Windows 11 Gelecek Mi ? | Çıkış Tarihi Ne Zaman ?

Windows 11 gelecek mi ? Microsoft’un işletim sistemi Windows’un 11. sürümü çıkacak mı ? Windows 11 ne zaman çıkacak ? Windows 11’de ne gibi yenilikler olacak ? Bu yazımızda sizlere Windows 11’in geleceğine dair ufakta olsa bazı bilgiler sunduk. İşte detaylar..

Günümüzün ve bu zamana kadarki teknoloji çağının en popüler işletim sistemi Windows her yeni sürümü ile kullanıcılarına bir sürü yenilikler ve özellikler sunuyor. Microsoft Windows işletim sisteminin en son sürümü olan Windows 10 ile birlikte günümüzün en iyi işletim sistemi özelliklerini kullanıcılarının beğenisine sundu.

3 sene önce (29 Temmuz 2015 tarihinde) bilgisayar kullanıcılarının kullanımına ve beğenisine sunulan Windows 10 bir çok bilgisayar kullanıcısı tarafından  kullanım arayüzü açısından ilk başta garipsense de sunulan yenilik ve özelliklerinden ötürü oldukça çok beğenildi.

Ancak kullanıcılar ortalama her 2-3 senede bir Microsoft tarafından yeni Windows sürümlerinin kullanıcılara sunulmasından dolayı Windows işletim sisteminin geleceğini biraz merak ediyor. Bu merakta Windows’un yeni sürümünün gelip gelmeyeceği ve gelecekse ne zaman geleceği oluyor.

Windows 10’un çıkış tarihinin üzerinden 3 sene geçti. Geçen bu sürenin zarfında bugünlerde internet dünyasında gerek sosyal medya da gerekse teknoloji ortamlarında Windows’un bir üst sürümünün ne zaman çıkacağı yani kullanıcılar tarafından gelmesi beklenen Windows 11 ‘in ne zaman çıkacağı sorusu oldukça gündeme geliyor.

Bizde sizler için günümüzde oldukça çok duyulan bu sorunun cevabını sizler için araştırdık ve olası ihtimalleri ve tahminleri inceledik. İşte şimdi gelelim sorunun cevabına..

Bilgilendirme: ”Windows 10,  2018 Temmuz tarihi itibariyle 700 milyon cihaz tarafından lisanslı olarak kullanılıyor.”

WINDOWS 11 GELECEK Mİ ? 

Windows 11’in gelip gelmeyeceği henüz net olarak belli değil. Açıkçası kullanıcıların tabiri ile Windows 11’in gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Çünkü Windows’un olası bir yeni sürümünün çıkacağı belirsizliğini korurken yeni gelecek olan Windows işletim sistemininde Windows 11 olup olmayacağı da belirsiz.

Ancak yine de yüksek olasılıkla Windows’un yeni sürümü gelirse versiyon adı da 11 olacaktır. Biz yine de Windows 11 diyelim.

Peki Windows 11 gelecek mi ? 

Windows 11’in gelip gelmeyeceği yukarıda da belirttiğimiz üzere belli değil. Ama Windows’un geleceğine dair geçtiğimiz zamanlarda Microsoft’un yazılımcılarının yapılan konferanslarda yapmış oldukları bazı açıklamalar var. Bu açıklamalardan biri de geçtiğimiz sene Microsoft’un İngiltere’de yapmış olduğu konferansta yapıldı.

Microsoft’un düzenlemiş olduğu bu konferansta Windows 10 ‘un üzerine yeni bir sürümün gelip gelmeyeceği sorusu oldukça çok işitildi. Bu soru üzerine Microsoft konuşmacılarından ‘Jerry Nixon’ , Windows 10 ‘un son Windows sürümü olacağını belirtti. Nixon konuşmasının devamında ise ”Windows 10, Microsoft’un Windows olarak çıkardığı son sürüm olacağı için sürekli olarak geliştirilmesi üzerinde çalışacağız ve geliştireceğiz” dedi.

Yapılan bu açıklamanın ardından daha sonraki tarihlerde de bu konu yine bazı yerlerde gündeme gelse de yapılan açıklamaların Nixon’un yapmış olduğu açıklamadan bir farklı olmadı.

Yani sonuç olarak Windows’un şuan itibariyle son sürüm olduğu ve son sürüm olarak kalacağı üzerinde sabit bir fikir bulunuyor. Tabi Microsoft yeni sürüm ile ilgili çalışmalarını müthiş bir gizlilik çerçevesinde yürütmüyorsa.

Ayrıca yeni bir Windows sürümünün gelmesi günümüz teknolojisi için bir ihtiyaç olarak görünmüyor. Microsoft zaten ufak tefek yenilikleri ve güncellemeleri yapmış olduğu güncellemeler ile kullanıcılarına sağlıyor. Bu sebepten dolayıda yeni bir Windows sürümüne şuan ihtiyaç duyulmuyor.

Belki günümüz teknolojisinde devrim yaratacak büyük patlamalar yaşanır, değişiklikler ve yenilikler gelirse yeni bir Windows sürümüne ihtiyaç duyulur. Böylelikle  Microsoft’ta bu ihtiyaç karşısında yeni sürümü ile ilgili çalışmalara başlar.

İlerleyen zamanlarda bu konu ile ilgili yeni bir gelişme ya da gelişmeler olacak mı hep birlikte göreceğiz. Olası yeni gelecek haberler ile birlikte sizleri yine bu sayfadan bilgilendireceğiz. Takipte kalın!

TeknoAjan.com (kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)