iPhone’da Notlar Uygulamasında Klasör Sıralama Nasıl Yapılır ?

iPhone’da notlar uygulamasında klasör sıralama nasıl yapılır ?  iPhone’da notlar uygulamasındaki klasörlerin yeri nasıl değiştirilir ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasında klasör sıralama işleminin nereden, nasıl oluşturulduğunu gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada notların yer aldığı klasörlerin sıralamasını değiştirme imkanıdır.

Kullanıcılar iPhone’da notlar uygulamasında notlarını farklı klasörlerde tutabiliyor ve diledikleri her an farklı yeni bir klasör daha oluşturup bu klasörde de notlar tutabiliyor.

Apple Notlar uygulamasında oluşturulan her klasör alfabetik sıraya göre uygulamada sıralanıyor. Yani A harfi ile başlayan yeni not klasörünüz en üst sırada yer alıyor.*

Ancak bu durum bazen bazı kullanıcıların canını sıkabiliyor. Çünkü bazı kullanıcılar uygulamada bazı not klasörlerini oldukça sık kullanıyor ve bunlara anında erişmek istiyor. Kullanıcılarında en sık eriştiği klasörler alt kısımlarda yer alınca da bu durum kullanıcılara hem zaman kaybı yaşatıyor hem de karmaşık bir durum içerisine sokuyor.

Ancak Apple yine her zaman ki gibi kullanıcılarını bu durumdan kurtarmanın çaresinide yine kullanıcılarına sunuyor. Apple Notlar uygulamasında kullanıcılara oluşturmuş oldukları not klasörlerini diledikleri gibi sıralama imkanı sunuyor.

Apple Notlar uygulaması kullanan kullanıcılar burada yer alan tüm not klasörlerini diledikleri gibi aşağı, yukarı sıralayabiliyor.

Böylelikle kullanıcılar en çok ihtiyaç duydukları ve oldukça sık erişimde bulundukları klasörleri en üst kısımlara, en az ihtiyaç duydukları ve pek gerekli olmayan klasörleri ise en alt kısımlara konumlandırabiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamadaki tüm klasörlerinizi kendi tercihinize göre sıralayabilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında not klasörleri nereden, nasıl sıralanıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki not klasörlerinizi sıralayabilirsiniz.

iPhone’da Not Klasörlerini Sıralama : 

iPhone’da notlar uygulamasındaki not klasörlerini sıralamak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada klasörler kısmında sağ üst köşede yer alan ”Düzenle” yazsına dokunun.

3- Ardından uygulamada yer alan klasörlerin yerini değiştirmek için; yerini değiştirmek istediğiniz klasörün üzerine parmağınız ile basılı tutun ve dilediğiniz konuma götürerek bırakın.

Bu işlemi yerini değiştirmek istediğiniz tüm klasörlere uygulayın ve işleminizin sonunda işlemi bitirmek için sağ üst köşede yer alan ”Bitti” yazısına dokunun.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasında yer alan not klasörlerinin sıralanışının nasıl değiştirildiğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.