Connect with us

HABERLER

Telefonum Şarj Olmuyor ? (Çözüm Yolu!)

Telefonum neden şarj olmuyor? Telefonum şarj oluyor ama dolmuyor? Telefonum arada şarj oluyor arada olmuyor ? Telefonun şarj olmamasının sebebi neler olabilir? Şarj olurken durmasının sebebi ne olabilir ? 

Sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda.. 

Akıllı telefonların bir çoğunun yaşadığı problemlerden biride cihazların şarj olmaması ya da şarj olurken yaşanan aksaklıklar olmaktadır. Bu gibi durumlarda kullanıcılar ne gibi yollara başvurabilir?

Bu yazımızda sizlere Akıllı telefonlarda şarj esnasında yaşanabilen aksaklıları ve çözüm yollarını açıkladık!

İŞTE TELEFONUNUZUN ŞARJ OLMAMASININ SEBEPLERİ VE ÇÖZÜM YOLLARI !

1- TELEFONUM HİÇ ŞARJ OLMUYOR YA DA DOLMUYOR ?

Telefonunuz hiç şarj olmuyor ya da dolmuyorsa cihazınızın bataryasının ömrünün dolmuş olma ihtimali çok yüksek.

Eğer cihazınız yeni ise cihazınızın pilinin de sağlam olduğunu düşünüyorsanız cihazınızın şarj olmamasının sebebi şarj adaptörünün  ya da şarj kablosunun bozuk olma ihtimali çok yüksek.

Bunu test etmeniz için herhangi bir yerden cihazınıza uyumlu bir şarj kablosuna ihtiyacınız var. Sağlam olan bir şarj kablosu ile cihazınızı şarj etmeyi deneyin. Cihazının yine şarj olmuyorsa bataryanızın ömrünün bitmiş olma ihtimali çok yüksek bu yüzden bataryanızı değiştirmeniz gerekebilir.

NOT: Telefonunuzun hiç şarj olmamasının sebeplerinden biride cihazınızın şarj giriş kısmına kir ve toz kaçmasından kaynaklı olabilir. Temizleme işlemini bir kürdan yardımı ile yapabilirsiniz. Ayrıca cihazının şarj giriş kısmında oluşabilecek bir takım arızalardan dolayı da cihazınız şarj olmayabilir. Böyle bir durumda o kısmın teknik servis tarafından değiştirilmesi gerekebilir.

2- TELEFONUM ŞARJ OLUYOR AMA ÇOK YAVAŞ ŞARJ OLUYOR ?

Telefonunuz çok uzun süre de mi şarj oluyor? Normalde 1.5 – 2 saatte şarj olan cihazınız 3 saate yakın bir sürede mi doluyor ? Cihazınızın şarj süresi çok uzun sürüyorsa bunun bir kaç sebebi olabilir. Bunlar şunlar;

– Cihazınızı şarj ederken kullandığınız şarj cihazınızın halk tabiri ile çakma, yan sanayi olarak adlandırılan 3.sınıf şarj cihazları ile şarj etmeyin. Bilmiyorsanız eğer bundan emin olun. Cihazınızı her zaman orjinal şarj cihazları ile şarj edin. 3.sınıf şarj aletleri cihazınızın yavaş şarj olmasına sebep olabilirken ayrıca cihazınıza ve cihazınızın bataryasına da zarar verebilir.

– Cihazınızın yavaş şarj olmasının sebeplerinden biride şarj yönteminiz olabilir. Cihazınızı orjinal şarj cihazı ile birlikte elektrik prizi yoluyla şarj yolunu tercih edin. Usb kablosu üzerinden taşınabilir şarj cihazları ve bilgisayar gibi cihazlar vasıtasıyla şarj edilen telefonlar normal şarja oranla daha yavaş şarj olur.

3- TELEFONUM BİR YERE KADAR ŞARJ OLUYOR SONRA ŞARJ OLMUYOR ?

Telefonunuz belli bir yere kadar şarj oluyor sonra dolmuyor mu ? Mesela telefon %70 şarj seviyesine kadar normal şekilde şarj oluyor ondan sonra ya hiç dolmuyor ya da şarj dolumu çok aşırı yavaş gerçekleşiyorsa bunun sebebi telefonunuzun aşırı ısınmasından kaynaklanabilir.

Telefonunuz yoğun işlemlerden dolayı aşırı ısınma yaşıyor olabilir bu sebepten şarjınız belli bir yerden sonra hiç şarj olmayabilir ya da çok aşırı yavaş şarj olabilir. Böyle bir durumda cihazınızın şarj ile ilişkisini kesin dilerseniz cihazınız tekrar normal ısıya geldiğinde yine şarja devam edebilirsiniz. Ya da telefonunuzun ısınmasına sebep olacak uygulamaları kapatabilirsiniz. Ancak böyle bir durumda telefonunuzu tamamen kapatarak şarj etmeniz sizler için daha yararlı olacaktır.

” Cihazınızın yaşadığı şarj problemi teknik/yazılımsal arızalardan dolayı olabilir ! ” 

Cihazınızın şarj problemi teknik ve yazılımsal arızalardan kaynaklı olabilir. Dilerseniz cihazınıza format atarak (sıfırlayarak) bu sebepten kaynaklanan şarj problemlerine çözüm bulabilirsiniz.

Ancak cihazınıza format atarken tüm verilerinizin silineceğini unutmayın. (yedek almanızı öneririz.)

”Günümüzde yaşanan şarj problemlerini sizler için derledik. Bunlara benzer yada daha farklı problemler yaşıyorsanız sorularınızı yorumlar kısmından dile getirebilirsiniz.”

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com

 


Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com