Youtube Mobil Koyu Tema ( Gece Modu ) Nasıl Yapılır ?

Youtube mobil gece modu nasıl aktif edilir? Youtube mobil uygulamasında koyu (siyah) tema görünümüne nasıl geçilir ? iOS ve Android akıllı telefonlarda Youtube mobil uygulamasında gece modu özelliği nasıl kullanılır ? Youtube’nin koyu tema görünümünü nasıl aktif edebilirim ? 

Bu yazımızda sizlere Youtube’nin en son özelliklerinden biri olan ve kullanıcıların bir çoğunun kullanmayı tercih ettiği özellik olan, ”Youtube mobil gece modu (koyu tema) özelliği”  ‘ni nasıl aktif edip kullanacağınızı anlattık.

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi ve uygulaması Youtube, her geçen gün kendini daha da geliştiriyor. Google’ın bünyesinde bulunan video paylaşım merkezi olan Youtube, yapmış olduğu yenilikler ve özellikleri yeni güncellemeler ile kullanıcıların beğenisine ve kullanımına sunuyor.

Yapılan bu güncellemelerden biri de geçtiğimiz günlerde Youtube mobil uygulamasına kazandırılan ”koyu tema özelliği” diğer bir deyişle ”siyah tema” özelliğidir.

Bilindiği üzere bu özellik geçtiğimiz sene içerisinde Youtube web kullanıcılarının beğenisine ve kullanımına sunulmuştu. Özellikle geceleri ve uzun süreli bilgisayar kullananlar için göz yorgunluğunu birazda olsun azaltmak için ve gözü yormamak için kullanıma sunulan bu özellik kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti.

Youtube’nin bu özelliğini Youtube web üzerinde kullanabilen kullanıcılar oldukça çok beğendikleri bu özelliğin Youtube mobil uygulaması içinde kullanıma sunulmasını talep ettiler.

Youtube’da kullanıcılarının beğenmiş olduğu bu özelliği bu sene itibariyle Youtube mobil uygulaması kullanıcıları içinde kullanıma sundu. İlk olarak iOS cihazlarında bulunan Youtube mobil uygulaması üzerinde aktif olan bu özellik ardından Android cihazlar içinde kullanıma sunuldu.

Özellikle geceleri yatarken Youtube üzerinde video izlemeye tercih eden kullanıcılar bu özellikten oldukça memnun. Youtube’nin gece modu diyebileceğimiz gözü yormayan ‘‘koyu tema” özelliği ile birlikte uygulamanın arka planını tamamen siyah renge çevirebilirsiniz.

PEKİ YOUTUBE MOBİL UYGULAMASINDA KOYU TEMA ÖZELLİĞİ NASIL AKTİF EDİLİR ? 

Youtube mobil uygulamasında koyu tema özelliğini çok basit bir şekilde aktif edebilirsiniz. Bu özelliği nasıl aktif hale getirebileceğinizi sizler için aşağıda resimli olarak anlattık. Aşağıdaki adımları uygulayarak bu özelliği basit bir şekilde aktif hale getirebilirsiniz.

Not: Bu özellik 2018 mart ayı itibariyle Youtube mobil uygulamasına yeni gelen güncelleme ile birlikte gelmiştir. Youtube mobil uygulamasında bu tarihten sonra güncelleme yapmadıysanız bu özelliği kullanamazsınız. Bu özelliği kullanabilmeniz için Youtube mobil uygulamasını cihazınızda güncelleyin.

Güncelleme işlemini tamamladıktan sonra ya da güncel sürümü kullanıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak Youtube gece modu (koyu tema) özelliğini aktif hale getirip, uygulamayı siyah arka plan görünümlü kullanabilirsiniz.

İŞTE ADIM ADIM YOUTUBE MOBİLDE KOYU TEMA NASIL AKTİF EDİLİR ? 

1- İlk olarak akıllı telefonunuzda ”Youtube’nin mobil uygulamasını açın”.

Not: Uygulamada bu özelliği aktif ederken uygulama üzerinde google hesabınıza giriş yapmış olmanızın ya da giriş yapmamış olmanızın hiç bir önemi yok. İki şekilde de bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

2- Ardında aşağıdaki sol taraftaki resimde de göreceğiniz üzere Youtube ekranında ”sağ üst köşedeki ikona”  tıklamanız gerekiyor.

3- İkona tıkladıktan sonra karşınıza gelecek pencereden yukarıdaki sağ taraftaki resimde gördüğünüz gibi ”AYARLAR”  seçeneğine dokunun.

4- Daha sonra karşınıza ”Ayarlar” sayfası çıkacaktır. Bu sayfada ”TEMA” yazan kısmına dokunun. Aşağıdaki resimlerde göreceğiniz gibi ”Tema” seçeneğine dokunduktan sonra alttan bir pencere çıkacaktır. Bu pencereden  ”KOYU” seçeneğine dokunun.

5- ”KOYU” seçeneğine dokunduktan sonra farkı göreceksiniz. Artık Youtube mobil uygulamanızın teması koyu tema olarak seçilmiştir. Dilerseniz yine aynı yerden temanızı ”Açık tema” olarak tekrar değiştirebilirsiniz.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.  TeknoAjan.com )