Tom Ellis Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? [Biyografi]

Tom Ellis, Britanyalı bir oyuncudur. 17 Kasım 1978 (42 yaşında) tarihinde Britanya’ya bağlı olan dört ülkeden biri olan Galler’in Cardiff şehrinde dünyaya gelmiştir.

Marilyn Jean (annesi) ve Christopher John Ellis (babası) çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelen Tom, Lucy adında ikiz kız kardeşe sahiptir. Ayrıca Tom’un adları Annwen ve Naomi olan ve yine ikiz olan iki kız kardeşi daha vardır. 

İlköğretim ve ortaöğretim yıllarını High Storrs okulunda geçiren Tom Ellis, lisans eğitimini İskoçya Kraliyet Konservatuarı’nda Drama bölümünü bitirerek tamamlamıştır. 

1.91 boyunda ve 85 kilo olan oyuncu, sahip olduğu’ Akrep’ burcunun özelliklerini de yansıtmaktadır. 

Tom, iki kez dünya evine girmiştir ancak oyuncu ilk evliliğinden önce yine kendisi gibi oyuncu olan Estelle Morgan ile ilişki yaşamış ve bu ilişkisinden Nora Ellis isimli bir kızı dünyaya gelmiştir. 

Tom, ilk evliliğini ise 2006 yılında Tamzin Outhwaite isimli aktrist ile yapmış ve Tom’un bu evlilikten iki kız çocuğu olmuştur. Tom’un ilk evliliğinden olan çocuklarının adı, Florence Elsie Ellis ve Marnie Mae Ellis’dir. Çift bu evliliklerini uzun bir süre sürdürmüş ancak 2014 yılında ayrılma kararı almışlardır. Ayrılmanın sebebi ise Tom’un eşini aldatması olmuştur. 

Tom’un 2. evliliği ise 2019 yılında olmuştur. Tom, 2019 yılında yine kendisi gibi oyuncu olan Meaghan Oppenheimer ile dünya evine girmiştir. Tom’un evliliği şu an hala devam etmektedir. 

Tom Ellis Kariyeri:

Tom Ellis, bugüne kadar onlarca film ve dizide rol almıştır. Tom, profesyonel anlamda oyunculuk kariyerine ilk kez 2001 yılında bir İngiliz televizyon filmi olan ‘’The Life and Adventures of Nicholas Nickleby’’ adlı filmde John Browdie karakteriyle adım atmıştır.

Ardından yine bir çok film ve dizide yer alan oyuncu, ülkemizde de en çok izlenen diziler arasında yer alan Doctor Who adlı dizide Tom Milligan karakteriyle karşımıza çıkmıştır.

Tom, kariyerinin uzun yıllardır süren kariyerinin en üst basamaklarından birine ise 2014 yapımı Rush dizisinde erişmiştir. Tom, 2014 yapımı olan Rush dizisinde Dr. William P. Rush karakterini canlandırmış ve üstün performansıyla büyük beğeni toplamıştır.

Çok geçmeden iki sene sonra ise Tom, oyuncuk kariyerinin zirvesi diyebileceğimiz noktaya adım atmış ve başrolü olduğu Lucifer adlı dizi izleyenlerin karşısına çıkmıştır.

Tom, 2016 yılında yayınlanmaya başlayan ve günümüzde (2021 yılı) hala devam etmekte olan dizide tüm dünya tarafından tanındı. Tom ‘’Lucifer’’ adlı dizide hem tam anlamıyla yansıtabildiği karekteriyle hem de göstermiş olduğu üstün oyunculuk performansı ile dünyanın her yerinden büyük hayran kitlesine sahip olmuştur.

Tom’un ‘’Sevimli Şeytan’’‘da diyebileceğimiz karakteriyle başrolünü üslendiği dizi, ‘’Netflix’’ platformunda yayınlanmaktadır. Dizinin 5. Sezonu devam etmekte ve dizinin IMDb puanı 8.1 civarındadır.

Tom Ellis Sosyal Medya Hesapları : 

Twitter: @tomellis17

Oyuncu, Twitter’da 1 milyondan fazla takipçiye sahip durumdadır.

Instagram:  @officialtomellis

Oyuncu, Instagram’da gerek iş gerek özel hayatından oldukça sık paylaşımlarda bulunmaktadır. Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyuncunun Instagram’daki toplam takipçi sayısı 8.8 milyonun üzerindedir.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.