iPad Nasıl Hızlı Şarj Edilir ?

iPad nasıl şarj edilmeli ? Apple iPad nasıl daha hızlı şarj edilir ? Apple iPad doğru bir şekilde nasıl şarj edilir ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazınızı nasıl daha hızlı şarj edebileceğinizi anlattık. İşte detaylar..

iPad cihazları bizlere pil konusunda oldukça iyi bir performans sunmaktadır. Özellikle yeni model Apple iPad modelleri saatlerce kullanım süresini bizlere sunmaktadır.

Pil konusunda iPhone modellerine göre oldukça üst düzey bir deneyimi kullanıcılarına sunan iPad’ler bu konuda gerçekten başarılı..

Ancak iPad, cihazların şarj edilmesi konusunda ne yazık ki tüm kullanıcıları tatmin edemeyebiliyor. iPad kullanıcılarının büyük çoğunluğu cihazlarının şarj sürelerinin oldukça uzun sürmesinden şikayetçi. Hatta cihazlarının pillerinin 2-3 saatte tam olarak dolduğundan şikayet eden kullanıcılar bile mevcut.

Aslında bu konuda yaşanan sıkıntının büyük bir çoğunluğu kullanıcılardan kaynaklanıyor. Kullanıcılar bilinçsiz bir şekilde cihazlarını şarj edebiliyor ya da ediyorlar. Bilinçsiz bir şekilde şarj ise hem pillerin istenildiği şekilde doldurulmasını engelliyor hem de performansı kötü yönde etkiliyor.

Bu sorunun çözümü ise oldukça basit. Kullanıcıların cihazlarını şarj ederken bazı noktalara dikkat etmesi yeterli oluyor.

Bu yazımızda aşağıda sizlere önce şarj edilirken dikkat edilmesi gereken bazı durumlara, ardındansa cihazları nasıl daha hızlı şarj edebileceğinize dair bazı bilgileri sunduk. Aşağıdaki bilgilere dikkat ederek hem cihazlarınızın pil ömrünü arttırabilir hem de cihazlarınızı normale nazaran daha hızlı şarj edebilirsiniz.

ŞARJ EDERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 MADDE: 

Öncelikle cihazınızı şarj ederken dikkat etmeniz gereken 5 maddeyi sizler için paylaşıyoruz. Cihazlarınızı şarj ederken bu 5 maddeye dikkat etmeniz hem cihazınız hem de cihazınızın pil ömrü açısından yararlı olacaktır.

  • ORJİNAL SARJ ADAPTÖRÜ VE KABLOSU KULLANIN
  • CİHAZINIZI TÜM GECE ŞARJDA BIRAKMAYIN.
  • CİHAZINIZI ARKA ARKA ŞARJDAN ÇIKARIP TEKRAR TAKMAYIN.
  • BATARYANIZ %20’NİN ALTINA DÜŞMEDEN ŞARJ TAKMAYIN. ŞARJ ADAPTÖRÜNÜZ VEYA KABLONUZ ARIZLI/KOPUK OLMASIN.

DAHA HIZLI ŞARJ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 MADDE:

1- Hızlı şarj adaptörü ile cihazınızı hızlı bir şekilde şarj edin. 

Apple’ın hızlı şarj adaptörü ile cihazlarınızı hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz. Hızlı şarj adaptörü ile cihazlarınızın pilini 30 dakika da yüzde 50 kadar şarj edebilirsiniz.

Hızlı şarj özelliğini destekleyen iPhone ve iPad modelleri şunlardır:

  • iPhone 8, iPhone 8 Plus ve sonraki modeller
  • iPad Pro 12,9 inç (1. nesil ve sonraki modeller)
  • iPad Pro 11 inç (1. nesil ve sonraki modeller)
  • iPad Pro (10,5 inç)
  • iPad Air (3. nesil)
  • iPad mini (5. nesil)

2- Cihazınızı tamamen kapatarak şarj edin. 

Cihazı şarj ederken herhangi bir işlem yapmayacaksanız ya da herhangi bir veri akışının olmasına ihtiyacınız yoksa; cihazınızı kapatarak şarj edin. Cihazınız en hızlı şekilde, kısa sürede şarj olacaktır.

3- Daha hızlı şarjın en başarılı yöntemi ”UÇAK MODU”.

Cihazlarınızı en hızlı bir şekilde şarj edebileceğiniz tek yöntem cihazınızı uçak moduna almak olacaktır. Cihazlarınızı uçak moduna alarak cihazlarınızdaki tüm kablosuz bağlantıları ve veri akışlarını kapatacağınızdan ötürü hem cihazınızın şarj tüketimi neredeyse hiç olmacak ve cihazınız çok daha hızlı bir şekilde şarj olacaktır.

4- Kablosuz bağlantıları kapatın. 

Cihazınızda eğer ki GMS özelliği varsa ve bunu kapamayı tercih etmiyorsanız; en azından kablosuz bağlantıları kapatarak cihazınızın daha hızlı şarj olmasına olanak tanıyabilirsiniz.

Cihazınızda Wi-fi ve Bluetooth özelliklerini şarj esnasında kapatın ve cihazınızı daha hızlı bir şekilde şarj edin.

5- Cihazınızın ”Güç Modu” özelliğini aktif edin. 

Cihazınızı güç modunda şarj ederek cihazınızın daha kısa sürede şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Güç modunda cihazlarda veri akışında bazı kısıtlamalar yaşandığından ötürü cihazının normal moda nazaran daha hızlı bir şekilde şarj olacaktır.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazınızı nasıl daha hızlı şarj edebileceğinize daha bazı bilgiler sunduk. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.