Bizimle iletişime geçin


HABERLER

Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır ? Instagram’da hesabımı nasıl dondurabilirim? Instagram hesabı nasıl dondurulur ? Bu yazımızda sizlere Instagram hesabının nasıl dondurulduğunu gösterdik. İşte detaylar..

Instagram bildiğiniz üzere günümüzün en büyük sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Facebook ve Twitter ile birlikte günümüz internet dünyasında en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, popülaritesini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. 

Dünya üzerinde her yerden artık herkesin bir Instagram hesabı bulunuyor. Instagram’da kullanıcılar gerek özel hayatlarından gerekse iş hayatlarından paylaşımlarda bulunuyor. Instagram’da yapılan bu paylaşımları kullanıcılar ister sadece takipçileri ile isterlerse de tüm Instagram kullanıcıları ile paylaşabiliyor. 

Instagram’da herkes tüm diğer Instagram kullanıcılarını takip edebiliyor ya da takip isteği gönderebiliyor. Takip ettiği kişilerle ya da diğer Instagram kullanıcıları ile DM üzerinden mesajlaşabiliyor ya da görüntülü sohbetler edebiliyor. 

Instagram’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu bu özellikler kullanıcılara bir çok noktada vakit geçirmesine, sanal ortamda sosyalleşmeye olanak tanıyor. Ayrıca Instagram her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler de getirerek uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Instagram getirmiş olduğu bu yenilikleri ise yapmış olduğu güncellemeler ile kullanıcılarına sunuyor. 

Kullanıcılar her geçen gün gelişen ve kullanıcı sayısı kat ve kat artan Instagram’da Internet’te gezinen kullanıcılar günün bir çok vakini bu uygulama üzerinde geçiriyor. 

Hal böyle olunca da günümüzde sosyal medya bağımlılığı büyük bir sorun teşkil ediyor. Bir çok kullanıcı kendini kısıtlamak istiyor ancak ne yazık ki başaramıyor. Çünkü sosyal medya uygulamalarından kendini kısıtlamak isteyen bir çok kullanıcı hesabını kapatmak istemediklerinden bunu uygulayamıyor. 

Ancak sosyal medya bağımlılığından tam anlamıyla olmasa da kurtulmak isteyenlere, bir nevi çözüm yolunu Instagram kullanıcılara sağlıyor. Instagram kullanıcılarına diledikleri an hesaplarını dondurarak kendilerini kısıtlama imkanı tanıyor. 

Yani Instagram’da hesabınızı dilediğiniz an dondurarak hesabınıza erişimi kısıtlayabilirsiniz. Hesabınız hiç bir şekilde silinmeyecek ancak sizin profiliniz, paylaşımlarınız, yorumlarınız vs. hiç biri hiç bir şekilde görünmeyecek ve görüntülenemeyecektir. 

Siz ne zaman Instagram hesabınıza giriş yaparsanız, Instagram hesabınız eskiden olduğu gibi en son haliyle karşınıza çıkacak ve açılacaktır. Bunun yanı sıra Instagram’ın hesap dondurma işlemini sadece kendini kısıtlamak isteyenler değil bir çok kullanıcı kişisel sebeplerden dolayı da kullanıyor. 

Peki Instagram’da hesap nasıl dondurulur ? İşte sorunuzun cevabı.. 

INSTAGRAM HESABI NASIL DONDURULUR ?

Instagram hesabınızı dilediğiniz her zaman Instagram’ın ayarlar sayfasından dondurabilirsiniz. Instagram’da hesabınızı dondurduğunuzda profiliniz, gönderileriniz, yorumlarınız vs.. hiç bir şekilde ne siz tarafından ne de diğer Instagram tarafından görüntülenemeyecektir.

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra herhangi bir zaman içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız, o zaman Instagram hesabınız tekrar aktif hale gelecektir. Dondurduğunuz hesaba tekrar giriş yaptığınızda Instagram hesabınız en son dondurduğunuz şekilde yani profilinizdeki paylaşımlarınız, takipçileriniz, takip ettikleriniz vs.. hiç bir kayıp olmadan karşınıza çıkacaktır. 

Ancak Instagram’da hesap dondururken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunuyor. Hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığına geçmeden bu noktalara değinmenin sizler için yararlı olacağını düşündüğümüz için öncelik olarak bunları belirttik. 

Instagram’da hesap dondurmadan önce dikkat edilmesi gerekenler;

1- ŞİFRENİZİ UNUTMAYIN. 

Instagram’da hesabınızı dondurmadan önce kesinlikle şifrenizi bir yere not edin. Uzun süreli dondurmalarda olası bir şifre unutma ihtimalinde hesabınıza tekrar erişemeyebilirsiniz. Çünkü Instagram’da hesabınızı dondurduktan sonra tekrar aktif hale getirirken en son kullandığınız şifre ile giriş yapmanız gerekiyor. 

Olur ki şifrenizi unutursanız, Instagram dondurulan hesaplarda şifre hatırlatma veya sıfırlama imkanını ne yazık ki tanımamaktadır. Bu sebeple şifrenizi kesinlikle unutmamanız gerekiyor. Yoksa hesabınıza erişimde büyük problemler yaşayabilirsiniz.

2- HESABINIZI 7 GÜNDE BİR KERE DONDURABİLİRSİNİZ. 

Instagram’da hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açtığınızda tekrar dondurmak için 7 gün beklemeniz gerekmektedir. Yani bir dakika hesabımı giriş yapayım sonra tekrar dondurayım derseniz, hesabınızı hemen tekrar donduramazsınız. 

3- HESAP BULUNAMADI VE HATALI ŞİFRE PROBLEMİ. 

Instagram’da hesap dondurma işlemleri ortalama olarak 24 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Yani hesabınızı dondurduktan sonra hemen giriş yapmaya kalkarsanız, hesap bulunamadı ya da hatalı şifre gibi hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum tamamen olağandır. Herhangi bir sıkıntı yaşamanıza gerek yoktur. Sadece bir müddet beklenmeniz gerekecektir. 

Bazı detayların ardından şimdi hep birlikte Instagram’da hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığına adım adım resimli olarak bakalım. 

INSTAGRAM’DA HESAP DONDURMA İŞLEMİ : 

Instagram hesabınızı dondurmak için aşağıdaki adımları sırayıla uygulayın. 

1- Instagram.com adresine gidin. 

NOT: Dilerseniz aşağıdaki bağlantıyı kopyalayarak direkt olarak Instagram hesap dondurma sayfasına gidebilirsiniz. 

Link:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

2- Instagram’da profil kısmınıza gidin. Profil kısmınızda kullanıcı adınızın hemen sağında yer alan ”PROFİLİ DÜZENLE” butonuna tıklayın. 

3- Karşınıza çıkacak olan profili düzenle sayfasında sağ alt köşede yer alan ”Hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıklayın. 

Ardından karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi hesabınızı geçici olarak kapatabileceğiniz bir sayfa çıkacaktır. 

Bu kısımda tercihinize göre istediğiniz herhangi bir seçeneği seçin ve ilgili kutucuğa şifrenizi girin. Son olarak hesabınızı dondurmak için; en altta yer alan ”Hesabı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın. 

İşlem bu kadar basit. 

Ayrıca dilerseniz ”BURADAN” Instagram hesabının kalıcı olarak nasıl silinebileceğini de öğrenebilir ve Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

HABERLER

Çinli Arama Motorları, Kripto Para Borsalarını Engelledi !

Çinli arama motorları, kripto para borsalarını engelledi. Çin merkezli Baidu ve Sogou gibi popüler arama motorları; Binance, Huobi ve OKEx gibi kripto para borsalarını arama sonuçlarında göstermiyor. İşte detaylar…

Çinli arama motorları, kripto para borsalarını engelledi. Çin merkezli Baidu ve Sogou gibi popüler arama motorları; Binance, Huobi ve OKEx gibi kripto para borsalarını arama sonuçlarında göstermiyor. İşte detaylar…

Son zamanlarda tüm dünyada geleceğin parası olarak tanımlanan kripto paralar gündemden düşmek bilmiyor. Son aylarda bir çok devlet kripto paralar hakkında düzenlemeler yapmaya ve kripto paralar için yeni kararlar ve yaptırımlar almaya başladı.

Bu konuda en çok dikkatleri üzerine çeken ve almış olduğu kararlarla da oldukça konuşulacak hamleler daha çok Çin üzerinden geliyor. Çin devleti ve Çindeki bazı özel kurum veya kuruluşlar kripto paralar ile ilgili değişik kararlar almaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde de yine kripto paralar ile ilgili değişik bir durum yine Çin’den geldi.

Çinli bir kaç arama motoru, Kripto paraları arama sonuçlarından tamamen kaldırarak bu arama sonuçlarını arama motorlarında engellemiş oldu.

İlgili arama motolarında yapılan aramalarda Binance, Huobi ve OKEx gibi popüler kripto para borsaları ile ilgili arama yapıldığında karşımıza hiç bir sonuç çıkmıyor.

İlgili kripto para borsalarının adının geçtiği hiç bir sonuç kullanıcılara sunulmuyor.

Yaşan bu durum kripto para topluluğunca, Çin’de kripto paralara dair yeni bir yasağın yeniden gelme olasılığını düşündürmüş gözüküyor.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Apple AirTag için Android Uygulaması Geliyor !

Apple’ın takip cihazı AirTag, artık tüm telefonlardan kullanılabilecek. Apple’ın yeni ürünü olan AirTag, yakında gelecek olan Android uygulaması ile birlikte Android cihazlar üzerinden de takip edilebilecek. Apple’ın hala geliştirmekte olduğu uygulama çok yakında tüm kullanıcılara sunulacak. İşte detaylar…

Apple’ın takip cihazı AirTag, artık tüm telefonlardan kullanılabilecek. Apple’ın yeni ürünü olan AirTag, yakında gelecek olan Android uygulaması ile birlikte Android cihazlar üzerinden de takip edilebilecek. Apple’ın hala geliştirmekte olduğu uygulama çok yakında tüm kullanıcılara sunulacak. İşte detaylar…

Apple 20 Nisan 2021 tarihinde yapmış olduğu ”Spring Loaded” isimli etkinlikte bir çok yeni ürününü teknoloji dünyasına tanıtmıştı. Apple yapmış olduğu bu etkinlikte dikkatleri üzerine çeken ürünlerinden biri de takip cihazı AirTag olmuştu. Kaybolan eşyaları bulmamıza yarayan takip cihazı, tüm dünyada satışa sunulmuştu.

Sadece Apple cihazları ile kullanılabilen daha doğrusu takip edilebilen Airtag’ı bir çok Apple kullanıcısı satışa sunulmasının ardından hemen satın alındı. Oluşan talep sonucunda Apple bu ürün ile ilgili farklı bir karara vardı.

Apple’ın takip cihazı olarak da adlandırılan AirTag’a çok yakın bir zaman sonra tam anlamıyla Android desteği gelecek. Böylelikle AirTag’ın yerleştirildiği eşyalar harita üzerinden Android cihazlar üzerinden de takip edilebilecek.

AirTag Android Cihazlarda da Kullanılabiliyor !

Hali hazırda Apple’ın takip cihazı AirTag’ta  NFC desteği bulunuyor. Böylelikle, AirTag cihazı bulunan bir eşyanız kaybolduğunda, eşyayı bulan kişi telefonunu AirTag’e yaklaştırdığında sahibinin bilgileri ekranda yer alıyor.

Android cihazınızda NFC desteği varsa, kayıp AirTag aparatına dokunarak sahibinin bilgilerinin olduğu ilgili siteye erişebiliyorsunuz. Ancak şu an itibariyle AirTag yerleştirilen eşyalar, harita üzerinden sadece iPhone cihazları üzerinden takip edilebiliyor.

Gelecek olan uygulama ile birlikte artık Android cihazlar üzerinden de takip yapılabilecek.

AirTag Nasıl Çalışıyor ?

AirTag, Apple’ın yazılımları ve hizmetleri ile birlikte çalışıyor. Apple, bu cihazı kullanıcılara Apple işletim sistemlerinde yer alan ”Find MY” uygulaması ile izleme imkanı sunuyor.

Kullanıcılar bu cihazı özellikle kaybolması sorun teşkil edebilecek olan cüzdan, çanta ve anahtarlık gibi eşyalar üzerine entegre edilebiliyor ve bunların nerede olduğunu cihazları aracılığıyla takip edilebiliyor. Bu teknoloji tercihinize göre ilgili cihazın yer aldığı eşya sizden uzaklaştığında ya da kaybolduğunda sizi bildirimle uyarıyor.

AirTag; yerleşik bir hoparlör, ivmeölçer, Bluetooth LE ve kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir pil içeriyor. AirTag bataryasının bir yıla kadar ömrü olduğunu ve NFC özelliğini de desteklediğini belirtiliyor.

AirTag’ın Türkiye Fiyatı Nedir ?

Apple’ın yeni takip cihazı AirTag’ın ülkemizde geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Apple AirTag’ın ülkemizdeki fiyatı; tek AirTag için 299 TL, 4’lü AirTag paketi için 999 TL olarak belirlendi.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Mayıs Ayında En Çok İndirilen Playstation Oyunları Belli Oldu !

Playstation severlerin Mayıs ayında en çok indirdiği oyunlar belli oldu. Playstation 4 ve Playstation 5 kullanıcılarının bu ay içerisinde en çok tercih ettiği oyunlar Sony tarafından açıklandı. Listenin ilk sırasında yer alan oyun ise şaşırtmadı. İşte detaylar… 

Playstation severlerin Mayıs ayında en çok indirdiği oyunlar belli oldu. Playstation 4 ve Playstation 5 kullanıcılarının bu ay içerisinde en çok tercih ettiği oyunlar Sony tarafından açıklandı. Listenin ilk sırasında yer alan oyun ise şaşırtmadı. İşte detaylar… 

Sony’nin oyun marketi PS Store’da Mayıs ayında hareketli anlar yaşandı. Sony PlayStation 4 ve Playstation 5 konsollarına sahip oyun severler Mayıs ayında bir çok oyunu cihazlarına indirdi. Özellikle Sony’nin geçtiğimiz senenin sonunda piyasaya sürmüş olduğu yeni oyun konsolu Playstation 5 ile birlikte yeni oyunlar ardı ardına piyasaya sunuldu ve sektör oldukça hareketli bir hal aldı. Bu hareketlilik pandeminin de etkisiyle birlikte 2021 yılının Mayıs ayında da devam etti. 

Mayıs ayında oyun severler bir çok oyunu satın alarak cihazlarına indirdi.  Mayıs ayının son bulmasıyla birlikte de oyun severlerin bu ay içerisinde en çok indirdikleri oyunlar da belli olmuş oldu. Bizde Mayıs ayında Playstation 4 ve Playstation 5 kullanıcılarının en çok indirdiği oyunları sizler için listeledik. 

İşte oyun severlerin Mayıs ayında en çok indirdiği oyunlar listesi… 

Mayıs Ayında En Çok İndirilen Oyunlar (PS5) : 

 • Resident Evil Village
 • FIFA 21
 • Returnal
 • Subnautica: Below Zero
 • It Takes Two
 • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 • Hood: Outlaws & Legends
 • Assassin’s Creed Valhalla
 • Call of Duty: Black Ops Cold War
 • NBA 2K21 Next Generation

Mayıs Ayında En Çok İndirilen Oyunlar (PS4) : 

 • Resident Evil Village
 • Minecraft
 • Rust Console Edition
 • Grand Theft Auto V
 • NBA 2K21
 • Mass Effect Legendary Edition
 • FIFA 21
 • The Crew 2
 • Biomutant
 • Subnautica: Below Zero

Mayıs ayının çok indirilen oyunu :  ‘’Resident Evil Village’’

Mayıs ayında hem Playstation 4 hem de Playstation 5 kullanıcılarının en çok indirdiği oyun ‘’Resident Evil Village’’ oyunu oldu. 

Yakın bir zaman önce, 7 Mayıs 2021 tarihinde Playsation platformu içinde yayınlanmış olan Resident Evil serisinin merakla beklenen yeni oyunu Resident Evil Village, Mayıs ayının rekortmeni oldu. 

Oyun bir çok Playstation kullanıcısı tarafından indirildi. 

Oldukça beğenilen ve oyunseverler tarafından keyifle oynanan oyun, PS Store’da 499 TL fiyat etiketine sahip. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız. 

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com