Mac’te Safari Geçmişi Nasıl Silinir ?

Mac’te Safari geçmişi nasıl temizlenir? Mac’te safari internet geçmişi nasıl silinir? Mac’te internet geçmişi nereden silinir? MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında Safari internet geçmişinin nereden, nasıl silindiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Bir çok Apple kullanıcısının favori internet tarayıcısı olan Safari, kullanıcılarına mükemmel bir internet deneyimi sunuyor.

Apple’ın internet tarayıcısı olan Safari, kullanıcılarına bir çok noktada işlevsellik ve avantaj sağlıyor. Safari’nin kullanıcılarına sağladığı en önemli özelliklere değinecek olursak bunları; hız, güvenilirlik, işlevsellik, basit görünüm ve kullanım kolaylığı şeklinde sıralayabiliriz.

Safari internet tarayıcısının kullanıcılarına sağladığı bu özellikler sebebiyle bir çok Apple kullanıcısının vazgeçilmezi durumundadır.

Safari internet tarayıcısında kullanıcılar bir çok işlemi anında hızlı ve pratik bir şekilde yapabiliyor. Safari internet tarayıcısında kullanıcıların pratik ve hızlı bir şekilde uygulayabildiği işlemlerden biri de internet geçmişini silme özelliğidir.

Günümüzde bir çok internet kullanıcısı hem kişisel bilgilerinin gizliliği hem de güvenlik açısından internet kullanımının ardından internet geçmişini silmeyi tercih ediyor ve bu işlemi uyguluyor.

Apple’ın internet tarayıcısı Safari’de kullanıcılarına bu imkanı tanıyor. Kullanıcılar Safari internet tarayıcısında diledikleri her an internet geçmişini kendi belirledikleri zaman aralığında silebiliyor. Kullanıcılar bu işlemi basit ve hızlı bir şekilde uygulayabiliyorlar.

Peki Mac’te Safari internet tarayıcısında internet geçmişi nereden, nasıl siliniyor? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında Safari internet geçmişini pratik bir şekilde silebilirsiniz.

Mac’te Safari Geçmişi Nasıl Silinir ? 

MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında Safari internet geçmişinizi silmek için; 

1- İlk olarak Safari internet tarayıcısını açın.

2- Ardından bilgisayarınızda üst kısımda yatay bir şekilde yer alan ‘menü çubuğunda‘ yer alan ‘Geçmiş” seçeneğine tıklayın.

3- Geçmiş seçeneğine tıkladığınızda bir alt pencere karşınıza çıkacaktır. Safari internet geçmişinizi silmek için; bu pencerede yer alan seçeneklerden en sonunda yer alan ”Geçmişi sil..” seçeneğine tıklayın.

4- Ardından bilgisayarınızın ekranında bir pencere açılacaktır. Bu pencereden Safari geçmişinizi silmek için; ”Geçmişi Sil” butonuna tıklayın.

NOT: İlgili kısımda sil seçeneğinin yanında yer alan kısımdan dilerseniz Safari’de hangi zaman aralığındaki internet geçmişiniz silinmesini istiyorsanız, onu belirleyebilirsiniz. İlgili kısımda ‘tüm geçmiş’ seçeneği ile bu zamana kadar ki tüm internet geçmişinizi silebilir ya da dilerseniz son bir saat, bugün, bugün ve dün gibi seçenekleri belirleyerek kısmi bir şekilde internet geçmişinizi silebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde yer alan Safari internet tarayıcısında internet geçmişinin nereden, nasıl silindiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.