25 Mart 2019 , Pazartesi

En Çok Kazanan Sporcular 2018

En çok kazanan sporcular listesi ! En çok kazanan sporcular kim? En çok kazanan sporcular kimler? Dünyada en çok kazanan futbolcu kim ? Bu yazımızda sizlere tüm dünyada en çok kazanan sporcuları listeledik! Oluşturduğumuz en çok kazananlar TOP10 listesinde hangi sporcunun yıllık ne kadar kazandığını da görebilirsiniz. İşte en çok kazanan sporcular TOP10 listesi !

Dünyada bütün spor dallarından bir sürü ünlü sporcu bulunuyor. Bu ünlü sporcuların bazılarının kazancı ise dudak ısırtacak cinsten. Böyle olunca da insan bu ünlülerin kazançlarını merak etmiyor değil.

Meraklıların bu merakını gidermek içinde bazı şirketler bu konu hakkında detaylı araştırmalar yapıyor. Bu tarz araştırmaları yapan bir çok şirket bulunuyor ancak içerinden en güvenilir ve doğru bilgiyi sadece biri veriyor. O da ünlü Amerikan dergisi FORBES.

Amerikan iş dünyasının dergisi olan Forbes her sene olduğu gibi bu sene de en çok kazanan sporcular listesini yayınladı. 8 senedir düzenli olarak bu listeyi yayınlayan Forbes, bu sene de es geçmedi ve listeyi meraklıların karşısına sundu.

Oluşturulan listede en çok kazanan 100 sporcu sıralandı. Bu sıralamada bazı detaylar oldukça dikkat çekti.

İŞTE EN ÇOK KAZANANLAR LİSTESİNDE DİKKAT ÇEKEN DETAYLAR !

LİSTEDE YER KADIN SAYISI ”SIFIR” !

Bu detaylardan biri de oluşturulan listede en çok kazanan 100 sporcu listesine bir tek dahi kadın sporcunun dahil olamaması. Geçtiğimiz sene listeye girebilen tek kadın sporcu ABD’li tenisçi Serena Williams’tı.  Ancak bu sene yaşamış olduğu hamilelik ve doğum süreci sebebiyle turnuvalara katılamayan sporcu listedeki yerini kaybetti.

Bu zamana kadar yapılan tüm araştırmalarda listede kadın sporcu bulunuyordu. Ancak bu sene bir ilk yaşandı ve listede ilk kez kadın sporcu bulunmadı.

LİSTEDE YER ALAN SPORCULARIN ÇOĞUNLUĞU AMERİKALI !

Bu yılki listeye her sene olduğu gibi yine ABD’li sporcular damgasını vurdu. En çok kazanan 100 sporcunun 40’ı ABD’li basketbolcu, 18’i ise Amerikan Futbolcusu ve 14’ü beyzbol oyuncusu.

ÜNLÜ BOKSÖR YİNE ZİRVEDE !

Emekliliğini açıklamış olan boksör Floyd Mayweather, bu yılki listenin de zirvesinde yer alıyor. Mayweather, son 7 yılda toplam 4 kez Forbes listesinin ilk sırasındaydı.

Ünlü boksörün bir yıllık kazancı 275 milyon dolar hesaplandı. Bu gelirin büyük kısmı Ağustos 2017’de Conor McGregor ile çıktığı boks maçından geldi.

NOT: Listede sporcuların 1 Haziran 2017 – 1 Haziran 2018 döneminde elde ettikleri tüm maaş, prim ve sponsorluk gelirleri hesaba katılıyor. Oldukça dikkat çeken listeye aşağıdan göz atabilirsiniz.

İŞTE EN ÇOK KAZANAN SPORCULAR TOP10 LİSTESİ !

1- Floyd Mayweather (Boksör)  –   285 milyon $

2- Lionel Messi (Futbolcu)   –  111 milyon $

3- Cristiano Ronaldo (Futbolcu)  –   108 milyon $

4- Conor McGregor (MMA)  –  99 milyon $

5- Neymar (Futbolcu)  –   90 milyon $

6- LeBron James (Basketbolcu)   – 85,5 milyon $

7- Roger Federer (Tenisçi)  –  77,2 milyon $

8- Stephen Curry (Basketbolcu)  –  76,9 milyon $

9- Matt Ryan (Amerikan Futbolcusu)  –  67,3 milyon $

10- Matthew Stafford (Amerikan Futbolcusu) –  59,5 milyon $

TeknoAjan.com

TeknoAjan.com

Instagram Hikayeler Kısmını Kapatma / Gizleme (RESİMLİ ANLATIM)

Instagram’da hikayeler kısmını gizleme nasıl yapılır ?  Instagram’da hikayeler kısmı nasıl kapatılır ? Instagram’da herhangi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.