Youtube Gece Modu Bilgisayarda (PC) Nasıl Yapılır ?

Youtube mobil gece modu özelliği nasıl aktif edilir? Youtube’un koyu tema özelliği nasıl açılır ? Bilgisayarda Youtube siyah tema nasıl yapılır ? Bu sorunun cevabını mı arıyorsunuz ? İşte çözümü.. Bu yazımızda sizlere Youtube’un kullanıcılarına sağladığı koyu tema özelliğinin nasıl aktif edileceğini resimli olarak anlattık. İşte detaylar..

Dünyanın en popüler video paylaşım merkezi olan Youtube, her geçen gün kendini daha da geliştirerek, kullanıcılarına ve yayıncılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Bu özelliklerden biri de her ne kadar yeni olmasa da ”Youtube’un koyu tema özelliği” diğer bir deyişle ”siyah tema” özelliğidir.

Youtube yaklaşık 2 sene önce kullanıcılarına bu özelliği sundu. 2 yıl önce Web kullanıcılarına sunulan Youtube’un bu özelliği kullanıcılar tarafından oldukça çok beğenildi ve bir çok kullanıcı Youtube’un Web sayfasının görünümünü koyu tema ile kullanmaya başladı.

Google’ın bünyesinde bulunan video paylaşım merkezi olan Youtube, ilerleyen zamanlarda ise bu özelliği kullanıcılarının talepleri doğrultusunda mobil uygulamalar içinde sundu. Geçtiğimiz aylarda mobil uygulamalara gelen güncelleme ile birlikte Youtube’un koyu tema yani  bir nevi gece modu da diyebileceğimiz özelliği artık tüm Youtube platformlarında kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.

Ancak Youtube’un bu özelliği her ne kadar bir çok kullanıcı tarafından tercih edilse de bazı kullanıcılar bu özelliği kullanmıyor. Bunun sebebi ise Youtube’un bu özelliğinin bir çok kullanıcı tarafından da bilinmemesidir.

Sizde bu özelliği bilmiyorsanız ya da nasıl kullanılacağını bilmediğinizden dolayı bu içerikte bulunuyorsanız; Youtube’da koyu tema özelliğinin nasıl aktif hale getirileceğini sizler için anlattık.

Özellikle geceleri yatarken ve karanlık ortamda Youtube üzerinde video izlemeye tercih eden kullanıcılar bu özellikten oldukça memnun. Youtube’nin gece modu diyebileceğimiz gözü yormayan ‘‘koyu tema” özelliği ile birlikte uygulamanın arka planını tamamen siyah renge çevirebilirsiniz.

İŞTE YOUTUBE GECE MODU (KOYU TEMA) ÖZELLİĞİ NASIL AÇILIR ?

Sizler için bu özelliğin kullanımını resimli olarak adım adım detaylı bir şekilde anlattık.

1- İlk olarak bilgisayarınızdan kullanıyor olduğunuz internet tarayıcısını açın ve Youtube sitesine (https://youtube.com) giriş yapın.

2- Ardından açmış olduğunuz olduğumuz Youtube sayfasında sağ üst tarafta göreceğiniz yukarıdaki resimde de kırmızı kutucuk ile belirttiğimiz ”üst üste 3 nokta ikonuna” tıklayın.

Bu ikona tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir alt pencere çıkacaktır.

3- Karşınıza çıkan alt pencerede yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi en üstte yer alan tema ayarının yapılacağı ”Koyu Tema: Açık” yazısına tıklayın.

4- KOYU TEMA yazısına tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki resimdeki gibi bir pencere çıkacaktır. Bu pencerenin en sonunda yer alan ”KOYU TEMA” yazısının yanındaki butona tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra Youtube görünümüz aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde siyah olacaktır.

Artık Youtube’da koyu tema görünümüne sahipsiniz. Dilerseniz yine aynı butondan Youtube’un görünümünü eski haline ”Açık Tema” görünümüne getirebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

YOUTUBE’UN BU ÖZELLİĞİNİ SİZDE BEĞENDİNİZ Mİ ? 

Tercihiniz koyu tema mı açık tema mı ? Bir çok kullanıcı Youtube’un koyu tema görünümünü kullanıyor ? Peki sizin tercihiniz ne ? Fikir ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Ayrıca konu ile ilgili tüm sorularınızı da yorumlar kısmından iletebilirsiniz. 

( TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. )