Telegram’da Durum Paylaşma Nasıl Yapılır? [Durum Özelliği Var Mı?]

Telegram’da durum (Story) özelliği var mı ? Telegram’da durum nasıl paylaşılır? Telegram’a durum özelliği ne zaman gelecek ? Bu yazımızda son günlerde oldukça popüler olan mesajlaşma uygulaması Telegram hakkında oldukça sık sorulan sorulardan birine değindik. İşte detaylar…

Bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram, kullanıcı sayısını son günlerde bir hayli arttırdı ve hala arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi güncellemesinin ardından bir çok WhatsApp kullanıcısı alternatif uygulama arayışı içerisine girdi.

Whatsapp uygulamasını silen ya da artık kullanmayı düşünmeyen bir çok kullanıcı Telegram, Signal ve Bip gibi bir diğer mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapmaya karar verdi.

Kullanıcıların en çok kullanmayı tercih ettiği mesaj platformlarından biri de Telegram oldu. 2013 yılından beridir kullanımda olan Telegram uygulaması, günümüz itibariyle 500 milyon kullancı sayısını aştı. Uygulama dünya üzerinde toplam 500 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip durumda ve bu sayı her geçen gün daha da artıyor.

Telegram, kullanıcılarına bir mesajlaşma uygulamasının verebileceği neredeyse bütün özellik ve işlevsellikleri sunuyor. Telegram uygulama içerisinde Whatsapp’ın kullanıcılarına sağladığı bir çok özelliği sunarken, bunların yanı sıra birbirinden farklı işlevsel bazı özellikleri de kullanıcılarına sunuyor.

Ancak Telegram uygulamasında her ne kadar kullanıcılarına bir çok özelliği sunsa da kullanıcılar uygulamada bazı özelliklere erişemiyor ya da uygulamada yeni olduklarından ötürü bulamıyor.

Bu sebeple de kullanıcılar yeni geçiş yaptıkları bu uygulamalar ve uygulamanın özellikleri hakkında bazı soruları internet üzerinde arama gereksinimde bulunuyorlar. Son günlerde Telegram’a geçiş yapan yeni kullanıcılar internet üzerinde bu uygulama hakkında oldukça sık sorular soruyorlar.

Son günlerde Telegram uygulamasına geçiş yapmış olan kullanıcıların sorduğu bu sorulardan bazıları; ‘‘Telegram’da hikaye paylaşma nasıl yapılır?’‘ ve  ”Telegram’da durum paylaşma var mı?” şeklinde olmaktadır. Kullanıcılar uygulamada durum (story) kısmını bulamadıkları için bu soruları oldukça sık sormaktadırlar. Peki ya Telegram’da durum kısmı var mıdır? İşte sorularınızın yanıtı…

Telegram’da Durum Nasıl Paylaşılır ? 

Telegram uygulamasına yeni geçiş yapmış olan kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun gözü özellikle de WhatsApp uygulamasından alışkın oldukları durum kısmını arıyor.

Ancak Telegram uygulamasında bu kısım ne yazık ki yer almıyor.

Bu sebeple hiç bir kullanıcı Telegram üzerinden durum (story) paylaşımında bulunamıyor.

Peki Telegram’a Durum Paylaşma Özelliği Gelecek Mi ?

Telegram’ın şuanki sürümünde durum paylaşma özelliği yer almıyor. Ancak uygulamanın son günlerde artan popülaritesi ile birlikte ve yeni kullanıcılar tarafından istenen talepler doğrultusunda uygulamanın çok kısa bir süre içerisinde bir çok yenilik ve özellik ile yenilenmesi muhtemel gözüküyor.

Tahmin ediyoruz ki Telegram uygulamasının geliştiricileri şu an bu ve bunun gibi bir çok konu ile ilgili araştırma ve çalışmalarını yapıyorlardır.

Bu sebeple durum (Story) paylaşma özelliğini Telegram uygulamasında çok kısa bir süre sonra görmemiz oldukça yüksek ihtimal.

Tabi şu an için Telegram kullanıcılarının yeni haberleri ve uygulamaya gelecek olan yeni güncellemeleri beklemekten başka çaresi bulunmuyor.

İlgili özellik ile ilgili bilgiler gelince sizleri yine buradan haberdar edeceğiz. Takipte kalın…

”Peki sizce durum (story) özelliği bir mesajlaşma uygulaması için eksiklik midir? Telegram uygulamasına durum paylaşma özelliği gelmeli midir? Konu ile ilgili tüm görüşlerinizi aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.