Connect with us

HABERLER

En Çok Aboneye Sahip Youtube Kanalları ! (2018)

En çok takip edilen Youtube kanalları hangileri ? En çok takipçiye sahip Youtube kanalları neler ? Dünyada en çok takipçiye sahip Youtube kanalı hangisi ? En çok takip edilen Youtuber kim ? Sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu listede.. İşte detaylar!

Bilindiği üzere Youtube günümüzün en popüler video paylaşım sitesi konumunda. Youtube artan internet kullanımı ve gelişen teknoloji dünyası ile birlikte her geçen gün daha da büyüyor. Günümüzün en büyük video paylaşım sitesinde kurumsal ve bireysel olarak bir sürü kanal bulunuyor.

Bu kanallar takipçilerine düzenli olarak içerik sağlıyor. Tabi bireysel ya da kurumsal kanal sahipleri bu paylaşımlarında yayınladıkları reklamlar ile gelir de elde ediyor. Bu gelirler kanalın abone ve izleyen sayısına göre az da olabiliyor çok ta. Günümüzde ülkemizde ve dünya da bir çok kanal sahiplerinin reklamlardan elde ettikleri kazançlar dudak ısırtacak cinsten.

Bu durumda takipçiler ve kullanıcılar açısından bir hayli merak uyandırıyor. Bazı internet kullanıcılar Youtube’da en çok gelir elde eden kanalları ya da en çok takip edilen yani en çok aboneye sahip olan kanalları merak ediyor.

Bizde bu meraklı takipçilerimizin merakını birazda olsa dindirmek için sizlere bu listeyi hazırladık. Hazırlamış olduğumuz listede Youtube’da dünya üzerindeki bütün kanallardan en çok takip edilen 10 kanalı sizler için listeledik.

Hazırlamış olduğumuz en çok aboneye sahip olan Youtube kanalları TOP10 listesinde kanalların toplam abone sayılarına , toplam video paylaşımlar sayılarına ve toplam izlenme istatistiklerine ulaşabilirsiniz.

Ancak bu kanalların ne kadar kazanç elde ettiğini merak edenlere ne yazık ki bir cevap veremeyeceğiz. Bu kanalların kazançlarının ne olduğunu ne yazık ki kendilerinden başka kimse bilmiyor. Üstelik en çok aboneye sahip olan kanalların bir çoğunun kurumsal olması sebebiyle takipçileri ile bu bilgiyi paylaşmaları da beklenmez. Bu kanalların kazançları hakkında bilgi verenler ise sadece tahmin üreterek bir bilgi verebilir. Yani bu konu hakkında internet üzerinde verilen bilgiler tabiri uygunsa biraz sallamasyon olmaktadır.

Konuyu uzatmadan şimdi hep birlikte Youtube’da en çok abonesi olan kanallara bakalım.

İŞTE YOUTUBE ‘DA EN ÇOK ABONEYE SAHİP KANALLAR ! 

Aşağıdaki Youtube’da en çok abone sahip kanallar listesinde kanalların toplam abone sayısına , toplam video paylaşım sayısına ve toplam izlenme sayısına ulaşabilirsiniz.  

NOT: EN ÇOK TAKİP EDİLEN TÜRK YOUTUBE KANALLARINA İSE YAZIMIZIN SONUNDAN ERİŞEBİLİRSİNİZ.

İŞTE YOUTUBE TOP 10 LİSTESİ !

Listeye ne yazık ki bizde listenin sonuna kadar bakmama ihtimalinizden dolayı sondan başlıyoruz ve sizi biraz meraklandırmak istiyoruz. İşte listenin sonunda 10. sırasında yer alan kanal !

10- @TaylorSwift

Listenin 10.sırasında Amerikalı ünlü şarkıcı Taylor Swift’in kanalı yer alıyor. Dünya üzerinde bir çok ünlü şarkıcıyı geride bırakan genç şarkıcının Youtube kanalının abone sayısı bir hayli yüksek. Youtube’da oldukça çok izlenmeye sahip olan Taylor rakiplerini kıskandırıyor.

Ünlü şarkıcının Youtube’daki abone sayısı 30 milyonu geçmiş durumda.

Taylor Swift Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı:  30,692,442
İzlenme sayısı: 215,949,819
Video sayısı: 162

9- @Whinderssonnunes

Listenin 9. sırasında ise Güney Amerikalı, Brezilya doğumlu, 23 yaşındaki ünlü komedyen Whindersson Nunes bulunuyor. Özellikle Güney Amerika ülkelerinde oldukça çok bilinen ve sevilen komedyen Youtube’da bir hayli takipçisi bulunuyor. Oldukça sık paylaşım yapan Nunes’in Youtube’daki izlenme oranı 2 milyarı geçmiş durumda. Nunes komedyenliğin yanı sıra film oyunculuğu ve müzik alanında da çalışmalar yapıyor.

Whindersson Nunes Youtube kanalının istatistikleri:

Abone sayısı: 30,701,323
İzlenme sayısı: 2,513,188,698
Video sayısı: 346

8- @Edsheeran

Listenin 8. basamağında ise İngiliz ünlü şarkıcı ve söz yazarı Ed Sheeran bulunuyor.  27 yaşındaki ünlü şarkıcı Youtube’daki kanalında çıkarmış olduğu şarkılarını ve video kliplerini abonelerinin beğenisine sunuyor. Ayrıca kanalında yine müzik ile ilgili kamera arkası gibi görüntülerini de sunuyor.

Ed Sheeran Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı: 33,032,883
İzlenme sayısı: 14,113,029,166
Video sayısı:  121

7- @Corycotton  (dudeperfect)

Youtube TOP10 listesinin 7.basamağında ise yine bir Vlogger yani Video-Logger bulunuyor. Cory Cotton isimli 31 yaşındaki Amerikalı oyuncunun Youtube kanalının abone sayısı oldukça fazla. Yaklaşık 33 milyon abonesi bulunan Cory, Youtube’daki kanalında düzenli olarak video paylaşımında bulunuyor. Paylaşımlarının bir çoğunu ikiz kardeşi Coby Cotton ile yapıyor. Kanalında paylaşmış olduğu birbirinden ilginç videolar ise aboneleri tarafından oldukça çok beğeniliyor.

Corycotton Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı: 33,121,943
İzlenme sayısı: 5,757,003,731
Video sayısı: 182

6- @Holasoygerman

Listenin 6.sırasında da bir Youtuber bulunuyor. Günümüz magazin dünyasındaki bir sürü ünlüye fark atan Youtuber, Youtube’daki kanalında oldukça fazla aboneye sahip. 34 milyonu aşkın abonesi bulunan Şili’li Youtuber ”Germán Garmendia”  ispanyolca paylaşımlarda bulunuyor.  Ancak ünlü Youtuber bu kanalında yaklaşık 1 sene önce son bir paylaşımda bulundu. Büyük ihtimal Youtube ile ilgili bir kural ihlali yaşadı ve yeni bir Youtube kanalı açma gereksiniminde bulundu. Ünlü Youtuber bu sebepten dolayı yüksek bir abone kaybı yaşasa da şuan aktif olarak kullandığı kanalında 28 milyon abone bulunuyor.

Merak edenler ve takip etmek isteyenler için  Germán Garmendia’nin şuan Youtube’da aktif olarak kullandığı kanalı : ”JuegaGerman”

Holasoygerman Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı: 34,240,101
İzlenme sayısı: 3,575,818,447
Video sayısı: 137

5- @Justinbiebervevo

Listenin 5.sırasında müzik kuruluş olan Vevo’nun şarkıcılar adına açmış olduğu alt hesaplardan biri bulunuyor. Vevo’nun açmış olduğu bu kanal ise Amerikalı ünlü genç şarkıcı Justin Bieber adına açılmış olan kanal. Ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın video kliplerini, klip kamera arkası ve konser görüntülerinin paylaşıldığı kanal 34 milyon aboneye sahip. Bu kanal ile birlikte Justin’in Youtube’da en çok aboneye sahip 2 kanala sahip olduğunu görüyoruz. Justin’nin kendi özel Youtube kanalı ise listemizde 3.sırada ve yaklaşık 40 milyon civarında aboneye sahip.

Justinbiebervevo Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı: 34,359,829
İzlenme sayısı: 17,644,296,623
Video sayısı: 123

4- @Canalkondzilla

Listenin 4. sırasındaki kanal oldukça dikkat çekiyor. Birbirinden ilginç ve eğlenceli müzik video kliplerinin paylaşıldığı kanal Güney Amerika ülkelerindeki kullanıcılar tarafından oldukça çok takip ediliyor. İspanyolca şarkılara birbirinden ilginç video klipler çekip paylaşan kanal yapımcılarının videoları oldukça çok beğeniliyor. Bu zamana kadar yaklaşık 800’e yakın video paylaşımında bulunulan kanalın abone sayısı 37 milyonu geçmiş durumda.  Youtube’daki ”Canal Kondzilla” kanalının sahibi ise Brezilya doğumlu 29 yaşında bir müzik videosu yönetmeni.

Canalkondzilla Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı: 37,440,484
İzlenme sayısı: 18,302,385,846
Video sayısı: 789

3- @Kidrauhl (Justin Bieber)

Listenin 3. sırasında yine bir Justin Bieber kanalı bulunuyor. Amerikalı genç şarkıcının Youtube’daki kişisel kanalı olan ”Kidrauhl” listede ilk 3 içerisinde. 40 milyonu aşkın aboneye sahip olan Justin’in  kişisel Youtube kanalında Justin’in müzik sektörüne ilk giriş yaptığı zamanlarda paylaşmış olduğu videolar dahil bu zamana kadar çıkarttığı tüm şarkıların video klipleri bulunuyor. Kanal içerisinde şuan itibariyle 130’u aşkın video bulunuyor. Ancak Justin bu kanalında sadece işi ile ilgili paylaşımlarda bulunuyor. Kanalın abonelerinin yaş ortalaması ise 18’in altında.

Kidrauhl Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı: 40,317,442
İzlenme sayısı: 591,332,378
Video sayısı: 132

2- @TSeries

Listenin 2.sırasında bir özel kuruluşun kanalı bulunuyor. Hint film ve müzik kanalı olan T-series şirketinin Youtube kanalı Youtube’da oldukça çok aboneye sahip. Hint filmlerinin ve müziklerinin bir bütün halinde paylaşıldığı kanalın dünya üzerinden oldukça çok takipçisi bulunuyor. 12 binin üzerinde paylaşımın yapıldığı kanal bu istatistiği ile TOP10 Youtube kanalları içinde en çok paylaşımda bulunan 1.kanal konumunda bulunuyor.

T-Series Youtube kanalının istatistikleri:

Abone sayısı: 55,488,602
İzlenme sayısı: 43,780,666,275
Video sayısı: 12,511

1- @Pewdiepie  (Felix Arvid Ulf Kjellberg)

İşte şimdi en çok merak edilen sorunun cevabına geldik. Youtube’de en çok aboneye sahip olan kanalın sahibi bir Youtuber. Youtube’da @PewDiePie isminde olan kanalın sahibi 28 yaşında İsveç doğumlu bir genç. Gerçek ismi ” Felix Arvid Ulf Kjellberg ” olan ünlü Youtuber kanalını 2010 yılında açtı. Günümüzde şuan itibariyle en çok aboneye sahip Youtube kanalına sahip olan Felix’in Youtube’daki abone sayısı şaşırtacak cinsten. Pewdiepie kanalının Youtube abone sayısı 65 milyona ulaşmak üzere. En yakın takipçisine 10 milyon fark atan Pewdiepie kanalı güncelliğini devam ettirdiği taktirde listedeki konumunu uzun süre koruyacağı kesin..

Pewdiepie Youtube kanalının istatistikleri:

Abone sayısı:  64,776,743
İzlenme sayısı: 18,461,760,979
Video sayısı: 3,581

Not: Yukarıda oluşturulan liste 3 Ağustos 2018 tarihi ile güncel Youtube bilgileri dahilinde oluşturulmuştur. Her geçen gün listedeki istatistikler değişiklik gösterecektir. Bu sebepten dolayı ilgili liste belirli aralıklar ile güncellenecektir.

EN ÇOK TAKİP TAKİP EDİLEN TOP 10 TÜRKİYE YOUTUBE LİSTESİNE İSE AŞAĞIDAN ULAŞABİLİRSİNİZ!

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. TEKNOAJAN.COM )


HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com