MAC Klavyede Sonsuzluk (∞) İşareti Nasıl Yapılır ?

Mac Klavyede Sonsuzluk (∞) İşareti Nasıl Yapılır ? Apple Mac Klavyede Sonsuzluk (∞) sembolü Nasıl Yapılır ? Apple Klavyede Sonsuzluk (∞) İşareti Nasıl Yapılır ? Bu yazımızda sizlere Apple MAC klavyede SONSUZLUK (∞) işaretinin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Bilgisayar klavyelerinde standart olarak 100’ün üzerinde tuş bulunmaktadır. Klavyelerde bulunan bu tuşların büyük bir çoğunluğunu harf ve rakam tuşları oluşturmaktadır.

Çoğunluğu harf ve rakam tuşlarından oluşan klavyelerde bunların haricinde işaret ve sembol tuşları ile fonksiyonel tuşlarda bulunmaktadır. Klavyeler üzerinde yer alan bu işaret ve sembollerin büyük bir çoğunluğunu noktalama işaretleri oluşturmaktadır. Klavyelerde noktalama işaretlerinin dışında ihtiyaç duyulan bazı işaret ve semboller de yer almaktadır.

Klavyeler üzerinde yer alan bu işaret ve sembolleri klavyeler üzerinden basit ikili ya da üçlü tuş kombinasyonları ile hem Windows hem de Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlarda pratik bir şekilde oluşturabiliyoruz.

Ayrıca bilgisayar klavyelerinde yer almayan bir çok işaret ve sembolü de klavyelerden yapılan bazı tuş kombinasyonları ile yine metin içeriklerinde pratik bir şekilde oluşturabiliyoruz.

Klavyelerden işaret ve sembolleri, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda basit bir şekilde yapılan tuş kombinasyonları ile metin içeriklerinde oluşturabiliyoruz. Aynı şekilde MAC işletim sistemine sahip Apple bilgisayarlarda da bu işaretleri benzer bir şekilde oluşturabiliyoruz.

Ancak özellikle daha önce Windows işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıp, yeni yeni Mac işletim sistemine sahip bilgisayar kullanmaya başlayanlar klavyelerde ve işletim sistemindeki farklılıklardan dolayı bazı sıkıntılar yaşayabiliyor.

Mac işletim sistemine yeni geçenlerin yaşadığı bu sıkıntılar her ne kadar bazen can sıksa da kısa bir süre de, alışma döneminden sonra bu durumu atlatacakları şüphesiz.

Bizde bu yazımızda Mac işletim sistemine yeni geçmiş olan kullanıcılara ya da bu işaretin nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen MAC kullanıcılarına klavyeden ”SONSUZLUK İŞARETİ” ‘nin (∞) nasıl yapıldığını gösterdik.

NOT: Ayrıca buradan ”Windows işletim sisteminde klavyeden sonsuzluk (∞) işareti nasıl yapılır” adlı konumuzda giderek, Windows’ta SONSUZLUK ( ∞ ) işaretinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Şimdi hep birlikte aşağıdan MAC işletim sisteminde klavyeden SONSUZLUK ( ∞ ) işaretinin nasıl yapıldığına bakalım.

MAC’TE KLAVYEDEN SONSUZLUK ( ∞ ) İŞARETİ NASIL YAPILIR ?

Mac işletim sistemine sahip Apple bilgisayarlarda klavyeden SONSUZLUK ( ∞ ) işaretini 2’li tuş kombinasyonu ile pratik bir şekilde oluşturabilirsiniz. Klavyeden sonsuzluk (∞) işaretini yapmak için uygulayacağımız tuş kombinasyonu şu şekildedir;

MAC’TE SONSUZLUK (∞) İŞARETİ : ” ⌥ Option + 5 ”

MacOS klavyeden Sonsuzluk (∞) işaretini oluşturmak için ; klavyeden ”Option” tuşuna basılı tutun ve klavyede üst kısımda yer alan rakam tuşlarından  ” 5 ” rakamına basın. Bu tuş kombinasyonun ardından işareti ilgili metin içeriğinde oluşturulacaktır.

2.YÖNTEM:

Dilerseniz SONSUZLUK ( ∞ ) işaretini buradan > ( ∞ ) < kopyala yapıştır metodu ile de dilediğiniz metin içeriğinde kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ∞ işaretini buradan kopyalamak ve ilgili metin içeriğine yapıştır metodu ile yapıştırmak.

Bu da farklı bir çözüm yolu. Tercih sizin.

”Bu yazımızda sizlere MAC işletim sistemine sahip bilgisayarlarda klavyeden sonsuzluk ∞ işaretinin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağından ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

­