokunun.

4- Ardından karşınıza bir pencere açılacaktır. Görüntülediğiniz ilgili siteyi masaüstü görünüme çevirmek için pencerede yer alan ”Masaüstü Web Sitesi” seçeneğine dokunun.

Ardından ilgili sayfa yeniden yüklenecek ve masaüstü görünümde karşınıza gelecektir.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında yer alan Safari internet tarayıcısı üzerinden görüntülenen herhangi bir mobil web sitenin nasıl masaüstü görünümde açılabileceğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.