Youtube’un Hashtag Özelliği Tüm Kullanıcılara Geldi!

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan Youtube, kullanıcılarına yeni bir özelliği daha sundu. Youtube’un uzun bir süredir beta test aşamasında olan ”Hashtag” özelliği, sonunda tüm Youtube kullanıcıları için sunuldu.

Özellikle sosyal medya platformlarından oldukça alışkın olduğumuz olan (#) hashtag’ler, artık Youtube platformunda da oldukça sık karşımıza çıkacak.

İnternet dünyasında gerek sosyal medya olsun gerek bir çok uygulamada olsun kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayan hashtag’ler, Youtube platformunda da kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayacak.

Youtube’da kullancılar ‘hashtag‘ yani etiketleme özelliği ile birlikte ilgilendikleri ve aradıkları kategorideki video içeriklerine daha kolay ve pratik bir şekilde erişebilecek.

Örnek verecek olursak; Hashtag (etiket) özelliği ile birlikte YouTube kullanıcıları platform üzerinden #News etiketiyle dünya genelinde ya da #haber etiketiyle ülkemiz genelinde haber içeriklerine anında erişebilecek ve görüntüleyebilecek.

Kullanıcılar benzer şekilde; #Dizi, #Film, #Belgesel, #Teknoloji, #Oyun ve saymakla bitmeyecek olan yüzlerce kategorideki içeriklere yine hashtag’ler yoluyla erişebilecek.

Youtube’da en çok aratılan Hashtag’ler neler ? 

Youtube platformuna hashtag özelliğinin gelmesi ile birlikte bir çok Youtube kullanıcısı, Youtube üzerinden ilgili oldukları bir çok konuda aramalar yapmaya başladı.

Dünya genelinde Youtube üzerinden en çok aratılanlar hashtag’ler, #FunnyVideo , #News ve #Tiktok  gibi etiketler oldu. Ülkemizde ise; bazı dizi yapımları hasthag özelliği ile kullanıcılar tarafından oldukça sık aratıldı.

*Yakın bir zamanda hashtag özelliğinin video içerik üreticileri tarafından daha fazla kullanılması ile birlikte ilgili özelliğin daha işlevsel ve kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor. 

”Peki siz Youtube’un Hashtag özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Hashtag özelliği Youtube platformu için gerekli miydi? Konu ile ilgili tüm görüşlerinizi aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.