Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır ? Instagram’da hesabımı nasıl dondurabilirim? Instagram hesabı nasıl dondurulur ? Bu yazımızda sizlere Instagram hesabının nasıl dondurulduğunu gösterdik. İşte detaylar..

Instagram bildiğiniz üzere günümüzün en büyük sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Facebook ve Twitter ile birlikte günümüz internet dünyasında en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, popülaritesini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. 

Dünya üzerinde her yerden artık herkesin bir Instagram hesabı bulunuyor. Instagram’da kullanıcılar gerek özel hayatlarından gerekse iş hayatlarından paylaşımlarda bulunuyor. Instagram’da yapılan bu paylaşımları kullanıcılar ister sadece takipçileri ile isterlerse de tüm Instagram kullanıcıları ile paylaşabiliyor. 

Instagram’da herkes tüm diğer Instagram kullanıcılarını takip edebiliyor ya da takip isteği gönderebiliyor. Takip ettiği kişilerle ya da diğer Instagram kullanıcıları ile DM üzerinden mesajlaşabiliyor ya da görüntülü sohbetler edebiliyor. 

Instagram’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu bu özellikler kullanıcılara bir çok noktada vakit geçirmesine, sanal ortamda sosyalleşmeye olanak tanıyor. Ayrıca Instagram her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler de getirerek uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Instagram getirmiş olduğu bu yenilikleri ise yapmış olduğu güncellemeler ile kullanıcılarına sunuyor. 

Kullanıcılar her geçen gün gelişen ve kullanıcı sayısı kat ve kat artan Instagram’da Internet’te gezinen kullanıcılar günün bir çok vakini bu uygulama üzerinde geçiriyor. 

Hal böyle olunca da günümüzde sosyal medya bağımlılığı büyük bir sorun teşkil ediyor. Bir çok kullanıcı kendini kısıtlamak istiyor ancak ne yazık ki başaramıyor. Çünkü sosyal medya uygulamalarından kendini kısıtlamak isteyen bir çok kullanıcı hesabını kapatmak istemediklerinden bunu uygulayamıyor. 

Ancak sosyal medya bağımlılığından tam anlamıyla olmasa da kurtulmak isteyenlere, bir nevi çözüm yolunu Instagram kullanıcılara sağlıyor. Instagram kullanıcılarına diledikleri an hesaplarını dondurarak kendilerini kısıtlama imkanı tanıyor. 

Yani Instagram’da hesabınızı dilediğiniz an dondurarak hesabınıza erişimi kısıtlayabilirsiniz. Hesabınız hiç bir şekilde silinmeyecek ancak sizin profiliniz, paylaşımlarınız, yorumlarınız vs. hiç biri hiç bir şekilde görünmeyecek ve görüntülenemeyecektir. 

Siz ne zaman Instagram hesabınıza giriş yaparsanız, Instagram hesabınız eskiden olduğu gibi en son haliyle karşınıza çıkacak ve açılacaktır. Bunun yanı sıra Instagram’ın hesap dondurma işlemini sadece kendini kısıtlamak isteyenler değil bir çok kullanıcı kişisel sebeplerden dolayı da kullanıyor. 

Peki Instagram’da hesap nasıl dondurulur ? İşte sorunuzun cevabı.. 

INSTAGRAM HESABI NASIL DONDURULUR ?

Instagram hesabınızı dilediğiniz her zaman Instagram’ın ayarlar sayfasından dondurabilirsiniz. Instagram’da hesabınızı dondurduğunuzda profiliniz, gönderileriniz, yorumlarınız vs.. hiç bir şekilde ne siz tarafından ne de diğer Instagram tarafından görüntülenemeyecektir.

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra herhangi bir zaman içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız, o zaman Instagram hesabınız tekrar aktif hale gelecektir. Dondurduğunuz hesaba tekrar giriş yaptığınızda Instagram hesabınız en son dondurduğunuz şekilde yani profilinizdeki paylaşımlarınız, takipçileriniz, takip ettikleriniz vs.. hiç bir kayıp olmadan karşınıza çıkacaktır. 

Ancak Instagram’da hesap dondururken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunuyor. Hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığına geçmeden bu noktalara değinmenin sizler için yararlı olacağını düşündüğümüz için öncelik olarak bunları belirttik. 

Instagram’da hesap dondurmadan önce dikkat edilmesi gerekenler;

1- ŞİFRENİZİ UNUTMAYIN. 

Instagram’da hesabınızı dondurmadan önce kesinlikle şifrenizi bir yere not edin. Uzun süreli dondurmalarda olası bir şifre unutma ihtimalinde hesabınıza tekrar erişemeyebilirsiniz. Çünkü Instagram’da hesabınızı dondurduktan sonra tekrar aktif hale getirirken en son kullandığınız şifre ile giriş yapmanız gerekiyor. 

Olur ki şifrenizi unutursanız, Instagram dondurulan hesaplarda şifre hatırlatma veya sıfırlama imkanını ne yazık ki tanımamaktadır. Bu sebeple şifrenizi kesinlikle unutmamanız gerekiyor. Yoksa hesabınıza erişimde büyük problemler yaşayabilirsiniz.

2- HESABINIZI 7 GÜNDE BİR KERE DONDURABİLİRSİNİZ. 

Instagram’da hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açtığınızda tekrar dondurmak için 7 gün beklemeniz gerekmektedir. Yani bir dakika hesabımı giriş yapayım sonra tekrar dondurayım derseniz, hesabınızı hemen tekrar donduramazsınız. 

3- HESAP BULUNAMADI VE HATALI ŞİFRE PROBLEMİ. 

Instagram’da hesap dondurma işlemleri ortalama olarak 24 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Yani hesabınızı dondurduktan sonra hemen giriş yapmaya kalkarsanız, hesap bulunamadı ya da hatalı şifre gibi hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum tamamen olağandır. Herhangi bir sıkıntı yaşamanıza gerek yoktur. Sadece bir müddet beklenmeniz gerekecektir. 

Bazı detayların ardından şimdi hep birlikte Instagram’da hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığına adım adım resimli olarak bakalım. 

INSTAGRAM’DA HESAP DONDURMA İŞLEMİ : 

Instagram hesabınızı dondurmak için aşağıdaki adımları sırayıla uygulayın. 

1- Instagram.com adresine gidin. 

NOT: Dilerseniz aşağıdaki bağlantıyı kopyalayarak direkt olarak Instagram hesap dondurma sayfasına gidebilirsiniz. 

Link:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

2- Instagram’da profil kısmınıza gidin. Profil kısmınızda kullanıcı adınızın hemen sağında yer alan ”PROFİLİ DÜZENLE” butonuna tıklayın. 

3- Karşınıza çıkacak olan profili düzenle sayfasında sağ alt köşede yer alan ”Hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıklayın. 

Ardından karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi hesabınızı geçici olarak kapatabileceğiniz bir sayfa çıkacaktır. 

Bu kısımda tercihinize göre istediğiniz herhangi bir seçeneği seçin ve ilgili kutucuğa şifrenizi girin. Son olarak hesabınızı dondurmak için; en altta yer alan ”Hesabı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın. 

İşlem bu kadar basit. 

Ayrıca dilerseniz ”BURADAN” Instagram hesabının kalıcı olarak nasıl silinebileceğini de öğrenebilir ve Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.