TV8 HD Kanal Nasıl Eklenir ?

TV8 HD kanal nasıl eklenir ? Tv8 HD kanal izlemek için ne yapmam gerek? TV8 HD kanal Frekansları ne ? Sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırladığımız bu yazımızda.. 

Ülkemizde ve dünyada yayın yapan bir çok tv kanalı günümüzde izleyicilerine yüksek çözünürlükte yayınlar sunuyor. Dünyada HD yayın yapan kanal sayısı binleri aşmış durumda. Ülkemizde ise bir çok kanal izleyiciler HD yayın alma olanağı sağlıyor.

Ülkemizde şuan itibariyle 137 kanal HD yayın vermektedir. Bu kanalların 50 tanesi şifresiz olarak izlenebiliyor. Diğer şifreli olan kanallar ise Tivibu , Digiturk, D-smart gibi platformlar tarafından izleyicilere sunuluyor. Ülkemizde tüm izleyiciler şifresiz HD yayın sunan kanallardan biri ise TV8. Dilerseniz HD yayın desteğine sahip uydu cihazınıza bu kanalın kurulumunu yapıp TV8 kanalını HD olarak izleyebilirsiniz.

TV8 HD KANALI NASIL UYDUYA EKLENİR ? 

TV8 HD kanalını uydu alıcınızın kanal listesine eklemeniz için TV8 HD kanal frekansını uydu alıcısını taratmanız gerekmektedir. Bu işlem uydu cihazınızın marka ve modeline göre değişebilmektedir. Ancak ilk olarak bu işlemi yapabilmeniz için Uydu alıcısının kumandası vasıtasıyla ”MENÜ” kısmına girmeniz gerekmektedir. Ekranınızda açılacak sayfadan Uydu ayarları kısmından ”KANAL EKLEME” kısmından aşağıda belirttiğimiz TV8 HD kanalının frekans bilgilerini girip kanal ekleme işlemini yapabilirsiniz.

TV8 HD KANAL FREKANS BİLGİLERİ : 

Türksat 4A Uydusu
Frekans: 12356 MHz
Polarizasyon: Yatay (Horizontal)
Symbol Rate: 7100 Ksym/s
Fec: 2/3

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.) 
TeknoAjan.com