iPad Nasıl Kapatılır ?

Apple iPad nasıl kapatılır ? iPad sistemi nasıl kapatılır ? Apple iPad cihazını hangi tuşlar ile kapatabilirim ? Apple iPad nereden kapatılır ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında cihazı kapatma işleminin nereden, nasıl, hangi yollar yapılacağını gösterdik. İşte detaylar..

iPad cihazlarında sistemi kapatma işlemi modellere göre farklı şekilde yapılmadır. Bildiğiniz üzere çoğunluğu eski model olmak üzere Apple’ın iPad modellerinin bazılarında Home tuşu yer almaktadır. Daha çok yeni ve üst model iPad modellerinde ise Home tuşu yer almakta ve Face-ID özelliği yer almaktadır.

Bu sebeple Home tuşu bulunan ve Home tuşu bulunmayan Face-ID’ye sahip iPad modellerinde sistemi kapatma işlemi 2 fakrlı şekilde yapılmaktadır.

Bunun haricinde ise Apple iPad’de sistemi kapatma işlemi cihazlarda bulunan ayarlar kısmından da yapılabilmektedir. Kullanıcılar dilerlerse cihazlarını ayarlar kısmındaki sistemi kapat seçeneğinden cihazlarını kapatabilmektedir.

Aşağıda sizlere ilk olarak iPad modellerinde cihazı tuş yoluyla kapatmanın nasıl olduğunu gösterdik. Ardından da ayarlar kısmından sistemin nasıl kapatılacağını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınızı pratik bir sekilde kapatabilirsiniz.

iPad Nasıl Kapatılır ? 

iPad cihazlarında sistemi kapatma işlemi, home tuşu yer alan modellerde farklı şekilde ve Home tuşu yer almayan Face-ID özelliği bulunan modellerde farklı şekilde yapılmaktadır. 

Home tuşu bulunan iPad modellerinde sistemi kapatmak için;

iPad cihazınızın sağ üst köşesinde yer alan düğmeye ekranda ‘gücü kapat’ sürgüsü görünene kadar basılı tutun ve ardında ekran da beliren bu sürgüyü sürükleyin. Yaklaşık 30 saniye içerisinde cihazınız tamamen kapanacaktır.

Cihazınızı tekrar başlatmak için yine bu tuşa basılı tutun ve ekranda Apple logosunu gördüğünüz an bırakın.

FACE-ID özelliğine sahip iPad modellerinde sistemi kapatmak için;

iPad cihazınızda yer alan ses düğmelerinden herhangi birine ve üst düğmeye aynı anda basılı tutun ve ekranda ”kapat sürgüsü” görününce bu sürgüyü yana doğru itin.

Aygıtınız 30 saniye içerisinde tamamen kapanacaktır. Ardından dilerseniz cihazınızın üst düğmesine basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.

iPad Sistemi Ayarlar Kısmından Kapatma : 

iPad cihazınızı dilerseniz ”ayarlar” kısmından da kapatabilirsiniz.

iPad cihazınızı ayarlar kısmından kapatmak için;

1- İlk olarak iPad cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında ”GENEL” seçeneğine dokunun.

3- Ardından cihazınızı kapatmak için; genel ayarları sayfasında en altta yer alan ”SİSTEMİ KAPAT” yazısına dokunun.

iPad’niz bu adımların sonunda kapatılacaktır. Dilerseniz cihazınızın sağ üst köşesinde yer alan düğmeye basılı tutarak cihazınızı tekrar başlatabilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında sistemin nereden, nasıl kapatılabileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.