Bizimle iletişime geçin


HABERLER

Instagram’a Silinen Gönderileri Geri Getirme (Kurtarma) Özelliği Geldi !

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’a yeni bir özellik daha geldi. Instagram’ın uygulamasına yapmış olduğu son güncelleme ile birlikte uygulamaya silinen gönderileri geri getirme (kurtarma) özelliği getirildi. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’a yeni bir özellik daha geldi. Instagram’ın uygulamasına yapmış olduğu son güncelleme ile birlikte uygulamaya silinen gönderileri geri getirme (kurtarma) özelliği getirildi.

Instagram kullanıcılarına çeşitli nedenler ile silinmiş olan gönderilerin 30 gün süre içerisinde hesaplarına yeni geri yükleme imkanı getirdi.

Instagram’da kullanıcılar daha önce sildikleri bazı gönderiler için pişmanlık duyabiliyor. Bu sebeple kullanıcılar fotoğraflarını bir şekilde geri getirmek istiyorlar. Ancak Instagram’da silinen fotoğraflar ne yazık ki geri getirilemiyor. (-du…)

Instagram’da kullanıcılar sildikleri fotoğrafları bu zamana kadar geri getiremiyordu. Instagram’ın yapmış olduğu son güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar isteyerek sildikleri ya da istemeyerek silinen fotoğraflarını geri getirilebilecek.

Kullanıcılar Instagram’a yeni getirilen bu özellikle ile silinen fotoğraflarını kurtarabilecek. Instagram’da silinen bu fotoğraflara ‘Son Silinenler (Recently Deleted)’ başlığı altından erişilebilecek.

Özellikle son zamanlarda günümüz internet dünyasında internet korsanları tarafından oldukça sık yapılan sosyal medya hesaplarına saldırılar sebebiyle bir çok Instagram kullanıcısı hesaplarındaki fotoğrafları kaybedebiliyordu.

Artık bu özellik sayesinde hesaplarına yeniden erişebilen kullancılar internet korsanları tarafından silinmiş olan bu fotoğraflarını kurtarabilecek.

Fotoğraflar 30 gün süresi boyunca geri yüklenebilecek !

Instagram’a gelen bu özellik ile birlikte kullanıcılar 30 gün süresi zarfında daha önce silinen fotoğraflarını kurtarabilecek. Yani bu özellik ile fotoğrafınızı kurtarabilmeniz için fotoğrafın silinme tarihinden sonra 30 gün süre boyunca süreniz olacak. 30 gün içerisinde kurtarılmayan fotoğraflar artık bir daha hiç bir şekilde kurtarılamayacak.

Fotoğraflar nereden, nasıl geri getirilebilecek ?

Instagram’da silinen gönderiler, uygulama içerisinde ”Ayarlar” kısmından kurtarılabilecek.

Instagram’da silinen gönderilerinizi geri getirmek (kurtarmak) için; ilk olarak ”Ayarlar” kısmına gidin. Ardından ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”Hesap” seçeneğine dokunun ve karşınıza gelecek olan sayfadan ”Son Silinenler” seçeneğine gidin.

NOT: İlgili özelliği kullanabilmeniz için cihazınızda uygulamanın son sürüm güncellemesine sahip olmanız gerekmektedir. Uygulamayı cihazınızın uygulama marketi (AppStore, Google Play Store vs.) üzerinden güncelleyebilirsiniz. 

”Instagram’a yeni gelen bu özellik hakkındaki görüşleriniz neler? Instagram’ın silinen fotoğrafları geri getirme özelliği hakkındaki görüşlerinizi aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

HABERLER

Efsanevi Oyun ”Super Mario” Rekor Fiyata Alıcı Buldu !

Efsanevi oyun ”Super Mario” rekor bir fiyata alıcı buldu ! 1985 yapımı bir oyun olan Super Mario Bros, 2 milyon dolar gibi bir fiyata alıcı buldu ! İşte detaylar…

Efsanevi oyun ”Super Mario” rekor bir fiyata alıcı buldu ! 1985 yapımı bir oyun olan Super Mario Bros, 2 milyon dolar gibi bir fiyata Satıldı!

Piyasaya ilk sunulduğu zamandan bu yana üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen hala popülerliğini devam ettiren ve oyun dünyasında adet bir efsane olan Super Mario, yine rekor fiyatlara alıcı bulmaya devam ediyor.

80’li ve 90’lı yılların vazgeçilmez oyunlarından olan Super Mario Bros oyunu, son olarak yine inanılmaz bir rakama satıldı. Oyun, geçtiğimiz günlerde 2 milyon dolar gibi inanılmaz bir rakama satıldı.

Geçtiğimiz Nisan ayında, Amerika Birleşik Devletlerinde 36 yıl önce hediye olarak alınıp çekmecede unutulan ve paketi hiç açılmamış olan Super Mario Bros oyunu, 660 bin dolara satılmıştı. 660 bin dolara satılan bu oyun tüm zamanların en pahalıya satılan oyunu olarak tarihe geçmişti.

Bu rekor geçtiğimiz günlerde bir kez daha kırıldı. Yeni rekor 2 milyon dolar gibi inanılmaz bir rakam oldu.

Yeni Rekor 2 Milyon Dolar !

Koleksiyon sitesi Rally, geçtiğimiz aylarda bir oyunseverden 140 bin dolara satın almış olduğu 1985 yapımı Super Mario oyunun tam 2 milyon dolara sattığını resmen açıkladı.

Şirketin yapmış olduğu bu açıklamanın ardından efsanevi oyun 2 milyon dolar gibi bir rakama satılarak bu zamana kadar satılan en pahalı oyun ünvanını devam ettirerek rekor rakamı da katlamış oldu.

Super Mario Bros Hakkında : 

Super Mario Bros. Nintendo tarafından 1985’te piyasaya sürülen bir video oyunudur. Oyun, baş kahramanı Mario’nun yarattığı popülerlik sayesinde halk arasında kısaca Süper Mario olarak bilinir. Oyun dünya genelinde toplamda 50 milyondan fazla satmıştır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…

­

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Tesla’dan Rekor üstüne Rekor !

Tesla’dan rekor üstüne rekor ! Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. İşte detaylar…

Tesla’dan rekor üstüne rekor. Elektrikli araç üreticisi Tesla, 2021 yılının 2. çeyreğinde kendi satış rekorunu kırdı. 

Elektrikli araç üreticisi Tesla 2021 yılının 2. çeyreğinde ürettiği ve teslim ettiği araç sayısını resmi olarak açıkladı. Tesla bu yılın 2. çeyreğinde 200 binden fazla araç teslim etti.

Tesla’nın yılın bu çeyreğinde teslim ettiği araç sayısı şirketin bu zamana kadar bir çeyrekte teslim ettiği en fazla araç sayısı oldu. Böylelikle şirket bu satış rakamı ile birlikte kendi rekorunu da kırarak rekor üstüne rekor kırmış oldu.

Yılın 2. çeyreğinde 200 binin üzerinde araç teslim edildi !

Tesla, 2021 yılının ikinci çeyreğinde toplam 206.421 araç üretti.

Tesla’nın bu çeyrekte üretmiş olduğu araçlardan 2.340 tanesi Model S ve Model X modelleri oldu. Bu modeller bu yıl bu çeyrekte üretildi.

Bu modellerin haricinde üretilen 204.081 adet araç ise Model 3 ve Model Y modelleri oldu.

Üretimi yapılıp teslimatı tamamlanan araç sayılarına da bakacak olursak; 

Tesla’nın Model S ve Model X araçlarından 1.890 adet teslimat yapılırken, Model 3 ve Model Y araçlarından ise 199.360 adet teslimat yapıldı.

Yani şirket bu yılın 2. çeyreğinde 201.250 adet araç teslim etmiş oldu.

Elon Musk bu başarıyı Twitter’da kutladı !

Elon Musk, gerçekleştirmiş oldukları bu başarıyı Twitter’da göndermiş olduğu bir Tweet ile kutladı.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

HABERLER

Xbox Live Gold için Temmuz Ayında Ücretsiz Olacak Olan Oyunlar Belli Oldu !

Xbox Live Gold üyeleri için Temmuz ayında ücretsiz olarak sunulacak oyunlar belli oldu. Oyunseverlerin merakla beklediği oyunlar heyecan uyandırdı. İşte detaylar…

Microsoft, Xbox kullanıcılarına ücretsiz oyunları sunmaya devam ediyor. Microsoft’un Xbox kullanıcılarına TEMMUZ ayında ücretsiz sunacağı oyunlar oyunseverleri bir hayli heyecanlandırdı. 

Microsoft’un TEMMUZ ayında Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılara sunacağı ücretsiz oyunlar belli oldu. Microsoft, Temmuz ayında 4 farklı oyunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak.

Microsoft, Temmuz ayında Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunlarını Xbox Live Gold abonelik sistemine dahil olan ya da dahil olacak kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde indirme ve oynama imkanı sağlayacak.

OYUNLAR NE ZAMAN ÜCRETSİZ İNDİRİLEBİLECEK ?

Microsoft, Temmuz ayında dört farklı oyunu Xbox kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulacak. Bu oyunlar; Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları olacak.

Planet Alpha, Rock of Ages III: Make & Break, Conker: Live & Reloaded ve Midway Arcade Origins oyunları Temmuz ayı içerisinde belirtilen tarihlerde ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

XBOX ONE

  • Planet Alpha (1 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Rock of Ages III: Make & Break (16 Temmuz – 15 Ağustos tarihleri arasında indirilebilir.)

XBOX 360

  • Conker: Live & Reloaded (1 Temmuz – 15 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)
  • Midway Arcade Origins (16 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında indirilebilir.)

Ücretsiz olarak sunulacak olan oyunlardan iki tanesi Xbox One, iki tanesi ise Xbox 360 kullanıcılarına sunulacakken bu oyunların hepsine geriye uyumluluk özelliği sayesinde Xbox Series X ve Xbox Series S kullanıcıları da erişebilecek. 

NOT: Bu fırsat, Xbox Live Gold üyeliğine sahip kullanıcılar için geçerlidir.

*Ücretsiz olarak sunulacak olan bu 4 oyunun toplam değeri yaklaşık olarak 700 Türk Lirası’dır.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.

Okumaya Devam Edin

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com