Vodafone Mobil Ödeme Açma/Kapatma Nasıl Yapılır?

Teknoloji dünyası her geçen gün daha da gelişiyor. Gelişen teknoloji ile birlikte bir çok işimizi teknolojinin vermiş olduğu olanaklarla kolay bir şekilde yapabiliyoruz. Son zamanların en popüler uygulamalarından biride mobil ödeme olanağı. Mobil ödeme ile kullanıcılar sadece cep telefonu numaralarıyla, kredi kartı ya da nakit paraya ihtiyaç duymadan kolay ve güvenli bir şekilde ödeme yapabiliyor. Bir çok firma ve şirket mobil ödeme uygulamasını kullanıyor. Mobil ödeme ile internet üzerinden uygulamalar satın alabilir, sosyal ağlarda bulunan uygulamalara kredi yükleyebilir, hatta anlaşmalı iş yerlerinden evinize yemek dahi sipariş edebilirsiniz.

Mobil ödeme sistemini dünyada neredeyse bütün gsm operatörleri kullanmaktadır. Ülkemizde de bulunan 3 gsm operatörü (Turkcell-Vodafone-TurkTelekom) bu sistemi kullanıcılarının kullanmasına olanak tanıyor.

Bizde bu yazımızda sizlere Vodafone’da Mobil Ödeme’nin nasıl açılıp kapatılacağını, nasıl kullanılacağını ve bu ödeme sisteminin detaylarını anlattık.

VODAFONE MOBİL ÖDEME NEDİR? 

Vodafone Cep Cüzdan Mobil Ödeme uygulaması, Vodafone abonelerinin sadece bir SMS ile ödemelerini ve alışverişlerini yapabilme imkanı sağlıyor. Vodafone bu uygulamanın açılıp kapatılması için herhangi bir ücret talep etmiyor. Bazı operatörler bu uygulama için aylık ücret isteyebiliyor. Ancak Vodafone yapılan her işlemde gelen onay SMS’i için 41.Krş (vergiler dahil) gibi bir ücretlendirme yapıyor.

ÖDEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR ? 

Vodafone Mobil Ödeme, Üye İşyerleri ile yapmak istediğiniz alışveriş ve ödemeler için cep telefonunuza gelen bilgi SMS’inizi onayladıktan sonra ödemeniz gerçekleşecektir. Yapılan alışverişin bedeli, faturalı hatlar için Vodafone faturasına yansır, faturasız hatlar için ise bakiyenizden düşülür.

VODAFONE MOBİL ÖDEME NASIL AÇILIR? 

Vodafone Mobil Ödeme tüm aboneler için standart olarak aktif durumdadır. Bu uygulamayı daha önce kapatmadıysanız yada kapattırmadıysanız bu uygulama şuan aktif durumdadır .  Uygulamayı açtırmak için herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor. Ancak mobil ödeme özelliğiniz kapalıysa açtırmak için 4 farklı yöntemden birini tercih edebilirsiniz.

(Vodafone Yanımda uygulaması ile hattınız ile ilgili bir çok işlem yapabilirsiniz. Mobil ödeme özelliğini de bu uygulama üzerinden aktif edebilir ya da kapatabilirsiniz. Yazımızın devamında adım adım yanımda uygulamasında mobil ödeme açma/kapamanın nasıl yapılacağını bulabilirsiniz.) 

Mobil ödemeyi 4 farklı yöntem ile açtırabilirsiniz ya da kapatabilirsiniz; 

1-  7878 Vodafone Mobil Ödeme SMS kısa numarasına ücretsiz olarak  MOBILODEME AC ” sms’i ile talebini iletebilirsiniz.   (Kapatmak için ” MOBILODEME KAPAT ”  sms’i ile talebini iletebilirsiniz.)

2- Size en yakın Vodafone Mağazası‘na uğrayabilirsiniz. Buradan Mobil ödemeyi açtırabilirsiniz ya da kapattırabilirsiniz.

3- Müşteri Hizmetlerimize Vodafone Hatlarınızdan 542 ‘yi ;diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00‘yi arayarak ulaşabilirsiniz.

4- Online Self Servis’ten “Hat İşlemlerim->Mobil Ödeme” adımından hemen işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

VODAFONE YANIMDA UYGULAMASINDA MOBİL ÖDEME AÇMA/KAPAMA NASIL YAPILIR? 

  1. İlk olarak Vodafone Yanımda uygulamasını açınız.
  2. Uygulamada işlem yapmak istediğiniz hesabınıza giriş yapınız. (Otomatik giriş gerçekleşebilir.)
  3. Ardından uygulamada sağ üst köşedeki (üst üste 3 çizgi ikonu) ‘na tıklayın. Yanda çıkacak olan seçeneklerden ”Ayarlar” kısmına girin.
  4. Ayarlar kısmından ”Mobil Ödeme” seçeneğine gidin. Burada Mobil ödeme durum sayfası karşınıza açılacak. Buradaki açma/kapama butonu” ‘ndan mobil ödeme özelliğini açabilir ya da kapatabilirsiniz. Ayrıca limit değişikliğinizi de bu sayfadan yapabilirsiniz. İşlem bu kadar basit!

NOT: Günümüzde yeni dolandırıcılık sistemlerinden dolayı MOBİL ÖDEME özelliğini kullanmıyorsanız kapalı tutmanızda her zaman yarar var. Sizin onayınız olmadan hattınızdan herhangi bir ödeme gerçekleşmesi imkansız ancak güvenliğiniz için kapatmanız da yarar var.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com