Connect with us

HABERLER

Mac’te ‘En Son Kullanılanlar’ Klasörünü Görüntüleme [Kısayol Tuşu]

Mac’te en son kullanılanlar klasörü nerede? Mac’te en son kullanılanlar nasıl görüntülenir ? Mac’te en son kullanılanlar klasörüne git kısayolu nedir ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde en son kullanılanlar klasörünün nereden, nasıl görüntülendiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

MacOS işletim sisteminde en son kullanmış ya da görüntülemiş olduğumuz dosyalar en son kullanılanlar klasöründe saklanmaktadır. Mac’te yer alan en son kullanılanlar klasöründen bu en son eriştiğimiz içerikleri sırasına göre görüntüleyebilmekteyiz.

En son kullanılanlar özelliği her ne kadar bazı Mac kullanıcılarını rahatsız etse de bir çok nokta da bazı kullanıcıların bilgisayar kullanımını oldukça kolaylaştırıyor. Kullanıcılar ihtiyaç halinde en son kullandığı öğelere anında erişebiliyor ve bunları buradan tekrar görüntüleyip, herhangi bir içerikte kullanacaklarsa hemen kullanabiliyor.

MacOS işletim sisteminde yer alan bu en son kullanılanlar klasörü, cihazımızdan 3 farklı şekilde pratik bir şekilde görüntülenebiliyor. Kullanıcılar en son kullanılanlar klasörüne kendi tercihlerine göre 3 farklı şekilde erişebiliyor.

Bu rehberimizde de sizlere bunun nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıda sizlere en son kullanılanlar klasörüne nereden, nasıl 3 farklı şekilde erişilebileceğini gösterdik. Sizde aşağıdaki yollar ile bilgisayarınızda en son kullanılanlar klasörünü anında görüntüleyebilirsiniz.

Mac’te ‘EN SON KULLANILANLAR’ klasörü nasıl açılır ? 

Mac’te en son kullanılanlar klasörüne 3 farklı yol ile erişebilirsiniz. Bunlar; 

1.YOL:  Finder’dan en son kullanılanlar klasörüne erişme:

MacOS işletim sisteminde en son kullanılanlar klasörüne Finder kısmında erişebilirsiniz.

En Son Kullanılanlar klasörünü görüntülemek için; ilk olarak Finder‘ı açın. Ardından ilgili pencerede sol kısımda yer alan seçeneklerden ‘en son kullanılanlar’  seçeneğine tıklayın. Ardından en son kullanılanlar klasörü karşınıza çıkacaktır.

2.YOL:  Kısayol tuşu ile ”En Son Kullanılanlar”  klasörüne erişme: 

MacOS işletim sisteminde en son kullanılanlar klasörüne kısayol tuşu ile anında erişebilirsiniz.

En son kullanılanlar klasörünü kısayol ile hemen açmak için klavyeden uygulayacağınız tuş kombinasyonu şu şekildedir;

Mac’te En Son Kullanılanlar’a Git Kısayolu :    ” Command + Shift + F ”

MacOS işletim sisteminde ‘en son kullanılanlar’  klasörünü açmak için; klavyenizden Command ile Shift tuşlarına basılı tutun ve klavyenizde yer alan harflerden ‘F‘ harfine basın. Ardından cihazınızın ekranında en son kullanılanlar klasörü anında açılacaktır.

***

3.YOL: En Son Kullanılanlar’ı Dock’a ekleyerek erişme:  

MacOS işletim sisteminde yer alan DOCK kısmına en son kullanılanlar klasörünü ekleyerek buradan anında en son kullanılanlar klasörünü açabilirsiniz.

Mac’te en son kullanılanlar klasörünü Dock’a eklemek için; ”BURADAKİ” yazımıza gidebilirsiniz.

Artık tercih tamamen size ait. Göstermiş olduğumuz bu 3 farklı yol ileen son kullanılanlar klasörüne pratik bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde en son kullanılanlar klasörünün nereden, nasıl görüntülenebileceğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


HABERLER

eFootball PES 2021 Android ve iOS için Ücretsiz Olarak Sunuldu !

Oyun dünyasının en popüler futbol oyunlarından biri olan Pro Evolution Soccer’in mobil sürümü, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarına sunuldu.

Konami tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler futbol oyun serisi olan Pro Evolution Soccer’in en son versiyonu PES 2021 oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Ancak PES 2021, bu sene de yeni bir oyun şeklinde değil de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcıların karşına sunuldu. Oyun severlerin bildiği üzere ilgili oyunun mobil versiyonu geçtiğimiz sene de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcılara sunulmuştu. Konami bu sene de mobil pes oyununu kullanıcılara aynı şekilde sundu.

eFootball Pes 2021 oyununda bu sene yapılan değişiklikler; oyuncu, takım güncellemeleri ve görsel iyileştirmeler ile yeni müziklerin eklenmesi şeklinde oldu. Oyunda kontrol bakımından ise herhangi bir değişiklik olmadı.

1.9 GB büyüklüğünde bir indirme boyutuna sahip olan eFootball PES 2021’i telefonuza indirebilir ve hemen oynayabilirsiniz. Ancak oyun online bağlantı üzerinden çalışmaktadır. Bu yüzden oyunu oynayabilmeniz için sürekli bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor.

NOT: Dosya boyutunu göz önüne alırsak 1.9 GB gibi bir indirme boyutuna sahip olan oyunu indirmek için; Wi-Fi bağlantısı kullanmanız da yarar var. 

PES 2021 Android ve iOS cihaza nasıl yüklenir ? 

eFootball PES 2021 oyununu akıllı telefonunuza cihazınızın uygulama marketi üzerinden indirebilirsiniz.

eFootball Pes 2021’i akıllı telefonunuza indirmek için; 

Android için eFootball Pes 2021;

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.konami.pesam&hl=tr

iOS için eFootball Pes 2021;

https://apps.apple.com/in/app/efootball-pes-2021/id1117270703

eFootball Pes 2021 oyununu akıllı telefonunuza yukarıdaki bağlantılara giderek indirebilir ya da cihazınızın uygulama marketine (Google Play Store veya AppStore) giderek indirebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG’nin PlayStation 5 ve Xbox Series X için Çıkış Tarihi Resmiyet Kazandı.

Dünyanın her yerinde oyun severler arasında oldukça çok popüler olan oyun PUBG’nin yeni oyun konsolları olan Playstation 5 ve Xbox Series X için çıkış tarihi belli oldu.

İlk olarak 2017 yılında oyun severlerin karşına çıkan ve çok kısa bir süre sonra milyonlarca oyuncuya ulaşan, sevilen oyun Battle Royale oyunu PUBG, günümüzün en popüler oyunlarından biri konumundadır.

Bildiğiniz üzere ilk olarak bilgisayar oyuncularına sunulan oyun daha sonra Playstation, Xbox ve akıllı telefonlar için de yayınlanmıştı.

Günümüzde hala özellikle de oyun konsollarında oldukça popüler olan oyun, çok kısa bir süre sonra yeni oyun konsolları olan Playstation 5 ve Xbox Series X için de sunulacak.

PUBG PS5, XBOX SERİES X VE S MODELLERİNE GELİYOR !

Oyun şirketi tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte PUBG’nin yeni konsollara geliş tarihi resmiyet kazandı.

Yapılan açıklamalara göre,

PUBG, Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox Series X ve Series S için 10 KASIM 2020‘de  çıkış yapacak.

Oyun, Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5 içinse 12 KASIM* tarihinde çıkış yapacak.

*İlgili oyun belirli ülkelerdeki oyuncular için 12 KASIM tarihinde, tüm dünya genelinde ise 19 KASIM tarihinde indirilebilir, satın alınabilir hale gelecek. 

NOT: Eğer şu anda önceki model bir oyun konsolu için PUBG’yi satın aldıysanız, yeni oyun konsollarında bu oyunu oynayabilmeniz için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yok. İlgili oyunu herhangi bir ek ücret ödemeden, tüm verilerinizle yeni oyun konsolunuzdan oynamaya devam edebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

Opera Mini, Google Play Store’da 500 Milyon İndirilmeye Ulaştı!

Opera Mini, Android cihazlarda yer alan uygulama marketi Google Play Store’da 500 Milyon indirilmeyi aştı. Web tarayıcıları içerisinde en popüler ve en eski tarayıcılardan biri olan Opera’nın mobil uygulaması olan Opera Mini, bugün itibariyle Google Play Store’da 500 Milyon indirilmeye ulaştı.

Geçmişte özellikle Symbian işletim sistemine sahip telefonlarda oldukça popüler olan mobil web tarayıcısı, günümüzde de Android ve iOS cihazlarda oldukça popüler bir web tarayıcı konumunda yer almaktadır.

Basit bir arayüze sahip olan Opera mini,  kullanıcılarına sunmuş olduğu hızlı internet deneyimi ile de dikkat çekiyor.  Bu başarısını ve popülaritesini de indirilme sayısıyla kanıtlıyor. Google Play Store’da yer alan verilere göre, Opera mini uygulaması, bir çok Android kullanıcısının vazgeçilmezi olmuş durumdadır.

OPERA MİNİ 500 MİLYON İNDİRİLMEYİ AŞTI !

Google Play Mağazası tarafından kullanıcılara sunulan verilere göre, Opera mini tarayıcısı bugün itibariyle 500 milyon indirilme rakamına ulaştı.

Kullanıcıları tarafından oldukça çok beğenilen Opera Mini uygulamanın kullanıcı puanı ise 4.3 ortalamasındadır. Opera Mini uygulamasını Android cihazınıza Google Play Store’dan indirebilirsiniz..

Android için Opera Mini uygulamasını indirmek için;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.mini.native

OPERA MİNİ HAKKINDA: 

Opera Mini, Opera Software AS tarafından geliştirilen bir mobil web tarayıcısıdır. Öncelikle Java ME platformu için, Opera Mobile için alt sınıf kardeş olarak geliştirildi. Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, BlackBerry, Symbian, S60, Nokia X platform, Nokia Asha platform, MeeGo ve Bada platformlarında çalıştı. Günümüz itibariyle de Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için kullanılabilir durumdadır.

TeknoAjan.com | TeknoAjan.com


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com