Youtube Mobil Arama Geçmişi Silme Ve Kapatma ! (Resimli Anlatım)

Youtube arama geçmişi nasıl silinir ? Youtube mobil uygulamasında arama geçmişi nasıl silinir ? Youtube mobilde arama geçmişi nasıl temizlenir ? Youtube mobilde arama geçmişi nasıl kapatılır ? Bu yazımızda sizlere Youtube mobilde arama geçmişinin nasıl silineceğini ve arama geçmişi kayıt özelliğini nasıl kapatabileceğini resimli olarak anlattık. İşte Youtube Mobilde arama geçmişi silme ve kapatma işlemi !

Günümüzün en popüler video paylaşım ortamı bildiğiniz üzere Youtube. Dünya üzerindeki Youtube kullanıcıları ve yayıncıları bu paylaşım merkezinde günde milyonlarca video paylaşıyor. Bir çok kullanıcıda paylaşılan bu videolardan ilgi alanlarına uygun olan içerikleri bu platform üzerinden izliyor.

Kullanıcıların bir çoğu da bu platformda yer alan bazı içeriklere daha kolay ulaşmak için Youtube’nin arama özelliğini kullanarak ulaşıyor. Ancak bu arama kayıtları kullanıcıları bazen gizlilik sebeplerinden dolayı bazense kendi kişisel tercihlerinden dolayı rahatsız edebiliyor.

Bu sebeplerden ya da başka sebeplerden dolayı bir çok kullanıcı arama geçmişlerinde daha önce aratmış oldukları içeriklerin bulunmasını tercih etmiyor. Bu yüzden kullanıcılar düzenli ya da belirli aralıklar ile arama geçmişlerini temizleme ihtiyacı duyuyor.

Sizde Youtube’da arama geçmişinizi temizlemek istiyorsanız ya da arama geçmişinin kayıt edilmesi özelliğini tamamen durdurmak istiyorsanız. Aşağıdaki anlatımımızda sizlere bu işlemlerin nasıl yapılacağını resimli olarak anlattık.

İŞTE YOUTUBE MOBİLDE ARAMA GEÇMİŞİ SİLME İŞLEMİ !

Youtube mobilde arama geçmişinizi çok basit bir şekilde uygulayacağınız bir kaç adım yoluyla temizleyebilirsiniz.

İŞTE ADIM ADIM YOUTUBE ARAMA GEÇMİŞİ SİLME !

1- İlk olarak Youtube mobil uygulamasını akıllı telefonunuz ya da tablet cihazınızdan açınız.

2- Ardından aşağıdaki sol taraftaki resimde de ok ile belirttiğimiz ”hesabım ikonu” ‘na dokunarak hesap sayfasına gidin.

3- Daha sonra hesabım sayfasında ”Ayarlar” seçeneğine dokunarak ayarlar sayfasına gidin.

4- Ardından ayarlar sayfasındaki seçeneklerden ”Geçmiş ve gizlilik” kısmına gelin.

5- Geçmiş ve gizlilik kısmında yukarıdaki resimde de kırmızı kutucuk ile belirttiğimiz ”Arama geçmişini temizle” seçeneğine dokunun ve karşınıza gelecek olan pencereden tekrar ”Arama geçmişini temizle”  butonuna dokunarak arama geçmişi silme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit.

PEKİ ARAMA GEÇMİŞİ KAYIT ÖZELLİĞİNİ NASIL KAPATABİLİRİM ?

Youtube mobilde arama geçmişi kayıt özelliğini dilerseniz kapatabilirsiniz. Youtube kullanıcılarına sağlamış olduğu bu özelliğe ”Arama geçmişini duraklat” diyor.

Bu özellik ile arama geçmişinizi dilediğiniz duraklatabilirsiniz. Bu özelliği aktif ettiğiniz taktirde Youtube’da bundan sonra yapacağınız aramalar arama geçmişinden gözükmeyecek / listelenmeyecektir.

Bu özelliği aktif etmek için;

Yine yukarıda ki resimde sol tarafta kutucuk ile belirttiğimiz ”Arama geçmişini duraklat” butonuna dokunmanız gerekiyor. Dokunduğunuz buton mavi renge olarak gözüktüğünde arama geçmişiniz duraklatılmış olacaktır ve artık arama geçmişiniz bu özelliği kapatmadığınız sürece kayıt altına alınmayacaktır.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. – TeknoAjan.com)