Instagram’da Gizli / Kapalı Hesapları Nasıl Görebilirim ?

Instagram’da gizli hesaplar nasıl görüntülenir ? Instagram’da gizli profiller nasıl görüntülenir ? Instagram’da gizli hesapları / profilleri görmek mümkün mü ? Sorunuzun cevabı ve daha fazlası sizler için hazırladığımız bu yazımızda.. 

Günümüzün popüler fotoğraf paylaşım merkezi olan Instagram her geçen gün daha da gelişiyor. Instagram gün geçtikçe getirmiş olduğu yeni özellikleri ile sosyal medyalar içinde en popüler olan sosyal medyalar içinde bulunuyor.

Instagram kullanıcılarına fotoğraf , video ve hikaye paylaşımları yapma olanağı sağlarken yine kullanıcılara bu içerikleri ister sadece kendi onayladığı takipçilerine gösterme olanağı sağlıyor isterlerse de tüm instagram kullanıcılarına gösterme olanağı sağlıyor.

Yani kullanıcılar kendi profillerini gizli tutarak bu paylaşımların sadece hesaplarını takip eden takipçilerinin görmesine izin veriyor. Ancak günümüzde oldukça meraklı insanlar olduğundan ve  sosyal medya kullanırken genel olarak meraklı insanlar olduğumuzdan dolayı kullanıcılar bazen takip etmedikleri kişilerinde profillerine bakma istediğinde bulunabiliyor.

Ayrıca kimi kullanıcılarda sosyal medya kullanımında kullanılan günümüzün yeni terimlerinden biri olan Stalk yani fiil olarak ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıların tabiri ile ”stalklamak” için Instagram’da gizli profilleri görme ihtiyacında bulunuyor.

Merak edenler için ”STALK” nedir ne demektir? 

Stalk, sosyal medya platformlarında bir kişinin bir başka kişiyi sosyal medya hesaplarında araştırması, gözetlemesi, paylaşımlarını incelemesi anlamını barındırıyor. Stalklamak nedir sorusunun cevabı da açıklamadan anlaşılacağı gibi, stalk işinin yapılması olarak nitelendiriliyor.

Şimdi gelelim asıl konumuza! Günümüzde Instagram kullanıcılarının en çok sorduğu ve merak ettiği konu olan soru bilindiği üzere ”Instagram’da gizli profilleri / hesapları görmek mümkün mü ? ”  sorusu.

Instagram’da gizli profilleri/ hesapları görmek mümkün mü ? 

Instagram’da bu sorunun cevabı şuan itibariyle kesinlikle hayır! Instagram’da gizli hesapları / profilleri görme imkanı günümüz itibariyle imkansız.

Instagram’da gizli hesapları görme olanağı eskiden bundan 1-2 sene öncesine kadar bir kaç farklı yolla mümkündü. Ancak Instagram her geçen gün kendini daha da geliştirerek oluşan ve oluşabilecek tüm açıkları şuan itibariyle kapattı.

Geçtiğimiz senelerde Google’da Instagram hesabını görmek istediğiniz kişi aratıp, arama sonuçlarında bağlantının yanındaki google önbellek seçeneğine tıkladığınızda kişinin daha önceki tarihlerde hesabını herkese görünür yaptığı en son anın görüntüsü karşınıza geliyordu. Bu sayede o anda hesabı gizli olsa dahi kişinin profilini açık olarak görüp tüm resimlerine erişilebiliyordu.

Ancak geçtiğimiz senelerde Instagram bu açığı kapattı ve bu yöntem ile gizli hesapları görme olanağı tarih oldu.

Bir diğer yöntemler ise bazı uygulama ve eklentiler vasıtasıyla gizli hesapları görmeydi. Ancak bu uygulamalarda kısa bir süre kullanıldı ve ilerleyen zamanlarda çalışmamaya başladı. Üstelik bu uygulamaların güvenilirliği oldukça sakıncalıydı.

Peki günümüzde Instagram’da gizli hesapları görebilme imkanı var mı ? 

Şuan ise günümüzde bu soruyu internette Türkçe ve İngilizce kaynaklarda aratan kullanıcılar bu konu ile ilgili gerçeği yansıtmayan, sonuç vermeyen bir çok sonuç ile karşılaşıyor.

Bu yazımızı oluşturmamızdaki nedenlerde biri de bu. Ne yazık ki bazı kullanıcılar internette bu konu ile ilgili araştırmalar yaparak, elde ettikleri adımları uygulayarak tehlikeli adımlar atıyor.

Internette bir çok yerde gizli hesabın görüntüleme yolunun kesin çözümü gibi içerikler bulunuyor. Bu içeriklerde kullanıcılara bazı internet adreslerine gidip gerekli adımları uygulamaları isteniyor. Bu adımları tamamladıklarında ise görmek istedikleri instagram hesabının açık olarak karşılarına sunulacağı vaat ediliyor.

Bu tarz sitelerde kullanıcılardan Instagram hesaplarına giriş yapılması bile istenebiliyor. Böyle bir durumda şifrenizi girerseniz hesabınız kesinlikle internet korsanlarının eline geçecektir.

Ayrıca bu gibi sitelerde kullanıcılardan telefon numaralarını girmeleri ve mesaj olarak gelecek kodu ekrana girmeleri isteniyor. Bu işlemi tamamlarsanız eğer telefonunuzun mobil ödeme özelliği ile hattınızdan yaklaşık 60 tl gibi bir rakam çekilmesini sağlıyorlar.

Oldukça tehlikeli ve tamamen kullanıcıyı maddi ve manevi olarak dolandırmayı amaçlayan bu sitelerden ve yöntemlerden kesinlikle uzak durun. Bu tarz siteleri açmaya tenezzül dahi etmeyin. Aman dikkat!

Sonuç olarak Instagram’da gizli hesap ve profilleri görmenin hiç bir yolu yöntemi yok. Bu işlemi uygulayacak bir program veya sitede yok. Herhangi bir gizli profili görmek içinde o hesabı kendi ya da başka bir instagram hesabı ile takip etmekten başka çareniz yok. 

TeknoAjan.com