Bizimle iletişime geçin


BİYOGRAFİ

Aaron Paul Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli ? [Biyografi]

Aaron Paul, Amerikalı bir aktördür. 27 Ağustos 1979 (41 yaşında) tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin ‘’Idaho’’ eyaletinde dünyaya gelmiştir.

Bir ailenin beş çocuğundan en küçüğüdür. 173 cm boyunda ve 70 kilo olan oyuncu, ’Başak’ burcudur. 

Aaron Paul’un küçük yaşlardan beri tiyatroya olan ilgisi yakın çevresi ve ailesi tarafından bilinmektedir. Paul, küçük yaşlarda kilise oyunlarında oynamış ve okul hayatın 8.sınıfında okulun tiyatro bölümüne girmiştir. 

Aaron Paul, 1998 yılında lise öğrenimini Idaho Boise’deki Centannial Lisesi’nde tamamlamış ve hep hayali olan Los Angeles’da yaşamak düşüncesi için çabalamıştır. Oyuncu, bu hayalini kısa bir süre sonra gerçekleştirerek LA’e taşınmış ve burada yer alan Universal Studios Movie Theatre’da yer gösterici olarak çalışmıştır. 

Hayallerine erişme yolunda tam anlamıyla basamakları bir bir geçen Paul, kısa bir süre sonra ise profesyonel anlamda oyunculuk kariyerine giriş yapmıştır. 

Aaron Paul, 2013 yılında ünlü film yönetmeni ‘’Lauren Parsekian’’ ile evlenmiştir. Bu evliliğinden ‘’Story Annabelle Paul’’ isminde bir oğlu vardır. 

Paul’un evliliği şu an hala devam etmektedir. Paul, eşi ile aralarıda olan mutlu ilişkilerini ve ona olan sevgisini katılmış olduğu tüm organizasyonlarda dile getirmekten hiç çekinmemiştir. 

Aaron Paul Kariyeri:

Aaron Paul, bugüne kadar onlarca film ve dizide rol almıştır. Aaron Paul, profesyonel anlamda oyunculuk kariyerine ilk kez 1998 yılında ‘’Even the Losers’’ adlı TV filminde adım atmıştır.

Oyuncu hemen ardından ise 1999 yılında bir Amerikan televizyon dizisi olan ‘’Beverly Hills’’ adlı dizide ‘’Chad’’ karakteriyle tanınmıştır.

1990 yapımı olan Amerikan dizisi Beverly Hills, Amerikanın yanı sıra tüm dünyada da ilgili görmüş ve dizi ülkemizde de ‘’Evimiz Hollywood’da’’ adıyla yayınlanmıştır. 

Aaron Paul, Beverly Hills dizisinin son sezonlarıda dizide yer almıştır. 

Oyunculuk kariyerine güzel bir başlangıç yapan Paul, ardından yine oldukça popüler olan ‘’Soldaki Son Ev’’, ‘’Görevimiz Tehlike III’’ gibi onlarca film ve dizide yer almıştır. 

Oyuncu, 2007 yılında Türkçemizdeki karşılığı ‘’Büyük Aşk’’ olan ‘’Big Love’’ adlı dizide ‘’Scoot Quittman’’ karakterini canlandırmıştır. Oyuncu bu dizide oldukça iyi bir performans göstermiş ve dizide toplamda 14 bölüm oynamıştır. 

‘’Ardından Paul’un kariyerinin en üst basamağını yaşayacağı an gelmiş çatmıştır.’’

Aaron Paul, 2008 yılında efsanevi dizi yapımlarından biri olan ‘’Breaking Bad’’ dizisinin kadrosunda kendine yer edindi. Oyuncu Breaking Bad adlı dizide ünlü oyuncu ‘’Bryan Cranston’’ ile başrolleri canlandırdı. Dizide ‘’Jesse Pinkman’’ karakterini canlandıran oyuncu, 5 sezon süren dizide tamı tamına 62 bölüm oynadı.

Kariyerinin zirvesini bu dizi ile birlikte yaşayan Aaron Paul, bu dizide göstermiş olduğu üstün performansı ile birlikte tüm dünyadan inanılmaz bir hayran kitlesi edindi ve bir çok organizasyonda da ödüller kazandı. 

Aaron Paul, 2010, 2012 ve 2014 yıllarında üç Emmy Ödülü kazandı.

Aaron Paul’un oynadığı diziler : 

Judging Amy (2001-2002) – ‘X-Ray’ Conklin,  Big Love (2007-2011) – Scott Quittman , Breaking Bad (2008-2013) – Jesse Pinkman , TRON: Uprising (2012-2013) – Cyrus , The Path (2016-2018) – Eddie Lane

Aaron Paul’un oynadığı filmler: 

El Camino: A Breaking Bad Movie (2019) – Jessi Pinkman  , Come and Find Me (2016) – David , The 9th Life of Louis Drax (2016) – Peter Drax / Sea Monster , Merkezi İstihbarat (2016) – Phil , Kod 999 (2016) – Gabe Welch , Babalar ve Kızları (2015) – Cameron , Ölüm Emri (2015) – Steve Watts , Exodus: Tanrılar ve Krallar (2014) – Joshua , Hız Tutkusu (2014) – Tobey Marshall , Düşerken (2014) – JJ , Hellion (2014) – Hollis Wilson , Decoding Annie Parker (2013) – Paul , Quad (2013) – Adam Niskar , Paramparça (2012) – Charlie Hannah , Wreckage (2010) – Rick , Soldaki son ev (2009) – Francis , Say Goodnight (2008) – Victor , Daydreamer (2007) – Clinton Roark , Choking Man (2006) – Jerry , Görevimiz tehlike III (2006) – Rick , Bad Girls from Valley High (2005) – Jonathan Wharton , Perfect Opposites (2004) – Monty Brandt , Van Wilder (2002) – Wasted Guy , Whatever It Takes (2000) – Floyd , Baverly Hills (1990)

Aaron Paul Sosyal Medya Hesapları :

Twitter:   @aaronpaul_8

Oyuncu, Twitter’da 2.6 milyondan fazla takipçiye sahip durumdadır.

Instagram: @aaronpaul

Oyuncu, Instagram’da gerek iş gerek özel hayatından oldukça sık paylaşımlarda bulunmaktadır. Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyuncunun Instagram’daki toplam takipçi sayısı 5 milyon civarındadır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

BİYOGRAFİ

Cillian Murphy Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli ? [Biyografi]

Cillian Murphy, İrlandalı aktör, şarkıcı, piyanist ve söz yazarıdır. 25 Mayıs 1976 (45 yaşında) tarihinde İrlanda’nın ‘Cork‘ şehrinin bir semti olan ‘Douglas’ semtinde dünyaya gelmiştir.

1.72 boyunda ve 70 kilo olan oyuncu, mavi göz rengine sahip ve ‘İkizler‘ burcudur.

Brendan Murphy (annesi) ve Brendan Murphy (babası) çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelen Cillian Murphy, bu evlilikten doğan 4 kardeşten en büyüğüdür. Cillian Murphy’nin Páidi adında bir erkek kardeşi ve Orla ve Şile adında iki kız kardeşi vardır.

Ailesi Roma Katoliği olan ünlü oyuncunun babası İrlanda Eğitim Bakanlığı çalışanı ve annesi ise Fransızca öğretmenidir.

Cillian Murphy’nin çocukluk yılları doğmuş olduğu semtin aksine Cork’un başka bir banliyösü olan Ballintemple’de geçmiştir. Murphy çocukluk yıllarında müzik dalına merak salmış ve on yaşında müzik çalmaya, şarkı bestelemeye başlamıştır.

Murhpy, ilk oyunculuk hayatına gitmiş olduğu Katolik okulu Presentation Brothers College’de başlamıştır. Burada İngilizce öğretmeni ve şair olan William Wall, Murphy’e oyunculuğunu sürdürmeye devam etmesi için teşviklerde bulunmuş ancak o yaşta Murphy müziğe daha fazla ilgi duyuyordu.

Murphy, erkek kardeşi Páidi ile birlikte, 20’li yaşlarının başında birkaç grubun parçasıydı, en dikkat çekeni ‘The Sons of Greengenes’ idi. Gruba 1996 yılında Acid Jazz Records tarafından beş albümlük bir rekor anlaşması teklif edildi ancak Páidi hala ortaokulda olduğu için kabul etmediler.

Ardından, Murphy, 1996 yılında avukat olmak için Cork üniversitesinin ‘Hukuk‘ fakültesine kaydoldu ama aklı hala müzikteydi. Oyuncu eğitim sürecinde çoğunlukla grubuyla meşguldü. Bu sebeple Murhpy’nin eğitimi zarar gördü ve ilk yıl sınavlarını geçemedi. Ardından hemen okulu bıraktı.

Cillian Murphy, iyi gitmeyen eğitim ve müzik kariyerlerinin hemen ardından kendini bulmak için yeni bir yol almaya karar verdi. Cillian Murphy, oyuncu olmak için çaba sarfetmeye başladı.

Cillian Murphy, ilk olarak 1997’de ‘Quando‘ adlı kısa bir filmde yer aldı. Oyuncu bu filmin ardından dikkatleri üzerine çekecek olan, ilk gerçek film deneyimini yaşayacağı ”28 Gün Sonra” adlı yapıma kadar bir çok filmde oynadı ve oyunculuk kariyerini pişirdi.

2001 yılında ‘‘Disco Pigs” drama filmindeki ”Darren‘ rolüyle ilk profesyonel oyuncu unvanına erişti.

2002 yılında ise ”28 Gün Sonra” adlı sinema filminde başrol oynadı ve oyuncu bu yapımdaki rolüyle büyük bir beğeni topladı. 5 milyon sterlin gibi bir bütçeyle çekilen bilim kurgu/korku filmi gişede 80 milyon dolardan fazla kazanmıştır.

Sonra, 2003 yılında kara komedi Intermission’da ”John” rolünü aldı.

2005 yılında aksiyon gerilim filmi “Red Eye”da ”Jackson Rippner” rolünü üstlendi.

2005 yılında “Pluto’da Kahvaltı” filmindeki performansıyla Cillian ayrıca bir müzikal veya komedi dalında En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre Ödülü’ne aday gösterildi.

2006’da Ken Loach’ın Altın Palmiye ödüllü ‘Arpayı Sallayan Rüzgar’ filminde ‘‘Damien O’Donovan’‘’ı canlandırdı.

Oyuncunun sinema dünyasında yaptığı en önemli çıkış, İngiliz suç draması ‘Peaky Blinders’ (2013-*) yapımı olmuştur.

Murphy 2013’ten itibaren, Birinci Dünya Savaşı sonrası Birmingham’da bir suç çetesini konu alan BBC televizyon dizisi Peaky Blinders’ta ”Tommy Shelby” adlı başrolü oynadı. *Dizi günümüzde (2022) hala devam etmektedir.

2015’te BBC’nin doğa belgeseli ‘Atlantic: The Wildest Ocean on Earth’ün anlatıcılığını yaptı.

2017 yılında, ünlü aktör Tom Hardy ile yine bir Christopher Nolan filmi olan ”Dunkirk” adlı filmde yer aldı. Oyuncu bu filmde ”Iver Shivering Soldier” rolünde oynadı ve bu sektörde adından sıkça söz ettirmeye devam etti.

Cillian Murphy Ödülleri : 

Cillian Murphy’ye ilk ödülü olan 2002 Ourense Bağımsız Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandıran, ‘Disco Pigs’in film uyarlamasıydı.

2006 yılında ‘Pluto’da Kahvaltı’ için Altın Küre adaylığı aldı.

Kara Şövalye’ adlı filmi, 2008 yılında ACCA En İyi Oyuncu Topluluğu Ödülü’nü kazandı.

2012’de Thomas Magill’i ‘Misterman’da canlandırdığı için En İyi Solo Performans Drama Masası Ödülü’ne layık görüldü.

Peaky Blinders’ ile 2014 yılında En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın FIPA ÖDÜLÜ’nü aldı.

Cillian Murphy Evlilik Hayatı: 

Cillian Murphy, 2004 yılında kendisinden dört yaş büyük olan (49 yaşında) ”Yvonne McGuinnes” ile evlendi. Bu çiftin bu evliliklerinden ”Malachy Murphy” ve ‘‘Aran Murphy” adlarında iki çocuğu bulunmaktadır.

Çift, 2005 yılından ilk erkek çocuklarını kucağına almış ve hemen 2 yıl sonra ise 2017 yılında ikinci erkek çocukları dünyaya gelmiştir. Hala evlilikleri devam eden çift, dışarıdan bakanlarında gördüğü üzere mutlu bir aile hayatı yaşamaktadır.

*Yvonne McGuinness, video yerleştirme ve baskı da dahil olmak üzere çeşitli bağlamlarda çalışan İrlandalı bir görsel sanatçıdır.

*Cillian Murphy, bir Netflix yapımı olanPeaky Blinders” adlı diziki performansıyla tüm dünyada oldukça sevilmiştir. Oyuncu buradaki başarılı performansıyla beraber bir çok ödül için aday olmuş ve En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır.

Cillian Murphy‘nin Oynadığı Bazı Dizi ve Filmler : 

 • 2001 – Disco Pigs (Pig) (Sinema Filmi)
 • 2001 – How Harry Became a Tree (Gus) (Sinema Filmi)
 • 2001 – Yaşamın Kıyısında (Jonathan Breech) (Sinema Filmi)
 • 2002 – 28 Gün Sonra (Jim) (Sinema Filmi)
 • 2002 – Pure Rage: The Making Of ’28 D… (Kendisi)(Kısa Film)
 • 2003 – Yanlış Hesap (John) (Sinema Filmi)
 • 2003 – İnci Küpeli Kız (Pieter) (Sinema Filmi)
 • 2005 – Batman Başlıyor (Dr. Jonathan Crane) (Sinema Filmi)
 • 2005 – Gece Uçuşu (Jackson Rippner) (Sinema Filmi)
 • 2005 – Plüton’da Kahvaltı (Patrick Braden) (Sinema Filmi)
 • 2005 – Red Eye (Jacksın Rippner) (Sinema Filmi)
 • 2006 – Özgürlük Rüzgarı (Damien) (Sinema Filmi)
 • 2007 – Aşk Dedektifi (Neil) (Sinema Filmi)
 • 2007 – Gün Işığı (Capa) (Sinema Filmi)
 • 2008 – Kara Şövalye (Dr. Jonathan Crane / The Scarecrow) (Sinema Filmi)
 • 2008 – The Edge of Love (William Killick) (Sinema Filmi)
 • 2008 – Waveriders (Anlatıcı) (Sinema Filmi)
 • 2009 – Perrier’s Bounty (Michael McCrea) (Sinema Filmi)
 • 2010 – Başlangıç (Inception) (Fischer) (Sinema Filmi)
 • 2011 – At Swim-two-birds (Sinema Filmi)
 • 2011 – Zamana Karşı (Raymond Leon) (Sinema Filmi)
 • 2011 – İnziva (Martin) (Sinema Filmi)
 • 2012 – Koşulsuz Sevgi (Mike Kiernan) (Sinema Filmi)
 • 2012 – Medyum (Tom Buckley) (Sinema Filmi)
 • 2013 – Peaky Blinders (Thomas Selby) (TV Dizisi) *Devam ediyor
 • 2014 – Aloft (Ivan) (Sinema Filmi)
 • 2014 – Evrim (Agent Buchanan) (Sinema Filmi)
 • 2015 – In the Heart of the Sea (Matthew Joy) (Sinema Filmi)
 • 2016 – Anthropoid (Jozef Gabcik)
 • 2016- Free Fire (Chris)
 • 2017 The Party (Tom)
 • 2017 Dunkirk (Shivering Soldier)
 • 2019 Anna (Lenny Miller)
 • 2020 Sessiz Bir Yer 2 (Emmett)
 • 2023 Oppenheimer (Julius Robert Oppenheimer)

Cillian Murphy Sosyal Medya Hesapları :

Oyuncu sosyal medyada da aktif bir şekilde yer almaktadır. Oyuncunun Instagram hesabı bulunmaktadır ancak Twitter hesabı bulunmamaktadır. Twitter’da oyuncunun adına açılmış bir çok fan sayfası bulunmakta ve bunlar aktif bir şekilde oyuncu hakkında paylaşımlarda bulunmaktadır. 

Instagram:  @cillianmurphyofficiall

Oyuncu, Instagram’da özellikle iş hayatından olmak üzere özel hayatından oldukça sık paylaşımlarda bulunmaktadır. Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyuncunun Instagram’daki toplam takipçi sayısı 1 milyonu aşmış durumdadır. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

BİYOGRAFİ

Christopher Lloyd Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli ? [Biyografi]

Christopher Lloyd, Amerikalı bir oyuncudur. 22 Ekim 1938 (84 yaşında) tarihinde ABD’nin Connecticut eyaletine bağlı ”Stamford” şehrinde dünyaya gelmiştir.

1.75 boyunda ve 70 kilo olan oyuncu, siyah göz rengine sahip ve ‘Terazi‘ burcudur.

Ruth Lapham (annesi) ve Samuel R. Lloyd (babası) çiftinin yedi çocuğundan (3 erkek, 4 kız) en küçüğü olarak dünyaya gelen Christopher‘in annesi şarkıcı, babası ise bir avukattı.

Ünlü oyuncunun tam adı Christopher Allen Lloyd’dur.

Lise eğitimini Westport, Connecticut Staples Lisesi’de alan Christopher Lloyd, buradan mezun olduktan hemen sonra 19 yaşında New York’ta tiyatro eğitimi almaya, sonrasında sahneye çıkmaya başlamıştır.

Takvimler 1969 yılını gösterdiğinde ilk kez Broadway’de sahneye çıkma tecrübesini yaşamıştır. Christopher Lloyd bir nevi bu tarihte oyunculuk kariyerinin başlangıcına imza atmıştır.

Christopher Lloyd Kariyeri:

Christopher Lloyd, ilk sinema deneyimini Milos Forman’ın bol ödüllü filmi olan ”Guguk Kuşu” filminde yaşamıştır. Ünlü aktör bu filmde Jack Nicholson’ın muhteşem bir performans gösterdiği filmde akıl hastanesindeki sakinlerinden Taber‘ı canlandırmıştır.

1978’den 1982’ye dek yayınlanan, Danny DeVito ve Andy Kaufman gibi isimlerin de yer aldığı ”Taxi” adlı komedi dizisinde ”Peder Iggy Ignatowski” karakteriyle 2 kez Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Oyuncu dalında Emmy ödülünü kazanmıştır.

Oyuncu, 1985 tarihinde adeta film dünyasındaki vazgeçilmez yapımlardan biri olan ”Geleceğe Dönüş (Back to the Future)” serisinin ilk filminde kendisiyle tam anlamıyla özdeşleşen Emmett ‘Doc’ Brown karakterini canlandırmıştır.

Oyuncu, Geleceğe Dönüş serisinin ilk filminin hemen ardından 1988’de bir başka önemli rolde yer almıştır. Oyuncu, ”Who Framed Roger Rabbit” filminde Yargıç Doom’u canlandırmıştır.

Ardından ilk filmi oldukça sevilen Geleceğe Dönüş filminin 2. ve 3. filmlerinde de başrol oyuncu olarak yer almıştır. Serinin 2. ve 3. filmleri 1989 ve 1990 tarihlerinde yayınlanmıştır.

Ünlü aktör oyunculuğuna 90’larda da bir çok film ile devam etmiştir ve 2000’lerde ise seslendirme rolleri ve televizyon filmleriyle kariyerini sürdürmüştür.

Ünlü oyuncu 80’i geçmiş yaşına rağmen günümüzde hala bir çok sinema ve televizyon filminde kendine rol edinmeye devam etmektedir.

*Christopher Allen Lloyd, ”Geleceğe Dönüş” serisindeki ”Emmett Brown (Doktor)” rolüyle tüm dünyada bilinmektedir.

Christopher Lloyd Özel Hayatı:

Christopher Lloyd, aşk hayatında bayağı talihsizlikler yaşamıştır. Christopher Lloyd bu yaşına kadar toplam 4 kez boşanmıştır. Ünlü aktörün son evliliği ise 2016 yılında ”Lisa Loiacono” ile olmuş ve bu evlilik halen devam etmektedir.

Christopher Lloyd’un bu zamana kadar yapmış olduğu evlilikler şu şekildedir;

 • Catherine Boyd (e. 1959; b. 1971)
 • Kay Tornborg (e. 1974; b. 1987)
 • Carol Ann Vanek (e. 1988; b. 1991)
 • Jane Walker Wood (e. 1992; b. 2005)
 • Lisa Loiacono (e. 2016 – )

Lloyd’un tüm bu evliliklerinden hiç çocuğu olmamıştır.

Christopher Lloyd’un Oynadığı Filmler:

1975- Guguk Kuşu (Max Taber)
1977 – Another Man, Another Chance (Jesse James)
1978 – Three Warriors (Steve Chaffey)
1978 – Güneye Yolculuk (Deputy Towfield)
1979 – Butch and Sundance: The Early Days (Bill Tod Carver)
1979 – The Lady in Red (Frognose)
1979 – The Onion Field (Jailhouse lawyer)
1980 – The Black Marble (Arnold’s Collector)
1980 – Schizoid (Gilbert)
1981 – The Legend of the Lone Ranger (Maj. Bartholomew “Butch” Cavendish)
1981 – Postacı Kapıyı İki Kere Çalar (The Salesman)
1981 – Sevimli Aile’nin Sinema Macerası (Samuel Starkman)
1983 – Babam Annem Olunca (Larry)
1983 – To Be or Not to Be (S.S. Captain Schultz)
1984 – Uzay Yolu III: Spock’ı Ararken (Commander Kruge)
1984 – The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension (John Bigbooté)
1984 – National Lampoon’s Joy of Sex (Coach Hindenberg)
1985- Geleceğe Dönüş (Dr. Emmett “Doc” Brown)
1985 – Clue (Professor Plum)
1986 – Miracles (Harry)
1987 – Walk Like a Man (Reggie Shand / Henry Shand)
1987 – The Legend of the White Horse (Jim Martin)
1988 – Track 29 (Henry Henry)
1988 – Who Framed Roger Rabbit / Masum Sanık Roger Rabbit (Judge Doom)
1988 – Sekiz Adam Dışarı (Bill Burns)
1989 – Rüya Takım (Henry Sikorsky)
1989 – Geleceğe Dönüş II (Dr. Emmett Brown)
1990 – Geleceğe Dönüş III (Dr. Emmett Brown)
1990 – Why Me? (Bruno Daley)
1990 – DuckTales the Movie: Treasure of the Lost Lamp (Merlock the Magician)
1991 – Back to the Future: The Ride (Dr. Emmett “Doc” Brown)
1991 – Şehir Komandosu (Charlie Wilcox)
1991 – Addams Ailesi (Uncle Fester/Gordon Craven)
1993 – 20 Dolar (Jimmy)
1993 – Afacan Dennis (Switchblade Sam)
1993 – Addams Ailesi 2 (Uncle Fester Addams)
1994 – Angels in the Outfield (Al “The Boss” Angel)
1994 – Yaramazlar Kampı (Dennis Van Welker)
1994 – İstasyon Cinayetleri (Zoltan)
1994 – Masallar Prensi (Mr. Dewey / The Pagemaster)
1994 – Felidae (Pascal/Claudandus)
1995 – Mr. Payback: An Interactive Movie (Ed Jarvis)
1995 – Karışık İlişkiler (Pieces)
1996 – Cadillac Ranch (Wood Grimes)
1997 – Changing Habits (Theo Teagarden)
1997 – Dinner at Fred’s (Dad)
1997 – Anastasia (Grigori Rasputin)
1998 – The Real Blonde (Ernst)
1998 – The Animated Adventures of Tom Sawyer (Judge Thatcher)
1999 – My Favorite Martian (Uncle Martin)
1999 – Süper Bebekler (Heep)
1999 – Convergence (Morley Allen)
1999 – Aydaki Adam (Kendisi)
2001 – Kids World (Leo)
2001 – Happy Birthday (Attorney Burn)
2001 – When Good Ghouls Go Bad (“Uncle” Fred Walker)
2002 – Bilinmeyen Yol (Ray)
2002 – Wish You Were Dead (Bruce)
2002 – Hey Arnold!: The Movie (Coroner)
2003 – Haunted Lighthouse (Cap’n Jack)
2004 – Admissions (Stewart Worthy)
2005 – Here Comes Peter Cottontail: The Movie (Seymour S. Sassafras)
2005 – Kötü Kızlar (Mr. Chauncey)
2005 – Enfants terribles (Reverend Burr)
2007 – Flakes (Willie)
2008 – Fly Me to the Moon (Grandpa)
2008 – The Tale of Despereaux (Hovis (voice))
2009 – Call of the Wild (‘Grandpa’ Bill Hale)
2009 – Santa Buddies (Stan Cruge)
2010 – Snowmen (The Caretaker)
2010 – Jack and the Beanstalk (Headmaster)
2010 – Piranha 3D (Mr. Goodman)
2011 – İyi Günde Kötü Günde (Dr. George)
2011 – InSight (Shep)
2011 – Adventures of Serial Buddies (Dr. Von Gearheart)
2011 – Snowflake, the White Gorilla (Dr. Archibald Pepper)
2011 – The Chateau Meroux (Nathan)
2012 – Foodfight! (Mr. Clipboard)
2012 – Cadaver (Cadaver)
2012 – Piranha 3DD (Mr. Goodman)
2012 – Delhi Safari (Pigeon)
2012 – The Axe Boat (Tom Field)
2012 – The Oogieloves in the Big Balloon Adventure (Lero Sombrero)
2012 – Mickey Matson and the Copperhead Conspiracy (Grandpa Jack)
2012 – Dead Before Dawn (Horus Galloway)
2012 – Excuse Me for Living (Lars)
2012 – Sid the Science Kid: The Movie (Dr. Bonanodon)
2012 – Last Call (Pete)
2012 – The Illusionauts (Professor)
2013 – Jungle Master (Dr. Wells)
2013 – The Coin (William)
2014 – A Million Ways to Die in the West (Dr. Emmett “Doc” Brown)
2014 – Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın (Kroenig)
2014 – The One I Wrote for You (Pop)
2015 – 88 (Cyrus)
2015 – Doc Brown Saves the World (Dr. Emmett “Doc” Brown)
2015 – The Boat Builder (Abner)
2016 – I Am Not a Serial Killer (Mr. Crowley)
2016 – Donald Trump’s The Art of the Deal: The Movie (Doc Brown)
2016 – Cold Moon (James Redfield)
2017 – Going in Style (Milton Kupchak)
2017 – Muse (Bernard Rauschen)
2017 – The Sound (Clinton Jones)
2018 – Boundaries (Stanley)
2018 – Making a Killing (Lloyd Mickey)
2018 – ReRun ((Future) George Benson)
2019 – Welcome to Pine Grove! (Arthur)
2020 – Untitled Lani Pixels Project (Grandpa)
2020 – Time the Fourth Dimension
2020 – Senior Moment (Sal Spinelli)

Christopher Lloyd Sosyal Medya Hesapları :

84 yaşındaki usta oyuncu hem Twitter hem de Instagram’da yer almaktadır.

Twitter: @docbrownlloyd

Oyuncu sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmaktadır. Instagram hesabını daha çok aktif kullanan usta oyuncunun Twitter hesabıda bulunmaktadır. Oyuncu, Twitter’da yaklaşık 80bine yakın takipçiye sahip durumdadır.

Instagram:  @mrchristopherlloyd

Oyuncu, Instagram’da özellikle iş hayatından olmak üzere özel hayatından da bazı paylaşımlara yer vermektedir. Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyuncunun Instagram’daki toplam takipçi sayısı 500bin’in üzerindedir.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

BİYOGRAFİ

Benedict Cumberbatch Kimdir? [Biyografi]

Benedict Cumberbatch, Britanyalı bir oyuncudur. 19 Temmuz 1976 (46 yaşında) tarihinde İngiltere’nin başkenti ”Londra”’da dünyaya gelmiştir.

1.83 boyunda ve 78 kilo olan oyuncu, ela göz rengine sahip ve ‘Yengeç‘ burcudur.

Wanda Ventham (annesi) ve Timothy Carlton (babası) çiftinin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Benedict’in annesi de babası da kendisi gibi bir oyuncudur. Ayrıca ünlü oyuncunun annesinin ilk eşinden ”Tracy Peacock” adında bir üvey kız kardeşi olan vardır.

Benedict’in çocukluk yılları hep eğitim almakla geçmiştir. Cumberbatch 8 yaşından itibaren yatılı okullara gitmiştir.

12 yaşında ”Bir Yaz Gecesi Rüyası” oyunuyla ilk sahne deneyimini yaşamıştır. Manchester Üniversitesinde tiyatro eğitimi almıştır. Ardından eğitimine Londra Müzik ve Dramatik Sanatlar Akademisinde oyuncu olarak devam etmiştir ve burada klasik oyunculuk üzerine yüksek lisans mezunu olmuştur.

Oyuncu, Harrow‘dan mezun olduktan sonra tam bir yıl süresi boyunca Darjeeling / Hindistan‘da Tibet manastırında gönüllü olarak İngilizce eğitimi vermiştir.

Oyuncu kariyerinin başlangıcını 2001 yılından itibaren yer almış olduğu tiyatro oyunlarında yapmıştır. Oyuncu 2001-2011 yılları arasında bir çok tiyatro oyununda oynamıştır. Ünlü oyuncu yine aynı dönemde bir çok dizi ve filmde de oyunculuk yapmıştır.

Benedict Cumberbatch Kariyeri:

Benedict Cumberbatch’in ilk profesyonel oyunculuk deneyimi 2002 yılında vizyona giren ”Hills Like White Elephants” filminde ”The Man (Adam)” isimli rolü ile olmuştur.

2002 yılında dizi & film sektörüne tam anlamıyla giriş yapan oyuncu, o günden günümüze onlarca dizi ve film’de yer almıştır.

Benedict Cumberbatch, yer almış olduğu tiyatro oyunları, sinema ve dizilerin yanı sıra radyo tiyatrolarında ve televizyonda seslendirme çalışmaları da yapmıştır. Sinema dünyasında ise ”Hobbit” film serisindeki ”Smaug” seslendirmesiyle oldukça beğeni kazanmıştır.

Ünlü aktör, kariyeri boyunca bir çok başarılı yapımda yer olmuş olsa dahi tüm dünya da tanınmasına yol açacak olan bir yapımda 2010 yılı itibariyle yer almıştır. Bu yapım tüm dünyada oldukça ilgi çeken ”Sherlock Holmes” adlı mini televizyon dizisi olmuştur.

Benedict Cumberbatch, ”Sherlock Holmes” adlı televizyon serisinde ”Sherlock” karakteriyle rol almıştır. Modern bir Sherlock Holmes uyarlaması olan bu yapımda her şey neredeyse aynı. Sadece Sherlock olayları günümüz Londra’sında ve günümüz şartlarında çözüyor. Tabi ki yine yanında Doktor Watson ve karşısında yine en büyük düşmanı Moriarty yer alıyor. Dizideki adreste yine aynı Baker Street.

Oldukça keyif veren, eğlenceli, merak uyandıran ve bir o kadar da heyecan uyandıran bu yapımda yer alan Benedict Cumberbatch, dizideki başrol karakteri Sherlock’u oldukça başarılı bir şekilde canlandırmıştır.

Ünlü oyuncu, bu dönemde (2010-2014) bu yapım ile birlikte tüm dünyada oldukça sevilen, popüler bir aktör olmayı başarmıştır.

*Benedict Cumberbatch, 2014 yılında Sherlock Holmes adlı dizideki ”Sherlock” rolüyle 66.Emmy Ödüllerinde mini dizi en iyi erkek oyuncu ödülü kazanmıştır. 

Benedict Cumberbatch Özel Hayatı:

Benedict Cumberbatch, Üniversite eğitimi sırasında tanışmış olduğu ”Olivia Poulet” isimli hanımefendi ile 1999-2011 yılları arasında tam 12 yıl birlikte olmuştur. Ancak ilişkideki bu uzun süreç sonunda anlaşmazlıklar yaşayan çift, 2011 yılının sonunda ayrılma kararı almıştır.

Ünlü oyuncu aşk hayatına Olivia Poulet’tan ayrıldıktan kısa bir süre sonra ünlü ressam ”Anna James” ile birlikte olmuştur. Ancak bu ilişki çok kısa bir süre sonra son bulmuştur.

Son olarak ünlü oyuncu 17 yıllık arkadaşı olan ”Sophie Hunter” ile bir ilişkiye başlamış ve bu ilişki evlilik ile sonuçlanmıştır.

Ünlü çift, 2015 yılında hem kendileri için ve hem de tüm dünyadaki sevgililer için özel bir gün olan 14 Şubat tarihinde İngiltere’de bulunan ”St.Peter and St.Paul” kilisesinde evlenmiştir.

Çiftin evliliklerinin hemen ilk yılında (2015 yılında) çocukları olmuştur. Çiftin ilk çocuklarının adı ”Christopher Carlton Cumberbatch” ‘dir. Ardından 2017 yılında çiftin ikinci oğulları olan ”Hal Auden Cumberbatch” ve 2019 yılında ise 3. oğulları olan ”Finn Cumberbatch” dünyaya gelmiştir.

Daha iş hayatları ile gündemde olan çiftin evlilikleri hala mutlu bir şekilde devam etmektedir.

Benedict Cumberbatch’in Oynadığı Tiyatro Oyunları: 

 • 2001 – Love’s Labour’s Lost
  2001 – A Midsummer Night’s Dream
 • 2002 – As You Like It
  2002 – Romeo and Juliet
  2002 – Oh, What a Lovely War!
 • 2004 – The Lady from the Sea
 • 2005 – Hedda Gabler
 • 2006 – Period of Adjustment
 • 2007 – Rhinoceros
  2007 – The Arsonists
 • 2008 – The City
 • 2010 – After the Dance
 • 2011 – Frankenstein

Benedict Cumberbatch’in Oynadığı Film ve Diziler:

 • 2002 – Hills Like White Elephants (Sinema)
  2002 – Fields of Gold (TV filmi)
  2002 – Tipping the Velvet (Dizi)
  2002 – Silent Witness (Dizi)
 • 2003 – To Kill a King (Sinema)
  2003 – Cambridge Spies (Dizi)
  2003 – Spooks (Dizi)
  2003 – Fortysomething (Dizi)
 • 2004 – Dunkirk (Dizi)
  2004 – Hawking (TV filmi)
 • 2005 – To the Ends of the Earth (Dizi)
  2005 – Broken News(Dizi)
  2005 – Nathan Barley (Dizi)
 • 2006 – Starter for 10 (Sinema)
  2006 – Amazing Grace (Sinema)
 • 2007 – Inseparable (Sinema)
  2007 – Atonement (Sinema)
  2007 – Stuart: A Life Backwards (TV filmi)
 • 2008 – Boleyn Kızı (Sinema)
  2008 – Burlesque Fairytales (Sinema)
  2008 – The Last Enemy (Dizi)
 • 2009 – Creation (Sinema)
  2009 – Marple: Murder Is Easy (TV filmi)
  2009 – The Turning Point (Yarışma)
  2009 – Small Island (Dizi)
 • 2010 – Four Lions (Sinema)
  2010 – Third Star (Sinema)
  2010 – The Whistleblower (Sinema)
  2010 – Wreckers (Sinema)
  2010 – Van Gogh: Painted with Words (Dizi)
  2010 – Have I Got News For You (Panel)
  2010 – Into the Universe with Stephen Hawking (Belgesel)
  2010 – The Rattigan Enigma by Benedict Cumberbatch (Belgesel)
  2010 – Sherlock (Sinema)
  2010-2014 – Sherlock (Dizi)
 • 2011 – Savaş Atı (Sinema)
  2011 – Tinker Tailor Soldier Spy (Sinema)
 • 2012 – The Hobbit (Sinema)
  2012 – Parade’s End (Dizi)
 • 2013 – Star Trek Into Darkness (Sinema)
  2013 – The Fifth Estate (Sinema)
 • 2014 – The Penguins of Madagascar (Sinema)
  2014 – The Lost City of Z (Sinema)
  2014 – The Imitation Game (Sinema)
  2014 – The Hobbit: The Battle of the Five Armies (Sinema)
  2014 – Flying Horse (Sinema)
  2014 – Black Mass (Sinema)
 • 2015 –
 • 2016 –
 • 2016 –
 • 2019 –
 • 2020 –
 • 2022 –

Benedict Cumberbatch Sosyal Medya Hesapları :

Sosyal medya kullanmaya karşı direnen nadir ünlü isimlerden biri olan Benedict Cumberbatch’ın hiç bir sosyal medyada hesabı bulunmamaktadır.

Ünlü oyuncu 2019 yılında vermiş olduğu bir demeçte; Twitter’dan karakter sınırlamasının kendisini zorlaması nedeniyle uzak durduğunu belirtmiştir.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com