Bizimle iletişime geçin


BİYOGRAFİ

Aaron Paul Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli ? [Biyografi]

Aaron Paul, Amerikalı bir aktördür. 27 Ağustos 1979 (41 yaşında) tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin ‘’Idaho’’ eyaletinde dünyaya gelmiştir.

Bir ailenin beş çocuğundan en küçüğüdür. 173 cm boyunda ve 70 kilo olan oyuncu, ’Başak’ burcudur. 

Aaron Paul’un küçük yaşlardan beri tiyatroya olan ilgisi yakın çevresi ve ailesi tarafından bilinmektedir. Paul, küçük yaşlarda kilise oyunlarında oynamış ve okul hayatın 8.sınıfında okulun tiyatro bölümüne girmiştir. 

Aaron Paul, 1998 yılında lise öğrenimini Idaho Boise’deki Centannial Lisesi’nde tamamlamış ve hep hayali olan Los Angeles’da yaşamak düşüncesi için çabalamıştır. Oyuncu, bu hayalini kısa bir süre sonra gerçekleştirerek LA’e taşınmış ve burada yer alan Universal Studios Movie Theatre’da yer gösterici olarak çalışmıştır. 

Hayallerine erişme yolunda tam anlamıyla basamakları bir bir geçen Paul, kısa bir süre sonra ise profesyonel anlamda oyunculuk kariyerine giriş yapmıştır. 

Aaron Paul, 2013 yılında ünlü film yönetmeni ‘’Lauren Parsekian’’ ile evlenmiştir. Bu evliliğinden ‘’Story Annabelle Paul’’ isminde bir oğlu vardır. 

Paul’un evliliği şu an hala devam etmektedir. Paul, eşi ile aralarıda olan mutlu ilişkilerini ve ona olan sevgisini katılmış olduğu tüm organizasyonlarda dile getirmekten hiç çekinmemiştir. 

Aaron Paul Kariyeri:

Aaron Paul, bugüne kadar onlarca film ve dizide rol almıştır. Aaron Paul, profesyonel anlamda oyunculuk kariyerine ilk kez 1998 yılında ‘’Even the Losers’’ adlı TV filminde adım atmıştır.

Oyuncu hemen ardından ise 1999 yılında bir Amerikan televizyon dizisi olan ‘’Beverly Hills’’ adlı dizide ‘’Chad’’ karakteriyle tanınmıştır.

1990 yapımı olan Amerikan dizisi Beverly Hills, Amerikanın yanı sıra tüm dünyada da ilgili görmüş ve dizi ülkemizde de ‘’Evimiz Hollywood’da’’ adıyla yayınlanmıştır. 

Aaron Paul, Beverly Hills dizisinin son sezonlarıda dizide yer almıştır. 

Oyunculuk kariyerine güzel bir başlangıç yapan Paul, ardından yine oldukça popüler olan ‘’Soldaki Son Ev’’, ‘’Görevimiz Tehlike III’’ gibi onlarca film ve dizide yer almıştır. 

Oyuncu, 2007 yılında Türkçemizdeki karşılığı ‘’Büyük Aşk’’ olan ‘’Big Love’’ adlı dizide ‘’Scoot Quittman’’ karakterini canlandırmıştır. Oyuncu bu dizide oldukça iyi bir performans göstermiş ve dizide toplamda 14 bölüm oynamıştır. 

‘’Ardından Paul’un kariyerinin en üst basamağını yaşayacağı an gelmiş çatmıştır.’’

Aaron Paul, 2008 yılında efsanevi dizi yapımlarından biri olan ‘’Breaking Bad’’ dizisinin kadrosunda kendine yer edindi. Oyuncu Breaking Bad adlı dizide ünlü oyuncu ‘’Bryan Cranston’’ ile başrolleri canlandırdı. Dizide ‘’Jesse Pinkman’’ karakterini canlandıran oyuncu, 5 sezon süren dizide tamı tamına 62 bölüm oynadı.

Kariyerinin zirvesini bu dizi ile birlikte yaşayan Aaron Paul, bu dizide göstermiş olduğu üstün performansı ile birlikte tüm dünyadan inanılmaz bir hayran kitlesi edindi ve bir çok organizasyonda da ödüller kazandı. 

Aaron Paul, 2010, 2012 ve 2014 yıllarında üç Emmy Ödülü kazandı.

Aaron Paul’un oynadığı diziler : 

Judging Amy (2001-2002) – ‘X-Ray’ Conklin,  Big Love (2007-2011) – Scott Quittman , Breaking Bad (2008-2013) – Jesse Pinkman , TRON: Uprising (2012-2013) – Cyrus , The Path (2016-2018) – Eddie Lane

Aaron Paul’un oynadığı filmler: 

El Camino: A Breaking Bad Movie (2019) – Jessi Pinkman  , Come and Find Me (2016) – David , The 9th Life of Louis Drax (2016) – Peter Drax / Sea Monster , Merkezi İstihbarat (2016) – Phil , Kod 999 (2016) – Gabe Welch , Babalar ve Kızları (2015) – Cameron , Ölüm Emri (2015) – Steve Watts , Exodus: Tanrılar ve Krallar (2014) – Joshua , Hız Tutkusu (2014) – Tobey Marshall , Düşerken (2014) – JJ , Hellion (2014) – Hollis Wilson , Decoding Annie Parker (2013) – Paul , Quad (2013) – Adam Niskar , Paramparça (2012) – Charlie Hannah , Wreckage (2010) – Rick , Soldaki son ev (2009) – Francis , Say Goodnight (2008) – Victor , Daydreamer (2007) – Clinton Roark , Choking Man (2006) – Jerry , Görevimiz tehlike III (2006) – Rick , Bad Girls from Valley High (2005) – Jonathan Wharton , Perfect Opposites (2004) – Monty Brandt , Van Wilder (2002) – Wasted Guy , Whatever It Takes (2000) – Floyd , Baverly Hills (1990)

Aaron Paul Sosyal Medya Hesapları :

Twitter:   @aaronpaul_8

Oyuncu, Twitter’da 2.6 milyondan fazla takipçiye sahip durumdadır.

Instagram: @aaronpaul

Oyuncu, Instagram’da gerek iş gerek özel hayatından oldukça sık paylaşımlarda bulunmaktadır. Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyuncunun Instagram’daki toplam takipçi sayısı 5 milyon civarındadır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

BİYOGRAFİ

Omar Sy Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli ? [Biyografi]

Omar Sy, aslen Afrika kökenli olan Fransız bir oyuncudur.

Omar Sy, 20 Ocak 1978 (43 yaşında) tarihinde Trappes , Île-de-Fransa’da dünyaya geldi.

Sekiz çocuklu bir ailenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelen Omar, aslen Afrika kökenlidir. Batı Afrika göçmeni ailenin bir ferdi olan Omar’ın babası fabrika işçisi, annesi ise ev temizlikçisiydi. 

190 cm boyunda ve 83 kilo olan oyuncu, ’Oğlak’ burcudur. 

1996 yılında liseden mezun olan Omar, mezuniyetinin hemen ardından komedi partneri Fred Testot ile tanıştı ve oyunculuk kariyerinin başlangıcına ilk adımını bu yıllarda atmış oldu.

Omar Sy, 2007 yılında ‘’Hélène Sy’’ ile evlendi ve geniş bir aileye sahip olan oyuncunun bu evliliğinden üçü kız ve ikiside erkek olmak üzere beş çocuğu oldu.  Omar Sy’in bu evliliği şu an hala devam etmektedir. 

Omar Sy Kariyeri:

Liseden mezun olduktan hemen sonra komedi partneri Fred Testot ile tanışan Omar, Radio Nova’da komedyen olarak kariyerine ilk adımı attı.

Ardından Omar, Jamel Debbouze ile Canal + kanalında Le Cinema de Jamel adlı tv programını yaptı. Oyuncu Televizyon dünyasındaki kariyerine, Je ne fais pas mon âge , Service après-vente des émissions , Omar ve Fred: le spectacle gibi çeşitli TV ve sahne şovları ile devam etti.

2005 yılında Service après-vente des émissionsCanal + ‘da 2 veya 3 dakikalık kısa eskizlere uyarlandı. 2006’da Fort Boyard adlı televizyon oyun programında yer aldı.

Oyuncu bu yapımlarının ve başarılarından hemen sonra Los Angeles’a gitti.

Burada Tomb Raider Legend video oyununun Fransızca versiyonuna ses verdi. Bu oyuncunun ilk seslendirme girişimi değildi. Oyuncu daha öncelerinde Disney’in Kardeş Ayısı’nda da bir seslendirme yapmıştı.

Oyuncu kariyerinin en üst basamağı diyebileceğiniz zirve noktasına ‘‘The Intouchables’‘ adlı filmde erişti. Türkçe karşılığı ”Can Dostum” olan filmde yer alan Omar, bu filmde üstün bir performans gösterdi ve 19 milyon izlenme ile gişe rekoru kıran filmdeki karakteriyle izleyenler tarafından oldukça çok beğenildi.

Oyuncu 2001 yılında başlamış olduğu oyunculuk serüvenini 2012 yılında almış olduğu ödülle birlikte taçlandırarak dünyada tanınan bir oyuncu haline geldi ve bir çok film, dizi gibi yapımlarda yer aldı.

Omar Sy, 2012 yılında en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. 

Omar Sy, 2011 yılında oynamış olduğu ‘’Can Dostum’’  (The Intouchables) adlı dizide ‘’’Driss’’ karakteri ile kişisel bakım asistanı olan sokak bilimi genç bir adamı canlandırdı. Bu rol ona 2012 yılında en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandırdı.

Oyuncu ”Can Dostum” (The Intouchables) adlı dizide filmde göstermiş olduğu performanstan ötürü 2012’de En İyi Erkek Oyuncu César Ödülü’nü kazandı ve oyuncu bu ödülü kazanan Sahra altı Afrika kökenli ilk kişi oldu.

Omar Sy’ın Netflix’te ilk sezonu yayınlanmış olan ve 2.sezonu gelecek olan ”Lupin” adlı dizideki oyunculuk performansı dizi severler tarafından oldukça çok beğenilmiştir. 

Lupin Dizisi Hakkında:

Lupin, George Kay ve François Uzan tarafından yaratılan ve 8 Ocak 2021’de Netflix’te yayınlanan bir Fransız gizem ve gerilim internet dizisidir. Dizi, Maurice Leblanc tarafından yaratılan bir karakter olan Arsène Lupin’in maceralarından ilham alınmıştır.

Omar Sy’in yer aldığı popüler yapımlar:

 • Lupin (Netflix) – 2021
 • Jurassic World 3 – 2021
 • Vahşetin Çağrısı – 2020
 • Police – 2020
 • Cehennem – 2016
 • Çok Pişmiş – 2015
 • Jurassic World – 2015
 • X-Men: Geçmiş Günler Gelecek – 2014
 • Hayatımın Şansı – 2014
 • Günlerin Köpüğü – 2013
 • Zoraki ikili – 2012
 • Can Dostum – 2011

Omar SY’ın Sosyal Medya Hesapları:

Twitter: @omarsy

Omar Sy, resmi Twitter hesabındaki toplam takipçi sayısı 3.2 milyonun üzerindedir.

Instagram: @omarsyofficial

Omar Sy, Instagram’ı oldukça aktif bir şekilde kullanmaktadır. Aktör, bu platform üzerinde bu zamana kadar 600’ün üzerinde paylaşımda bulunmuştur. Oyuncu Instagram’da hem özel hemde iş hayatından paylaşımlar yapmaktadır. Omar Sy’ın Instagram’daki takipçi sayısı ise, 2.3 milyonun üzerindedir.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

BİYOGRAFİ

Dwayne Johnson Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli ? [Biyografi]

Dwayne Johnson, Amerikalı yapımcı ve oyuncudur. Ayrıca, eski bir profesyonel güreşçi ve Amerikan futbolu oyuncusudur.

Dwayne Johnson, 2 Mayıs 1972 (49 yaşında) tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin ‘’Kaliforniya’’ eyaletinde dünyaya gelmiştir.

Ata Johnson (annesi) ve Rocky Johnson (babası) çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelen Dwayne Johnson, biri üvey olmak üzere 2 kız kardeşe sahiptir. Kız kardeşleri hakkında ise pek bir fazla bilgi yer almaktadır.  186 cm boyunda ve 118 kilo olan oyuncu, ’Boğa’ burcudur. 

Dwayne Johnson, lise hayatında okulun futbol takımına yazılmış ve kısa sürede takımın en iyi oyuncularından biri haline gelmiştir. 1991 yılında, Miami Hurricane‘in as takımında savunma oyuncusu olarak yer almıştır. 

Amerikan futbol oyunculuğuna soyunduğu dönemlerde aynı zamanda okuluna da devam eden Johnson, 1995 senesinde Miami Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nden mezun olmuştur. 

İlerleyen seneler içinde Dwayne Johnson, futbolculuk kariyerini sonlandırıp aynı babası gibi profesyonel bir güreşçi olmaya karar vermiş ve bu kararını gerçekleştirmiştir. 

Dwayne Johnson, oyunculuk kariyerinden önce profesyonel güreşçilik yapmıştır. 1996 yılında başlamış olduğu güreş hayatına 2004 yılında son vermiştir. 1996-2004 yılları arasında WWE’de güreşerek dünya genelinde tanınan bir güreşçi olmuştur.

Dwayne Johnson, profesyonel olarak yapmış olduğu güreşçiliği bıraktıktan hemen sonra oyunculuk kariyerine ağırlık göstermiştir.

Dwayne Johnson, 1997 yılının Mayıs ayında ‘’Dany Garcia’’ ile evlenmiştir ve oyuncunun bu evliliğinden 3 çocuğu olmuştur. Oyuncu tam 11 yıl süren bu evliliğine 2008 yılında son vermiştir. 

Ardından yakın bir zaman önce yeniden evlilik kararı almış olan Dwayne Johnson, ‘’Lauren Hashian’’ hanımefendi ile 2019 yılında evlenmiştir. Dwayne Johnson’ın bu evliliği şu an hala devam etmektedir. 

Dwayne Johnson, bugüne kadar onlarca film ve yapımda rol almıştır. Johnson ayrıca, oyunculuk yaptığı bazı yapımlarında yapımcılığını üslenmiştir. 

2004 senesinde güreşi bırakıp sinemaya yönelen Johnson, ilk filmi Akrep Kral‘dan $4.000.000 kazanarak, ilk filminde en çok kazanan aktör unvanını almıştır.

Oyuncu, 2011 senesinde ise WWE’ye tekrar geri dönerek güreş ve sinema oyunculuğunu aynı anda yürütmeye başlamıştır.

Oyuncu her ne kadar güreşçilik alanında göstermiş olduğu başarısıyla dünyanın her yerinde tanınıyor olsa da sinema sektöründe de en üst düzey başarısını ‘’Hızlı ve Öfkeli’’ serisinde göstermiştir. 

Hızlı ve Öfkeli film serisinin bir çok filminde yer alan Johnson, bu seride ‘’Hobbs’’ karakterini canlandırmıştır. Oyuncu, Hızlı ve Öfkeli serisindeki performansı ile sinemaseverler tarafından oldukça beğenilerek izlenilmiş ve tam puanı hak etmiştir.

Dwayne Johnson, 2016 yılında olduğu gibi yakın bir geçmişte, 2020 yılında Forbes tarafından yılın en çok kazanan aktörü seçilmiştir.

Dwayne Johnson’ın yer aldığı yapımlardan bazıları :  

2019 – Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw , 2019 – Jumanji: Yeni Seviye,  2018 – Gökdelen, 2017 – Jumanji: Vahşi Orman,  2017 – Baywatch , 2017 – Hızlı ve Öfkeli 8  , 2016 – Moana  , 2016 – Merkezi İstihbarat, 2015 – San Andreas Fayı ,2015 – Hızlı ve Öfkeli 7 , 2014 – Herkül: Özgürlük Savaşçısı  , 2014 – Arabian Nights , 2013 – Zor Kazanç ,  2013 – The Hero  , 2013 – Muhbir, 2013 – Hızlı ve Öfkeli 6  , 2013 – Goliath ,  2013 – Empire State , 2012 – Gizemli Adaya Yolculuk  , 2012 – G.I. Joe: Misilleme , 2011 – Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu  , 2010 – Yedek Polisler , 2010 – Tooth Fairy  , 2010 – Guys Choice  , 2010 – Faster  , 2009 – Sihirli Dağ  , 2008 – The 80th , Annual Academy Awards  , 2008 – Akıllı Ol  , 2007 – Up Close With Carrie Keagan  , 2007 – Oyun Bozan  , 2006 – Çete  , 2006 – Kıyamet Öyküleri  , 2005 – Made in Hollywood  , 2005 – Doom  , 2004 – Yolun Sonu  , 2003 – The Rundown  , 2002 – Akrep Kral  ,1999 – wwe Smackdown!

Dwayne Johnson’ın Sosyal Medya Hesapları: 

Twitter:  @therock

Dwayne Johnson, resmi Twitter hesabından oldukça sık tweetler göndermektedir. Dwayne Johnson’ın Twitter’daki toplam takipçi sayısı 15 milyonun üzerindedir. 

Instagram: @therock

Dwayne Johnson, Instagram’ı oldukça aktif bir şekilde kullanmaktadır. Ünlü aktör, bu platform üzerinde bu zamana kadar 5000 üzerinde paylaşımda bulunmuştur. Oyuncunun Instagram’da hem özel hemde iş hayatından paylaşımlar yapmaktadır. Dwayne Johnson’ın Instagram’daki takipçi sayısı ise, 230 milyonun üzerindedir. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

BİYOGRAFİ

Tom Ellis Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? [Biyografi]

Tom Ellis, Britanyalı bir oyuncudur. 17 Kasım 1978 (42 yaşında) tarihinde Britanya’ya bağlı olan dört ülkeden biri olan Galler’in Cardiff şehrinde dünyaya gelmiştir.

Marilyn Jean (annesi) ve Christopher John Ellis (babası) çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelen Tom, Lucy adında ikiz kız kardeşe sahiptir. Ayrıca Tom’un adları Annwen ve Naomi olan ve yine ikiz olan iki kız kardeşi daha vardır. 

İlköğretim ve ortaöğretim yıllarını High Storrs okulunda geçiren Tom Ellis, lisans eğitimini İskoçya Kraliyet Konservatuarı’nda Drama bölümünü bitirerek tamamlamıştır. 

1.91 boyunda ve 85 kilo olan oyuncu, sahip olduğu’ Akrep’ burcunun özelliklerini de yansıtmaktadır. 

Tom, iki kez dünya evine girmiştir ancak oyuncu ilk evliliğinden önce yine kendisi gibi oyuncu olan Estelle Morgan ile ilişki yaşamış ve bu ilişkisinden Nora Ellis isimli bir kızı dünyaya gelmiştir. 

Tom, ilk evliliğini ise 2006 yılında Tamzin Outhwaite isimli aktrist ile yapmış ve Tom’un bu evlilikten iki kız çocuğu olmuştur. Tom’un ilk evliliğinden olan çocuklarının adı, Florence Elsie Ellis ve Marnie Mae Ellis’dir. Çift bu evliliklerini uzun bir süre sürdürmüş ancak 2014 yılında ayrılma kararı almışlardır. Ayrılmanın sebebi ise Tom’un eşini aldatması olmuştur. 

Tom’un 2. evliliği ise 2019 yılında olmuştur. Tom, 2019 yılında yine kendisi gibi oyuncu olan Meaghan Oppenheimer ile dünya evine girmiştir. Tom’un evliliği şu an hala devam etmektedir. 

Tom Ellis Kariyeri:

Tom Ellis, bugüne kadar onlarca film ve dizide rol almıştır. Tom, profesyonel anlamda oyunculuk kariyerine ilk kez 2001 yılında bir İngiliz televizyon filmi olan ‘’The Life and Adventures of Nicholas Nickleby’’ adlı filmde John Browdie karakteriyle adım atmıştır.

Ardından yine bir çok film ve dizide yer alan oyuncu, ülkemizde de en çok izlenen diziler arasında yer alan Doctor Who adlı dizide Tom Milligan karakteriyle karşımıza çıkmıştır.

Tom, kariyerinin uzun yıllardır süren kariyerinin en üst basamaklarından birine ise 2014 yapımı Rush dizisinde erişmiştir. Tom, 2014 yapımı olan Rush dizisinde Dr. William P. Rush karakterini canlandırmış ve üstün performansıyla büyük beğeni toplamıştır.

Çok geçmeden iki sene sonra ise Tom, oyuncuk kariyerinin zirvesi diyebileceğimiz noktaya adım atmış ve başrolü olduğu Lucifer adlı dizi izleyenlerin karşısına çıkmıştır.

Tom, 2016 yılında yayınlanmaya başlayan ve günümüzde (2021 yılı) hala devam etmekte olan dizide tüm dünya tarafından tanındı. Tom ‘’Lucifer’’ adlı dizide hem tam anlamıyla yansıtabildiği karekteriyle hem de göstermiş olduğu üstün oyunculuk performansı ile dünyanın her yerinden büyük hayran kitlesine sahip olmuştur.

Tom’un ‘’Sevimli Şeytan’’‘da diyebileceğimiz karakteriyle başrolünü üslendiği dizi, ‘’Netflix’’ platformunda yayınlanmaktadır. Dizinin 5. Sezonu devam etmekte ve dizinin IMDb puanı 8.1 civarındadır.

Tom Ellis Sosyal Medya Hesapları : 

Twitter: @tomellis17

Oyuncu, Twitter’da 1 milyondan fazla takipçiye sahip durumdadır.

Instagram:  @officialtomellis

Oyuncu, Instagram’da gerek iş gerek özel hayatından oldukça sık paylaşımlarda bulunmaktadır. Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyuncunun Instagram’daki toplam takipçi sayısı 8.8 milyonun üzerindedir.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com