Apple Watch WhatsApp Bildirimleri Nasıl Açılır ?

Apple Watch’ta WhatsApp bildirimleri nasıl açılır?  Apple Watch’ta WhatsApp uygulama bildirimleri nasıl ayarlanır? Bu yazımızda sizlere Apple’ı akıllı saati olan Apple Watch cihazında WhatsApp uygulama bildirimlerini açma işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar… 

Günümüz dünyasında geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan klasik kol saatlerinin yerini akıllı saatler almaya devam ediyor. Bundan tam 10 sene önce (2012 yılında) hayatımıza giriş yapan akıllı saat teknolojisi, gün geçtikçe gelişen teknoloji ile beraber daha da gelişmeye devam ediyor.

Günümüzde bir çok markanın birden fazla akıllı saat modeli hayatımızda yer alıyor. Sektöre, Apple, Samsung, Huawei vb. gibi şirketler öncülük ediyor.

İlk akıllı saat üreticilerinden biri olan Apple, her sene yeni bir model Apple Watch çıkarmaya devam ediyor. Bilindiği üzere, Apple akıllı saat sektörüne ilk olarak 2014 yılında Apple Watch serisinin ilk modeli olan Apple Watch 1 ile girmişti. Günümüzde ise Apple, serinin son modeli olan Apple Watch 7 ile bu seriye devam ediyor.

Apple Watch kullanıcılarına hayatlarında bir çok kolaylık sağlıyor. Kullanıcılar iPhone cihazlarında yapabildikleri bir çok şeyi, cihazları yanlarında olmasa dahi akıllı saatleri üzerinden yapabiliyor. Akıllı saatler üzerinden yapılabilenlerden bazılarını; uygulama bildirimlerini anında alma, arama, mesajlaşma, müzik dinleme vb. şeklinde sıralayabiliriz. Bunların yanında ise; akıllı saatlerde yer alan kalp ritmi ölçme, kandaki oksijeni ölçme gibi işlemleri de akıllı saatlerimiz üzerinden yapabiliyoruz.

Akıllı saatler bir ilk bakışta bir lüks olarak gözükebilse de sunmuş olduğu özellikler ile beraber, kullanıldıkça bir ihtiyaç haline dönüşebiliyor.

Günümüzde bir çok akıllı saat kullanıcısı kullanmakta olduğu akıllı saatlerinden bazı noktalarda memnun olmasa da bir çok noktada memnun. Kullanıcılar bir çok noktada bir çok şeye saatleri üzerinden anında, pratik bir şekilde erişebiliyor. Ancak bazen kullanıcılar bazı noktalarda saatlerinde yapmak istedikleri şeye ya da bulmak istedikleri içeriklere erişmede problemler yaşayabiliyor.

Kullanıcıların bu noktada yaşadığı sorunlardan biri de akıllı saatlerinde WhatsApp uygulama bildirimlerini alma konusunda oluyor. Kullanıcılar bazen günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamasından bildirimleri akıllı saatleri üzerinden alamayabiliyor.

Bunun sebebi de bildirimlerin saat üzerinde gösteriminin aktif olmamasından kaynaklanıyor. İlgili bildirim özelliği sadece bir kaç adım yoluyla aktif hale getirilebiliyor. Ancak kullanıcıların büyük bir çoğunluğu özellikle de akıllı saatlerde yeni olan kullanıcılar bu bildirimleri aktif etme işleminin nereden yapıldığını bulamayabiliyor.

Bu sebeple de kullanıcılar bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını internet üzerinden Google gibi arama motorlarında araştırma gereksiniminde bulunuyor. Bizde bu sebeple kullanıcıların bu sorunununa bir çözüm bulmaları adına bu yazımızı oluşturduk.

Bu yazımızda aşağıda sizlere Apple Watch cihazınızda WhatsApp uygulama bildirimlerini açma işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Sizde aşağıdaki adımları uygulayarak Apple akıllı saatinizde WhatsApp uygulama bildirimlerini açabilir ve anında WhatsApp bildirimlerini almaya başlayabilirsiniz.

Apple Watch’ta WhatsApp Bildirimleri Nasıl Açılır ?

Apple Watch aygıtınızdan sadece bir kaç adım yoluyla WhatsApp uygulama bildirimlerini açabilirsiniz.

Apple Watch’ta WhatsApp bildirimlerini açmak için;

1- İlk olarak iPhone cihazınızda ”Watch” uygulamasını açın.

2- Watch uygulamasında en üst kısımda yer alan ”Bildirimler” kısmına dokunun.

3- Bildirimler sayfasında alt kısımlarda yer alan ”WhatsApp” seçeneğinin hemen yanında bulunan butona dokunarak bildirimleri aktif hale getirin.

Bu adımların sonunda WhatsApp uygulama bildirimleri cihazınızda aktif durumdaysa Apple Watch cihazınızda da karşınıza çıkacaktır.

Not: Dilerseniz yine aynı kısımdan aktif hale getirmiş olduğunuz WhatsApp uygulama bildirimlerini tekrar kapatabilirsiniz. 

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Apple Watch’ta Whatsapp uygulama bildirimlerini açma işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…