Telegram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır? [Telegram Türkçe Yapma]

Telegram dili nasıl değiştirilir? Telegram dil değiştirme nasıl yapılır? Telegram dili nasıl Türkçe yapılır? Telegram dili nasıl Türkçeye çevrilir? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram’da dil değiştirme işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram, kullanıcı sayısını son günlerde bir hayli arttırdı ve hala arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi güncellemesinin ardından bir çok WhatsApp kullanıcısı alternatif uygulama arayışı içerisine girdi.

Whatsapp uygulamasını silen ya da artık kullanmayı düşünmeyen bir çok kullanıcı Telegram, Signal ve Bip gibi bir diğer mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapmaya karar verdi.

Kullanıcıların en çok kullanmayı tercih ettiği mesaj platformlarından biri de Telegram oldu. 2013 yılından beridir kullanımda olan Telegram uygulaması, günümüz itibariyle 500 milyon kullancı sayısını aştı. Uygulama dünya üzerinde toplam 500 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip durumda ve bu sayı her geçen gün daha da artıyor.

Telegram, kullanıcılarına bir mesajlaşma uygulamasının verebileceği neredeyse bütün özellik ve işlevsellikleri sunuyor. Telegram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamanın kullanıcılar tarafından kendi tercihlerine göre özelleştirilmesi özelliğidir. Telegram kullanıcıları uygulamada tema, görünüm ve dil gibi bir çok özelliği kendi tercih ve isteklerine göre değiştirebilmektedir.

Telegram kullanıcılarına uygulamada bunu sağlıyor. Kullanıcılar bu imkan ile birlikte uygulamayı kendi tercihlerine göre pratik bir şekilde değiştirebiliyor. Telegram kullanıcılarının uygulamada en çok değiştirdiği bu özelliklerden biri ise genellikle dil seçeneği oluyor.

Çünkü Telegram uygulaması kullanıcılar tarafından akıllı telefonlarına indirildiğinde varsayılan dil seçeneği olan ”İngilizce” dil seçeneği ile karşılarına çıkıyor. Bu sebeple kullanıcılar uygulamayı kullanmaya başladıklarında genellikle ilk olarak dil seçeneğini değiştirmeyi ve Türkiye’deki kullanıcılarda doğal olarak Türkçe dil seçeneği ile uygulamayı kullanmayı tercih ediyor.

Telegram uygulamasında dil değiştirme işlemi ”ayarlar” kısmından pratik bir şekilde, anında yapılabiliyor. Ancak bu kısıma erişemeyen ya da bulamayan kullanıcılar Telegram uygulamasının dilini Türkçe yapmak için genellikle internette ”Telegram’da dil değiştime nasıl yapılır?” gibi soruları oldukça sık aratıyor.

Bizde bu sebeple sizlere bu yazımızda Telegram’da dil değiştirme işleminin nasıl yapıldığını adım adım resimli bir şekilde gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak Telegram uygulamasının dil seçeneğini Türkçe dili olarak ayarlayıp uygulamayı tamamen Türkçe olarak kullanabilirsiniz. 

Telegram’da Dil Nasıl Değiştirilir? 

Telegram uygulamasında dil seçeneğini değiştirmek ve Telegram uygulamasını Türkçe’ye çevirmek için;

1- İlk olarak Telegram uygulamasını açın.

2- Telegram uygulamasında alt kısımdan ”Settings” (Ayarlar) kısmına dokunun.

3- Sonra karşınıza gelecek olan ”Settings” (Ayarlar) sayfasındaki seçeneklerden ”Language” (Dil) seçeneğine dokunun.

4- Daha sonra karşınıza ”Language” (Dil) seçme sayfası açılacaktır. Bu kısımda uygulamanız dili daha önce herhangi bir değişiklik yapmadığınız takdirde ”English” (İngilizce) şeklinde seçili olacaktır.

Telegram uygulamanızın dilini Türkçe yapmak için; uygulamada ”Language” sayfasından ”Turkish” (Türkçe) seçeneğine dokunun.

Bu adımların ardından Telegram uygulamanız anında Türkçe diline geçiş yapmış olacaktır. Artık uygulamayı tüm içerikleriyle birlikte tamamen Türkçe olarak olarak kullanabilirsiniz.

NOT: Dilerseniz ilgili kısımdan farklı bir dil seçerek uygulamayı farklı bir dilde kullanabilirsiniz. Ayrıca daha sonra yine uygulamayı farklı bir dilde kullanmak isterseniz, yine aynı yerden farklı bir dil seçeneğini seçerek ilgili dile geçiş yapabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Telegram uygulamasında dil değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.