iPhone’da Arama Geldiğinde Flaş Yanması Nasıl Yapılır ?

iPhone’da arama geldiğinde yanan flaş nasıl açılır? iPhone’da bildirim geldiğinde yanan flaş uyarısı nasıl aktif hale getirilir? iPhone’da uyarılar için flaş nasıl açılır? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında uyarılar için led flaşın nasıl aktif hale getirildiğini gösterdik. İşte detaylar…

Apple iPhone kullanıcıları cihazlarına gelen arama ve mesaj bildirimleri led flaş uyarısı ile öğrenebiliyor. Apple kullanıcılarına iOS işletim sisteminde bu özelliği sunuyor.

Apple’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu uyarılar için led flaş özelliği sayesinde kullanıcılar cihazları sessiz ve kilitli durumdayken cihazlarına gelen bildirimleri hiç bir zaman kaçırmıyor.

İlgili özellik ile birlikte cihazınıza arama ya da herhangi bir bildirim gelmesi durumunda cihazınızın arkasında bulunan led flaş yanıp sönmeye başlıyor. Böylelikle cihazınız sessiz ve kilitli durumdayken cihazınıza gelen bildirimleri fark etmenize olanak tanıyor.

Peki iPhone cihazlarında yer alan uyarılar için Led flaş nereden, nasıl aktif hale getiriliyor. Aşağıda sizlere iPhone cihazlarında bu özelliği nasıl aktif hale getirildiğini adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde iPhone cihazınızda uyarılar için led flaşı aktif hale getirebilirsiniz. 

iPhone’da Arama Geldiğinde Flaş Yanması Nasıl Ayarlanır ? 

iPhone cihazında uyarılar için led flaşı aktif etmek için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasındaki seçeneklerden ”ERİŞİLEBİLİRLİK” kısmına dokunun.

3- Erişilebilirlik kısmından ”SES/GÖRSEL” kısmına gidin.

4- Ardından açılan ekrandan uyarlar için LED Flaş seçeneğinin yanındaki butona dokunun.

Bu adımların sonunda artık cihazınıza gelecek olan arama ve bildirimlerde led flaş ışığı yanıp sönecektir.

Dilerseniz ilgili butona dokunup ilgili özelliği aktif ettikten sonra ilgili butonun hemen altında karşınıza çıkacak olan ”Sessizken yanıp sönsün” butonuna dokunarak cihazınızın sadece sessiz moddayken led flaşın yanmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz yine bu butonu kapatarak cihazınızın led flaş uyarılarının tüm modlarda yanmasını sağlayabilirsiniz. Tercih sizin.

NOT: İlgili özelliğin yanında yer alan buton yeşil görünümdeyken ilgili özellik aktif, gri görünümdeyken ise ilgili özellik kapalı durumdadır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında uyarılar için led flaşın nasıl açıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.