Instagram Kaydedilenler Kayboldu (Görünmüyor) [Nedeni]

Instagram’da kaydedilen gönderileri göremiyorum ? Instagram kaydedilen gönderiler çıkmıyor? Instagram’da koleksiyonlar ve kaydedilen gönderilerden bazılarını bulamıyorum ? Instagram’da kaydedilen gönderileri nasıl görebilirim ? Instagram’da gönderileri nasıl kaydedilenler listesine ekleyebilirim ? Tüm bu sorularınızın cevabı ve dahası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda.. İşte detaylar..

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri ve geçen her gün bu popülerliğini daha da arttırmaktadır. Instagram kullanıcılarına sık sık sunduğu güncellemeler ile yeni özellikler sunmaya devam ediyor.

Instagram kullanıcılarına sunduğu özelliklerden bazıları kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanılıyor. Instagram’ın sunmuş olduğu bu özelliklerden biri de her ne kadar yeni olmasa da Instagram’ın en çok kullanılan özellik olan ”Instagram’da gönderileri kaydetme” özelliğidir.

Instagram kullanıcılarına uygulama içerisinde herhangi bir gönderiyi uygulama içerisinde yer alan ”kaydedilenler” kısmına kaydetme imkanı tanıyor. Bu sayede Instagram kullanıcıları beğendikleri ve tekrar daha sonra göz atmak istediği fotoğraf ve video gönderilerini kaydederek daha sonra erişebiliyor. Ayrıca bu kaydedilen gönderileri oluşturabildikleri koleksiyon kısımlarında gruplandırabiliyor.

Peki Instagram’da gönderi kaydetme nasıl yapılıyor ? 

Instagram’da herhangi bir gönderiyi kaydetme işlemi oldukça basit. Bu işlemi sadece bir dokunuşunuz ile yapabiliyorsunuz. Instagram’da herhangi bir gönderiyi kaydetmek için Instagram’da kaydetmek istediğiniz ”gönderinin hemen sağ alt kısmında yer alan bir nevi bayrak görünümünde olan kaydedilenler butonuna” dokunmanız yetiyor.

Peki bu kaydedilen gönderi ve gönderilenleri nereden görebilirim ? 

Instagram’da kaydetmiş olduğunuz gönderileri uygulama içerisinde aşağıdaki adımları uygulayarak basit bir şekilde görebilirsiniz.

  1. İlk olarak uygulamada kendi profilinize gidin.
  2. Profil sayfanızda iken sağ üst köşede yer alan ”üst üste 3 çizgi ikonuna” dokunun.
  3. Ardından açılacak olan yan pencerede yer alan ”kaydedilenler” seçeneğine dokunun.

Bu adımların ardından karşınıza kaydedilenler sayfası çıkacaktır. Bu sayfa da tüm kaydedilen gönderileri görebilirsiniz. Dilerseniz bu sayfada sağ üstte yer alan + butonuna basarak yeni koleksiyonlar oluşturabilirsiniz.

Şimdi gelelim en çok merak edilen asıl sorunun cevabına.. 

INSTAGRAM’DA KAYDETTİĞİM GÖNDERİLER KAYBOLUYOR, GÖZÜKMÜYOR. (NEDEN ?)

Instagram’da dilediğiniz tüm gönderileri kaydedilenler listesine kaydedebiliyorsunuz ama bazen bu kaydettiğiniz fotoğraf ve video gönderilerini kaydedilenler kısmında göremiyor musunuz ? İşte sorunuzun cevabı burada..

Bir çok Instagram kullanıcısı Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu gönderileri kaydetme özelliğini kullanıyor. Ancak kullanıcılar bazen bu kaydettikleri gönderileri kaydedilenler listesinde bulamıyor. Bunun sebebi az çok belli ancak sebebi sadece bir nedene dayanmayabilir. Bunun sebebi farklı nedenler olabilir. Şimdi bunlara değinelim biraz.

Instagram’da kaydedilen görüntülerin kaybolması yani görünmemesinin 4 sebebi bulunuyor ?

İŞTE INSTAGRAM’DA KAYDEDİLENLERİN GÖRÜNMEMESİNİN SEBEPLERİ !

1- Kaydedilen gönderiyi paylaşan kullanıcı hesabını gizlemiş olabilir !

Instagram’da bir çok kullanıcı nedeni bilmezdir Instagram’ın hesap gizleme/gösterme özelliğini oldukça sık kullanıyor. Hatta işin ilginç yanı bu işlemi günde 2-3 defa bile yapanlar var. Kullanıcılar hesaplarını gizli seçeneğinde yaparlarsa kullanıcının gönderilerini sadece takipçileri görebilir. Yani siz gönderisini kaydettiğiniz Instagram hesabının hesabını takip etmiyorsanız, o kullanıcı hesabını gizli olarak yaptığı an o kullanıcının  hesabından kaydetmiş olduğunuz o gönderi ya da gönderiler sizin kaydedilenler kısmında gözükmeyecektir. O kullanıcı hesabını tekrar gizli durumundan herkese açık duruma getirdiğinde ise o gönderiler tekrar kaydedilenler kısmınızda görünecektir.

2- Kaydetmiş olduğunuz gönderi paylaşan kullanıcı tarafından silinmiş olabilir ! 

Kaydedilenler listesine kaydetmiş olduğunuz gönderi listenizde gözükmüyorsa bunun sebeplerinden biri de kaydettiğiniz gönderiyi paylaşan kullanıcının o içeriği hesabından kaldırmış/silmiş olmasıdır. O kullanıcı o gönderiyi sildiği an sizin kaydedilenler den silinecektir ve bir daha asla kaydedilenler kısmında o gönderi gözükmeyecektir.

3- Kaydedilen gönderiyi paylaşan kullanıcı sizi engellemiş olabilir ! 

Kaydedilen gönderiyi paylaşan kullanıcı sizi Instagram’da engellediyse o kişinin gönderilerini göremezsiniz. Bu sebepten dolayı o kişinin kaydetmiş olduğunuz gönderisini de kaydedilenler kısmında göremezsiniz. Sebebinin bu olup olmadığını merak ediyorsanız kaydetmiş olduğunuz o kişinin hesabına Instagram’dan erişip erişemediğinize bakarak kontrol edebilirsiniz.

4- Kaydedilen gönderiyi paylaşan kullanıcı hesabını silmiş, dondurmuş ya da hesabı kapatılmış olabilir !

Kaydedilen gönderiyi paylaşan kullanıcının hesabı artık Instagram’da olmayabilir. Kaydedilen bu gönderiyi görememe sebebiniz paylaşan o kullanıcının artık o an itibariyle Instagram’da yer almıyor olmasından kaynaklanabilir. Gönderinin sahibi kullanıcı eğer hesabını dondurdu ise o kullanıcı hesabını tekrar aktif hale getirene kadar o gönderiyi göremezsiniz. Ancak o kullanıcı hesabını sildi ya da hesap Instagram’ın belirli politikaları sebebiyle kapatıldı ise o kaydedilen gönderiyi artık bir daha kaydedilenler kısmında görme imkanınız yok.

Sonuç olarak Instagram’da kaydettiğiniz kaybolan gönderiyi bir daha görme imkanınız ya da görmeme imkanınız %50 , %50 diyebiliriz. 🙂 Bu oran tabi ki yukarıdaki sebeplerden hangisinden kaynaklanıyorsa ona göre değişecektir. Kaybolan gönderi görmek için beklemekten ve tekrar kontrol etmekten başka şansınız yok. Kaybolan gönderiye kendi hesabınızdan başka türlü erişme imkanınız ne yazık ki yok. 

Ayrıca konu ile ilgili herhangi bir soru ya da sorununuz varsa bizlere aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından dile getirebilirsiniz. Konu ile ilgili soru ve sorunlarınıza mümkün olduğunca cevap vermekteyiz. 

TeknoAjan.com | KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ.