Connect with us

HABERLER

Whatsapp’ta Profilime Bakanları Nasıl Görebilirim ?

Whatsapp’ta profilime bakanları nasıl görebilirim ? Whatsapp Profilime bakanlar listesine nasıl ulaşabilirim ? Whatsapp’ta profile bakanları görmek mümkün mü ? İşte tüm bu sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda.. 

Whatsapp bilindiği üzere günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan Whatsapp her geçen gün daha da popülerleşiyor. Gün geçtikçe daha da popülerleşen bu uygulama sık sık gelen güncellemeler ile birlikte kendini daha da geliştiriyor.

Whatsapp sık sık getirmiş olduğu bu güncellemeler ile birlikte kullanıcılarına istekleri de dahilinde bir sürü yeni özellik sunuyor. Ancak whatsapp kullanıcılara bazen oldukça çok istenilen özellikleri sunmak istemiyor ya da daha sonraki güncellemeler de kullanıcılara sunmak için çalışmalar yapıyor.

Whatsapp kullanıcılarının isteklerinden biri de Whatsapp’ın kullanıcılarına sunmakta tedirgin olduğu ve kullanıcılar tarafından oldukça çok istenilen özelliklerden biri olan Whatsapp profilime kimler baktı ? sorusuna cevap veren bir özellik. Günümüzde oldukça çok meraklı olan kullanıcılar bu sorunun cevabının Whatsapp tarafından verilmesini istiyor.

Peki bu sorunun cevabını Whatsapp kullanıcılarına sunuyor mu ya da sunacak mı ? 

Bildiğiniz üzere insanoğlu günümüzde ve geçmişte hep meraklı olmuştur ve elbette meraklı olacaktır. Merak her zaman iyidir. Ayrıca insanlığın gelişimi için de kullanılan bir araçtır. Ancak fazla merakta iyi değildir. İnsanların yaşamını ve özel hayatını etkileyebilecek fazla merak her zaman kötü sonuçlar doğurmuştur.

Bu sebepten ötürüdür ki popüler uygulamalar olan Facebook, Instagram, Whatsapp tarzı uygulamalar kullanıcılarına  gizlilik anlamında bu tarz bilgileri sunmuyor.

Tabi bu büyük şirketler sadece insanların gizlilik ve özeli hayatlarını mı düşünüyor dersiniz?

Elbette ”HAYIR”.

Bu uygulamaların kullanıcılarına bu bilgileri sunmamasının başlıca sebeplerinden biri bu tarz bilgilerin diğer kullanıcıları sunulması ile birlikte yaşayacakları popülarite kaybından kaynaklanmaktadır. Bu şirketler bu bilgileri kullanıcılarına sağladıkları durumda bir çok uygulama kullanıcısı uygulamaları kullanırken hem temkinli olacak hem de bir çok kişinin profiline girmekten kaçınacak. Bu sayede de uygulamalarda geçirilen süre oldukça azalacak hatta uygulamaların kullanımı bazı kullanıcılar tarafından bırakılacak.

Bu sebeplerden dolayı da bu şirketler büyük maddi kayıplar yaşayacak. Yani bu tarz uygulamaların Profilime kim baktı ? sorusunun cevabını vermemesinin en büyük sebebi bunlar olmaktadır.

Sonuç olarak Whatsapp’ta profilinize kimin ya da kimlerin baktığını görmenizin hiç bir şekilde imkanı yoktur.

Bazı uygulamalar var? ”Whatsapp’ta Profilime bakanları gör” şeklinde..

Bu uygulamalar istenilen sonucu veriyor mu ? 

Apple Store ve Google Play Store’da oldukça fazla uygulama bulunuyor. Milyonlarca uygulamanın bulunduğu bu marketlerden telefonunuza bir çok uygulama yükleyebiliyorsunuz. Bu uygulamaların bir çoğu ise günlük hayatta ve telefon kullanımında kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Ancak bu marketlerde o kadar çok uygulama var ki.. Şirketler bu uygulamaların güvenliğini kontrol etmekte oldukça problem yaşıyor.

Not: Güvenlik konusunda Apple, Google’a oranla oldukça çok yüksek bir güvenlik sunduğundan ötürü. Bu açıklamalarımız da Apple Store’da bulunan uygulamaları es geçebiliriz. Apple Store yüklenen uygulamaların bir çoğu güvenlik kontrolüne almaktadır. Güvenliğinden emin olunan uygulamalar markete eklenmektedir. Ancak yine de bu açıklama Apple Store’daki uygulamaların hepsinin güvenilir olduğu anlamına gelmesin. Apple Store’da da zararlı yazılımlar bulunmaktadır. 

Konumuza devam edecek olursak bu marketlerde kullanıcılara sunulan bu tarz uygulamalar kullanıcılara istenilen bu sorunun cevabını vermiyor. İsteseler de veremezler zaten. Whatsapp’ın kullanıcılarına sunmadığı bu bilgili zaten başkalarının vermesi mümkün değil. En azından vermeye çalışsalar da Whatsapp bu bilginin sunulmasını anında engeller. Yani sonuç olarak bu bilginin bu tarz uygulamalar ile verilmesi kesinlikle şu an itibariyle imkansız.

Bu uygulamalar sizlere bu bilginin verildiğini belirterek. İlgili uygulamada gizli bilgileriniz ile giriş yaparak sizin kullanıcı bilgilerinizi ele geçirerek maddi ve manevi olarak sizleri zarara uğratabilirler.

Bu tarz uygulamalara kesinlikle güvenmeyin, cihazlarınıza indirmeyin ve kesinlikle kişisel bilgi ve parolalarınız ile bu uygulamalara giriş yapmayın.

Whatsapp ilerleyen zamanlarda bu bilgiyi kullanıcılarına sunacak mı ? 

Whatsapp getirdiği her yeni güncelleme ile kullanıcılarına bir sürü yeni özellik sunuyor. Kullanıcılarda yeni gelecek güncellemeler ile ilerleyen zamanlarda Whatsapp’ta profile bakanları görme imkanının gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Bu isteklerini de Whatsapp uygulamasına bildirim yolu ile belirtiyor.

Ancak Whatsapp’ın bu tarz bir özelliği kullanıcılarına günümüzde ya da ilerleyen zamanlarda sunması beklenmiyor. Kullanıcı gizliliğini etkileyebilecek bu tarz bir özellik ne kullanıcılarına ne de Whatsapp’ın yararına olacaktır. Bu sebepten dolayı bu özelliğin ne Whatsapp için ne de diğer sosyal medyalar için gelmesi beklenmiyor.

” Kullanıcılar sadece bu uygulamalar da paylaşmış oldukları Hikayelere bakanları uygulama içerisinde görme imkanına sahip. ”

( TeknoAjan.com – Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. )


HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com