Connect with us

HABERLER

Youtube Mobil Arama Geçmişi Silme Ve Kapatma ! (Resimli Anlatım)

Youtube arama geçmişi nasıl silinir ? Youtube mobil uygulamasında arama geçmişi nasıl silinir ? Youtube mobilde arama geçmişi nasıl temizlenir ? Youtube mobilde arama geçmişi nasıl kapatılır ? Bu yazımızda sizlere Youtube mobilde arama geçmişinin nasıl silineceğini ve arama geçmişi kayıt özelliğini nasıl kapatabileceğini resimli olarak anlattık. İşte Youtube Mobilde arama geçmişi silme ve kapatma işlemi !

Günümüzün en popüler video paylaşım ortamı bildiğiniz üzere Youtube. Dünya üzerindeki Youtube kullanıcıları ve yayıncıları bu paylaşım merkezinde günde milyonlarca video paylaşıyor. Bir çok kullanıcıda paylaşılan bu videolardan ilgi alanlarına uygun olan içerikleri bu platform üzerinden izliyor.

Kullanıcıların bir çoğu da bu platformda yer alan bazı içeriklere daha kolay ulaşmak için Youtube’nin arama özelliğini kullanarak ulaşıyor. Ancak bu arama kayıtları kullanıcıları bazen gizlilik sebeplerinden dolayı bazense kendi kişisel tercihlerinden dolayı rahatsız edebiliyor.

Bu sebeplerden ya da başka sebeplerden dolayı bir çok kullanıcı arama geçmişlerinde daha önce aratmış oldukları içeriklerin bulunmasını tercih etmiyor. Bu yüzden kullanıcılar düzenli ya da belirli aralıklar ile arama geçmişlerini temizleme ihtiyacı duyuyor.

Sizde Youtube’da arama geçmişinizi temizlemek istiyorsanız ya da arama geçmişinin kayıt edilmesi özelliğini tamamen durdurmak istiyorsanız. Aşağıdaki anlatımımızda sizlere bu işlemlerin nasıl yapılacağını resimli olarak anlattık.

İŞTE YOUTUBE MOBİLDE ARAMA GEÇMİŞİ SİLME İŞLEMİ !

Youtube mobilde arama geçmişinizi çok basit bir şekilde uygulayacağınız bir kaç adım yoluyla temizleyebilirsiniz.

İŞTE ADIM ADIM YOUTUBE ARAMA GEÇMİŞİ SİLME !

1- İlk olarak Youtube mobil uygulamasını akıllı telefonunuz ya da tablet cihazınızdan açınız.

2- Ardından aşağıdaki sol taraftaki resimde de ok ile belirttiğimiz ”hesabım ikonu” ‘na dokunarak hesap sayfasına gidin.

3- Daha sonra hesabım sayfasında ”Ayarlar” seçeneğine dokunarak ayarlar sayfasına gidin.

4- Ardından ayarlar sayfasındaki seçeneklerden ”Geçmiş ve gizlilik” kısmına gelin.

5- Geçmiş ve gizlilik kısmında yukarıdaki resimde de kırmızı kutucuk ile belirttiğimiz ”Arama geçmişini temizle” seçeneğine dokunun ve karşınıza gelecek olan pencereden tekrar ”Arama geçmişini temizle”  butonuna dokunarak arama geçmişi silme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit.

PEKİ ARAMA GEÇMİŞİ KAYIT ÖZELLİĞİNİ NASIL KAPATABİLİRİM ?

Youtube mobilde arama geçmişi kayıt özelliğini dilerseniz kapatabilirsiniz. Youtube kullanıcılarına sağlamış olduğu bu özelliğe ”Arama geçmişini duraklat” diyor.

Bu özellik ile arama geçmişinizi dilediğiniz duraklatabilirsiniz. Bu özelliği aktif ettiğiniz taktirde Youtube’da bundan sonra yapacağınız aramalar arama geçmişinden gözükmeyecek / listelenmeyecektir.

Bu özelliği aktif etmek için;

Yine yukarıda ki resimde sol tarafta kutucuk ile belirttiğimiz ”Arama geçmişini duraklat” butonuna dokunmanız gerekiyor. Dokunduğunuz buton mavi renge olarak gözüktüğünde arama geçmişiniz duraklatılmış olacaktır ve artık arama geçmişiniz bu özelliği kapatmadığınız sürece kayıt altına alınmayacaktır.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. – TeknoAjan.com)


HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com