WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım ?

WhatsApp, günümüzde tüm dünya da en çok kullanılan ve en popüler mesajlaşma uygulaması konumundadır. Kullanıcılar WhatsApp üzerinden arkadaşları ve tanıdıkları ile mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve video aramalar yapabiliyor, birbirlerine resim,video,ses kaydı gibi gönderiler de gönderebiliyor. Üstelik bu işlemlerin hepsini hiç bir ücret ödemeden yapıyor. 

Ancak kullanıcıların uygulamada en çok şikayet ettiği konulardan biri herhangi biri tarafından engellendikleri zaman engellendiklerini anlayamamaları.  Bazı durumlardan ötürü herhangi bir arkadaşı veya bir tanıdığı tarafından engellenen kullanıcılar net olarak engellenip engellenmediklerini anlayamıyorlar. 

Peki ya WhatApp’ta biri tarafından engellendiğimi nasıl anlayabilirim ? 

Bu yazımızda sizlere günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta bir arkadaşınızın ya da tanıdığınızın sizi engelleyip engellemediğini nasıl anlayacağınızı anlattık.

WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım ? 

WhatsApp’ta biri tarafından engellendiğinizi anlamak için herhangi bir program ya da uygulama mevcut değil. Biri tarafından engellendiğinizi tahmin ediyorsanız eğer bunu anlayabilmek için Whatsapp uygulaması üzerinden bir kaç yöntem uygulayabilirsiniz.

Engellendiğinizi anlamanın 4 farklı yöntemi var ancak bu kesin engellendiğiniz anlamına gelmiyor !

İşte WhatsApp Engelleme Nasıl Anlaşılır? 

İlk Yöntem:  ” SON GÖRÜLME DURUMU ” 

Whatsapp’ta son görülme özelliğiniz aktif durumda ise bu özelliği aktif olan arkadaşlarınızın son görülme zamanını görebileceksiniz.

Yani sizi engellendiğini tahmin ettiğiniz kişinin konuşma penceresini açtığınızda son görülme gözükmüyorsa engellenmiş olma ihtimaliniz var.

Ancak kişinin son görülme özelliği aktif değilse (hiç kimse ile paylaşmıyorsa) bu kısım sizi engellemiş olsa da olmasa da yine gözükmeyecektir. O yüzden bu yöntem tam bir kesinlik oluşturmuyor.

Sorunun kesin çözümü için engellendiğinizi düşündüğünüz kişi ile ortak bir tanıdığınız var ise eğer onun telefonundan bu duruma bakabilirsiniz.  Tanıdığınızın telefonundan o kişinin son görülmesine baktığınızda gözüküyor, sizde gözükmüyorsa engellenmişsinizdir.

İkinci Yöntem :  ” WhatsApp Profil Resmi ” 

Birisi sizi WhatsApp’da engellediyse o kişinin profil resmine bakarak da bunu anlayabilirsiniz.

Yani birisi tarafından engellendiyseniz o kişinin profil resmini göremezsiniz.

Ancak kişinin profil resminin gözükmemesinin sebebi, kişinin profil resmini kaldırmış olması ya da kullanmıyor da olması da olabilir.

Üçüncü Yöntem :  ” Kişiye Gönderdiğiniz İletinin Teslim Edilmemesi ”

Biri sizi WhatsApp’ta engellediyse artık iletileriniz o kişiye iletilmez. Yani engellendiyseniz bu kişiye bundan sonra göndereceğiniz iletilerde çift tık işareti görünmeyecektir.

Ancak şunu da unutmayalım kişinin o anda whatsapp erişimi yoksa sizi engellemese dahi mesaj iletimi olmayacağı için çift tık durumu olmayacaktır.

Dördüncü Yöntem :  ” WhatsApp Üzerinde Kişiye Çağrı Yapın! ”

Birisi sizi engellediyse o kişi ile bir WhatsApp görüşmesi yapamazsınız. Bu kişiyi WhatsApp’da ararsanız arama otomatik olarak bağlanmadan sona erecektir ve her zaman Arama Sonlandı Mesajı görürsünüz.

Ancak yine belirtelim mesaj iletilerinde olduğu gibi kişinin interneti yoksa ya da whatsapp erişimi o anda bulunmuyorsa bu işlem yine arama sonlandı şekilden olacaktır. Ara sıra denemenizde yarar var.

TeknoAjan.com