Connect with us

HABERLER

Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır ? Instagram’da hesabımı nasıl dondurabilirim? Instagram hesabı nasıl dondurulur ? Bu yazımızda sizlere Instagram hesabının nasıl dondurulduğunu gösterdik. İşte detaylar..

Instagram bildiğiniz üzere günümüzün en büyük sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Facebook ve Twitter ile birlikte günümüz internet dünyasında en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, popülaritesini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. 

Dünya üzerinde her yerden artık herkesin bir Instagram hesabı bulunuyor. Instagram’da kullanıcılar gerek özel hayatlarından gerekse iş hayatlarından paylaşımlarda bulunuyor. Instagram’da yapılan bu paylaşımları kullanıcılar ister sadece takipçileri ile isterlerse de tüm Instagram kullanıcıları ile paylaşabiliyor. 

Instagram’da herkes tüm diğer Instagram kullanıcılarını takip edebiliyor ya da takip isteği gönderebiliyor. Takip ettiği kişilerle ya da diğer Instagram kullanıcıları ile DM üzerinden mesajlaşabiliyor ya da görüntülü sohbetler edebiliyor. 

Instagram’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu bu özellikler kullanıcılara bir çok noktada vakit geçirmesine, sanal ortamda sosyalleşmeye olanak tanıyor. Ayrıca Instagram her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler de getirerek uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Instagram getirmiş olduğu bu yenilikleri ise yapmış olduğu güncellemeler ile kullanıcılarına sunuyor. 

Kullanıcılar her geçen gün gelişen ve kullanıcı sayısı kat ve kat artan Instagram’da Internet’te gezinen kullanıcılar günün bir çok vakini bu uygulama üzerinde geçiriyor. 

Hal böyle olunca da günümüzde sosyal medya bağımlılığı büyük bir sorun teşkil ediyor. Bir çok kullanıcı kendini kısıtlamak istiyor ancak ne yazık ki başaramıyor. Çünkü sosyal medya uygulamalarından kendini kısıtlamak isteyen bir çok kullanıcı hesabını kapatmak istemediklerinden bunu uygulayamıyor. 

Ancak sosyal medya bağımlılığından tam anlamıyla olmasa da kurtulmak isteyenlere, bir nevi çözüm yolunu Instagram kullanıcılara sağlıyor. Instagram kullanıcılarına diledikleri an hesaplarını dondurarak kendilerini kısıtlama imkanı tanıyor. 

Yani Instagram’da hesabınızı dilediğiniz an dondurarak hesabınıza erişimi kısıtlayabilirsiniz. Hesabınız hiç bir şekilde silinmeyecek ancak sizin profiliniz, paylaşımlarınız, yorumlarınız vs. hiç biri hiç bir şekilde görünmeyecek ve görüntülenemeyecektir. 

Siz ne zaman Instagram hesabınıza giriş yaparsanız, Instagram hesabınız eskiden olduğu gibi en son haliyle karşınıza çıkacak ve açılacaktır. Bunun yanı sıra Instagram’ın hesap dondurma işlemini sadece kendini kısıtlamak isteyenler değil bir çok kullanıcı kişisel sebeplerden dolayı da kullanıyor. 

Peki Instagram’da hesap nasıl dondurulur ? İşte sorunuzun cevabı.. 

INSTAGRAM HESABI NASIL DONDURULUR ?

Instagram hesabınızı dilediğiniz her zaman Instagram’ın ayarlar sayfasından dondurabilirsiniz. Instagram’da hesabınızı dondurduğunuzda profiliniz, gönderileriniz, yorumlarınız vs.. hiç bir şekilde ne siz tarafından ne de diğer Instagram tarafından görüntülenemeyecektir.

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra herhangi bir zaman içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız, o zaman Instagram hesabınız tekrar aktif hale gelecektir. Dondurduğunuz hesaba tekrar giriş yaptığınızda Instagram hesabınız en son dondurduğunuz şekilde yani profilinizdeki paylaşımlarınız, takipçileriniz, takip ettikleriniz vs.. hiç bir kayıp olmadan karşınıza çıkacaktır. 

Ancak Instagram’da hesap dondururken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunuyor. Hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığına geçmeden bu noktalara değinmenin sizler için yararlı olacağını düşündüğümüz için öncelik olarak bunları belirttik. 

Instagram’da hesap dondurmadan önce dikkat edilmesi gerekenler;

1- ŞİFRENİZİ UNUTMAYIN. 

Instagram’da hesabınızı dondurmadan önce kesinlikle şifrenizi bir yere not edin. Uzun süreli dondurmalarda olası bir şifre unutma ihtimalinde hesabınıza tekrar erişemeyebilirsiniz. Çünkü Instagram’da hesabınızı dondurduktan sonra tekrar aktif hale getirirken en son kullandığınız şifre ile giriş yapmanız gerekiyor. 

Olur ki şifrenizi unutursanız, Instagram dondurulan hesaplarda şifre hatırlatma veya sıfırlama imkanını ne yazık ki tanımamaktadır. Bu sebeple şifrenizi kesinlikle unutmamanız gerekiyor. Yoksa hesabınıza erişimde büyük problemler yaşayabilirsiniz.

2- HESABINIZI 7 GÜNDE BİR KERE DONDURABİLİRSİNİZ. 

Instagram’da hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açtığınızda tekrar dondurmak için 7 gün beklemeniz gerekmektedir. Yani bir dakika hesabımı giriş yapayım sonra tekrar dondurayım derseniz, hesabınızı hemen tekrar donduramazsınız. 

3- HESAP BULUNAMADI VE HATALI ŞİFRE PROBLEMİ. 

Instagram’da hesap dondurma işlemleri ortalama olarak 24 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Yani hesabınızı dondurduktan sonra hemen giriş yapmaya kalkarsanız, hesap bulunamadı ya da hatalı şifre gibi hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum tamamen olağandır. Herhangi bir sıkıntı yaşamanıza gerek yoktur. Sadece bir müddet beklenmeniz gerekecektir. 

Bazı detayların ardından şimdi hep birlikte Instagram’da hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığına adım adım resimli olarak bakalım. 

INSTAGRAM’DA HESAP DONDURMA İŞLEMİ : 

Instagram hesabınızı dondurmak için aşağıdaki adımları sırayıla uygulayın. 

1- Instagram.com adresine gidin. 

NOT: Dilerseniz aşağıdaki bağlantıyı kopyalayarak direkt olarak Instagram hesap dondurma sayfasına gidebilirsiniz. 

Link:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

2- Instagram’da profil kısmınıza gidin. Profil kısmınızda kullanıcı adınızın hemen sağında yer alan ”PROFİLİ DÜZENLE” butonuna tıklayın. 

3- Karşınıza çıkacak olan profili düzenle sayfasında sağ alt köşede yer alan ”Hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıklayın. 

Ardından karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi hesabınızı geçici olarak kapatabileceğiniz bir sayfa çıkacaktır. 

Bu kısımda tercihinize göre istediğiniz herhangi bir seçeneği seçin ve ilgili kutucuğa şifrenizi girin. Son olarak hesabınızı dondurmak için; en altta yer alan ”Hesabı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın. 

İşlem bu kadar basit. 

Ayrıca dilerseniz ”BURADAN” Instagram hesabının kalıcı olarak nasıl silinebileceğini de öğrenebilir ve Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

iPhone’da Yanan Yeşil, Turuncu ve Kırmızı Işık Nedir?

iPhone’da yeşil, turuncu nokta nedir? iPhone’da yanan yeşil ışık nedir? iPhone’da yanan turuncu ışık nedir?  Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde beliren yeşil ve turuncu ışıkların (nokta) ne anlama geldiğini açıkladık. İşte detaylar.. 

Apple iOS işletim sistemine getirmiş olduğu son güncelleme olan iOS 14 ile birlikte işletim sistemine bir çok yenilik ve özellik ekledi. Apple getirmiş olduğu iOS 14 güncellemesi ile bir çok yenilik ve özelliği kullanıcılarına sundu ve bu özelliklerin bir çoğu tarafından oldukça çok beğenildi.

Ancak iOS 14 ile birlikte iPhone cihazlarına gelen bazı yenilikler kullanıcılar tarafından pek anlaşılmadı ve merak edildi. Apple’ın iOS 14 güncellemesi ile birlikte getirmiş olduğu yeniliklerden bazıları kullanıcılar tarafından oldukça sık sorgulandı. Apple’ın iOS 14 güncellemesi ile gelen, merak edilen ve araştırılan bu yeniliklerden biri cihazların ekranının sağ üst köşesinde belirlen yeni göstergeler oldu.

iOS 14 ile birlikte artık iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde nokta şeklinde bir gösterge yer aldı. Bu gösterge ile birlikte yapılan ilgili işleme göre ekranın sağ üst köşesinde yeşil ve turuncu bir ışık yanmaya başladı.

Peki ya nedir bu iPhone cihazlarında yanan yeşil ve turuncu ışık ? 

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde nokta şeklinde beliren turuncu ve yeşil ışık, kullanıcılara cihazlarında mikrofon ve kamera ile ilgili erişimin olup olmadığını belirtmektedir. Bu ışıklar iPhone cihazlarında mikrofonun ya da kamera ile mikrofonun her ikisininin de kullanıldığı anlarda kullanıcılara bunu belirtmek amacıyla işaret edilmektedir.

Bu özelliğin asıl amacı kullanıcılara cihazlarında şüpheli bir durumun olup olmadığının fark edilmesini sağlamaktadır. Yani kullanıcılar ekranın sağ süt köşesinde yanan bu ışıklar sayesinde cihazlarında casus, kötü amaçlı bir yazılımın kamera ya da mikrofona bilgileri haricinde erişip erişmediğini öğrenebilmektedir.

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan turuncu ışık, telefonunuzda mikrofonun herhangi bir uygulama tarafından kullanıldığında yanmaktadır.

Yani cihazınızda o an Siri, sesli bir arama ya da yine mikrofona ihtiyaç duyan bir uygulama kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşesinde turuncu ışık yanmaktadır. Bu gayet normal durumdur.

Ancak bu uygulamaları ya da mikrofona ihtiyaç duyan herhangi bir uygulamayı kullanmıyorsanız, bu ışık ekranda yandığında ilgili durumdan şüphelenebilirsiniz. iPhone cihazları kullanıcılarına her ne kadar oldukça güçlü bir güvenlik sunsa da cihazınızdaki herhangi bir casus uygulama sizi dinliyor olabilir. Böyle bir durumda kullanmakta olduğunuz uygulamaları incelemenizde yarar var.

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan yeşil ışık, telefonunuzda kameranın veya hem kamera hem de mikrofonun her ikisinin aynı anda bir uygulama tarafından kullanıldığı durumlarda yanmaktadır.

Yani cihazınızda o an kamera ile bir fotoğraf çekiyorsanız, cihazınızın ekranının sağ üst köşesinde yeşil ışık yanmaktadır. Yine sadece tek kamerayı kullanan uygulamalarda da bu yeşil ışık yanmaktadır. Cihazınızda herhangi bir uygulama ile kamerayı açtıysanız, ekranın sağ köşesinde yer alan bu yeşil ışık için herhangi bir şüphe duymanıza gerek yok.

Ancak cihazınızda o an herhangi bir uygulama kullanmıyor ya da kameraya erişim verdiğiniz herhangi bir uygulama yoksa, ekranda yeşil ışık yandığında bu durumdan şüphelenmenizde yarar var. Çünkü yazılımsal bir sorun olmadığı sürece cihazınızın kamerasına herhangi bir casus yazılımın erişmiş olma olasılığı çok yüksek.

NOT: İlgili gösterge ışıkları sadece iOS 14 güncellemesi yapılmış iPhone cihazlarında yanmaktadır. 

”Bu yazımızda iOS 14 güncelleme ise birlikte iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan yeşil ve turuncu ışıkların ne anlama geldiğini açıkladık. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.  


Continue Reading

HABERLER

iPhone’da ‘Rahatsız Etme’ Modu Nedir, Nasıl Aktif Edilir?

iPhone’da rahatsız etme modu nedir? iPhone’da rahatsız etme modu nasıl ayarlanır? iPhone’da rahatsız etme modu nasıl aktif edilir? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında yer alan ”Rahatız Etme” modundan bahsettik. İşte detaylar.. 

Apple, iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında kullanıcılarına bir çok işlevsel özellik sunuyor. Apple’ın özellikle kullanıcıların bir çok nokta da işine yarayan bir çok özelliği iOS işletim sisteminde kullanıcılarına sunuyor.

Apple’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de ‘rahatsız etme‘ özelliğidir. Kullanıcılar cihazlarını bir kaç adım da rahatsız etme moduna alarak cihazlarına gelen bildirim, uyarı ve aramaların sessize alınmasını sağlayabiliyor.

Apple’ın iOS işletim sisteminde yer alan rahatsız etme özelliği, kullanıcıların cihazları kilitliyken cihaza gelebilecek olan tüm aramaları, uyarıları ve bildirimleri sessize almaktadır. Yani cihazınızda rahatsız etme modunu açtığınızda cihazınıza gelecek olan tüm bildirimleri sessize alınmaktadır.

Bunun yanı sıra rahatsız etme modu, kullanıcılar tarafından dilerlerse özelleştirilebilmektedir. Kullanıcılar bu ilgili özelliğin ayarlar sayfasına giderek bu modu kendi tercihlerine göre özelleştirebilmektedir. Aşağıda sizlere rahatsız etme modunun nasıl açıldığının yanı sıra ilgili özelleştirmenin de nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Dilerseniz ilgili kısma giderek rahatsız etme modunu kendi tercihinize göre özelleştirebilirsiniz.

iPhone’da Rahatsız Etme Modu Nasıl Açılır?

Apple iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu 2 farklı şekilde açabilirsiniz. Bunlar; 

1.YÖNTEM: Denetim merkezinden ‘rahatsız etme’ modunu açma

iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu denetim merkezinden açıp kapatabilirsiniz.

Rahatsız etme modunu açmak için; 

1- iPhone cihazınızın ekranını parmağınızla sağ üst köşeden aşağıda doğru iterek ‘denetim merkezini‘ açın.

2- Denetim merkezinde yarım ay görünümdeki ‘rahatsız etme‘ modu ikonuna dokunun.

Ardından rahatsız etme modu aktif hale gelecektir. Dilerseniz yine aynı yerden aynı butona dokunarak rahatsız etme modunu kapatabilirsiniz.

2.YÖNTEM: Ayarlar kısmından ‘rahatsız etme’ modunu açma

iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu ayarlar kısmından açıp kapatabilirsiniz.

Rahatsız etme modunu açmak için; 

1- iPhone cihazınızda ‘Ayarlar’ kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan ”Rahatsız Etme” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek olan sayfada en üstte yer alan ‘Rahatsız Etme” yazısının yanıdaki butona dokunun.

Ardından ‘rahatsız etme’ modu aktif hale gelecektir.

NOT: İlgili buton yeşil görünümdeyken ilgili özellik (mod) aktif, gri görünümdeyken ise ilgili özellik kapalı durumdadır. 

Rahatsız etme modu nasıl özelleştirilir ? 

iPhone cihazınızda rahatsız etme modunu kendi tercihinize göre özelleştirmek için; cihazınızda ‘ayarlar‘ kısmına gidin. Ayarlar sayfasında yer alan ‘rahatsız etme‘ seçeneğine dokunun. Ardından karşınıza gelecek olan rahatsız etme ayarları sayfasında ilgili modu kendi tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında yer alan rahatsız etme modunun ne olduğunu ve bu özelliğine nasıl aktif edildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’da WhatsApp Bildirimleri Nereden, Nasıl Kapatılır?

iPhone’da WhatApp bildirimleri nasıl kapatılır? iPhone’da WhatsApp bildirimleri nereden kapatılır? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında WhatsApp bildirimlerinin nereden, nasıl kapatıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi iPhone cihazlarında da uygulamalardan anlık olarak bildirimler gelmektedir. Kullanıcılar cihazlarında yer alan istedikleri uygulamalara bildirim izni verdikleri takdirde ilgili uygulamalardan bildirim alabilmektedir.

Bu bildirim özelliği WhatsApp uygulamasında da yer almaktadır. Kullanıcılar WhatsApp uygulamasından gelen tüm mesaj, arama vs. gibi çağrıları bildirim şeklinde cihazlarının ana ekranında almaktadır.

Bildirimler bizlere bir çok nokta da kolaylık ve işlevsellik sağlamakta ve ilgili içeriklere anında erişerek bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır. Ancak kullanıcılar bazen bazı uygulamalardan bildirim almayı tercih etmeyebiliyor.

Bunun sebebi de bazı uygulamalardan çok sık bildirim gelmesi ve kullanıcıları oldukça fazla rahatsız etmesinden kaynaklanmaktadır. Kullanıcıların gelen bu fazla bildirimlerden rahatsız olduğu uygulamalardan biri de WhatsApp uygulaması olmaktadır.

Bazı WhatsApp kullanıcıları bu uygulama üzerinden oldukça sık gelen bildirimlerden bunalmakta ve bu uygulamanın bildirimlerini kapatmak istemektedir.

Sizde WhatsApp uygulamasından gelen bildirimlerden oldukça rahatsızsanız bu yazımızda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. iPhone cihazınızda WhatsApp bildirimlerini cihazınızın ayarlar kısmından pratik bir şekilde dilediğiniz her an kapatabilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak cihazınızda WhatsApp bildirimlerini kapatabilirsiniz. 

iPhone’da WhatsApp Bildirimlerini Kapatma: 

iPhone’da Whatsapp bildirimlerini kapatmak için; 

1- iPhone cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Bildirimler” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek bildirimler sayfasında yer alan uygulamalardan ”WhatsApp” uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.

4- Karşınıza WhatsApp uygulamasının bildirim ayarlarının yapıldığı bir sayfa gelecektir. Buradan WhatsApp bildirimlerini kapatmak için; en üst kısımda yer alan ”Bildirimlere İzin Ver” yazısının yanındaki aktif olan bildirim butonuna dokunarak kapatın.

NOT: İlgili buton yeşil görünümdeyken ilgili özellik aktif, gri görünümdeyken ise ilgili özellik kapalı durumdadır. 

İşlem bu kadar basit.

Artık WhatsApp uygulaması üzerinden gelen tüm bildirimler cihazınızın ekranında size bildirim şekilinde gelmeyecektir. Bildirimleri tekrar aktif hale getirmek isterseniz yine aynı yerden daha sonra ilgili kısma gelerek ilgili butonu aktif edebilir ve bildirimleri tekrar alabilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında WhatsApp bildirimlerinin nasıl kapatıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com