Connect with us

HABERLER

Windows 11 Gelecek Mi ? | Çıkış Tarihi Ne Zaman ?

Windows 11 gelecek mi ? Microsoft’un işletim sistemi Windows’un 11. sürümü çıkacak mı ? Windows 11 ne zaman çıkacak ? Windows 11’de ne gibi yenilikler olacak ? Bu yazımızda sizlere Windows 11’in geleceğine dair ufakta olsa bazı bilgiler sunduk. İşte detaylar..

Günümüzün ve bu zamana kadarki teknoloji çağının en popüler işletim sistemi Windows her yeni sürümü ile kullanıcılarına bir sürü yenilikler ve özellikler sunuyor. Microsoft Windows işletim sisteminin en son sürümü olan Windows 10 ile birlikte günümüzün en iyi işletim sistemi özelliklerini kullanıcılarının beğenisine sundu.

3 sene önce (29 Temmuz 2015 tarihinde) bilgisayar kullanıcılarının kullanımına ve beğenisine sunulan Windows 10 bir çok bilgisayar kullanıcısı tarafından  kullanım arayüzü açısından ilk başta garipsense de sunulan yenilik ve özelliklerinden ötürü oldukça çok beğenildi.

Ancak kullanıcılar ortalama her 2-3 senede bir Microsoft tarafından yeni Windows sürümlerinin kullanıcılara sunulmasından dolayı Windows işletim sisteminin geleceğini biraz merak ediyor. Bu merakta Windows’un yeni sürümünün gelip gelmeyeceği ve gelecekse ne zaman geleceği oluyor.

Windows 10’un çıkış tarihinin üzerinden 3 sene geçti. Geçen bu sürenin zarfında bugünlerde internet dünyasında gerek sosyal medya da gerekse teknoloji ortamlarında Windows’un bir üst sürümünün ne zaman çıkacağı yani kullanıcılar tarafından gelmesi beklenen Windows 11 ‘in ne zaman çıkacağı sorusu oldukça gündeme geliyor.

Bizde sizler için günümüzde oldukça çok duyulan bu sorunun cevabını sizler için araştırdık ve olası ihtimalleri ve tahminleri inceledik. İşte şimdi gelelim sorunun cevabına..

Bilgilendirme: ”Windows 10,  2018 Temmuz tarihi itibariyle 700 milyon cihaz tarafından lisanslı olarak kullanılıyor.”

WINDOWS 11 GELECEK Mİ ? 

Windows 11’in gelip gelmeyeceği henüz net olarak belli değil. Açıkçası kullanıcıların tabiri ile Windows 11’in gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Çünkü Windows’un olası bir yeni sürümünün çıkacağı belirsizliğini korurken yeni gelecek olan Windows işletim sistemininde Windows 11 olup olmayacağı da belirsiz.

Ancak yine de yüksek olasılıkla Windows’un yeni sürümü gelirse versiyon adı da 11 olacaktır. Biz yine de Windows 11 diyelim.

Peki Windows 11 gelecek mi ? 

Windows 11’in gelip gelmeyeceği yukarıda da belirttiğimiz üzere belli değil. Ama Windows’un geleceğine dair geçtiğimiz zamanlarda Microsoft’un yazılımcılarının yapılan konferanslarda yapmış oldukları bazı açıklamalar var. Bu açıklamalardan biri de geçtiğimiz sene Microsoft’un İngiltere’de yapmış olduğu konferansta yapıldı.

Microsoft’un düzenlemiş olduğu bu konferansta Windows 10 ‘un üzerine yeni bir sürümün gelip gelmeyeceği sorusu oldukça çok işitildi. Bu soru üzerine Microsoft konuşmacılarından ‘Jerry Nixon’ , Windows 10 ‘un son Windows sürümü olacağını belirtti. Nixon konuşmasının devamında ise ”Windows 10, Microsoft’un Windows olarak çıkardığı son sürüm olacağı için sürekli olarak geliştirilmesi üzerinde çalışacağız ve geliştireceğiz” dedi.

Yapılan bu açıklamanın ardından daha sonraki tarihlerde de bu konu yine bazı yerlerde gündeme gelse de yapılan açıklamaların Nixon’un yapmış olduğu açıklamadan bir farklı olmadı.

Yani sonuç olarak Windows’un şuan itibariyle son sürüm olduğu ve son sürüm olarak kalacağı üzerinde sabit bir fikir bulunuyor. Tabi Microsoft yeni sürüm ile ilgili çalışmalarını müthiş bir gizlilik çerçevesinde yürütmüyorsa.

Ayrıca yeni bir Windows sürümünün gelmesi günümüz teknolojisi için bir ihtiyaç olarak görünmüyor. Microsoft zaten ufak tefek yenilikleri ve güncellemeleri yapmış olduğu güncellemeler ile kullanıcılarına sağlıyor. Bu sebepten dolayıda yeni bir Windows sürümüne şuan ihtiyaç duyulmuyor.

Belki günümüz teknolojisinde devrim yaratacak büyük patlamalar yaşanır, değişiklikler ve yenilikler gelirse yeni bir Windows sürümüne ihtiyaç duyulur. Böylelikle  Microsoft’ta bu ihtiyaç karşısında yeni sürümü ile ilgili çalışmalara başlar.

İlerleyen zamanlarda bu konu ile ilgili yeni bir gelişme ya da gelişmeler olacak mı hep birlikte göreceğiz. Olası yeni gelecek haberler ile birlikte sizleri yine bu sayfadan bilgilendireceğiz. Takipte kalın!

TeknoAjan.com (kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)


Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com