iPhone’dan Android Telefon’a Rehber Nasıl Aktarılır ?

iPhone’dan Android telefona geçiş yapan kullanıcıların en büyük problemi ”Rehber Aktarımı” olmaktadır. Sim Karta aktarılan numaralar ya eksik ya da isimsiz şekilde kullanıcıların geçiş yaptığı telefona geçmektedir. Aslında iPhone’dan Android telefona Rehber aktarımının çok kolay bir yolu bulunmaktadır. Bu yöntem kullanıcıların bir çoğu tarafından bilinmemekte ya da farklı yöntemlere başvurulmaktadır.

Peki ya nasıl en kolay yolla iPhone’da bulunan telefon rehberimi Android telefonuma aktarırım diyorsanız. Bu yazımız sizler için..

Bu yazımızda sizlere iPhone’dan Android telefona Rehber aktarmayı anlattık. 

Bu işlemi yaparken iPhone telefonunuzun yanınızda bulundurmasına gerek yok. Ama unutmayın ki bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için rehberinizin iCloud hesabınızda kayıtlı olması gerekiyor.

  1. İlk olarak, iCloud.com adresini ziyaret edin ve Apple ID’nizi kullanarak giriş yapın.
  2. Sonra açılan sayfada ”Kişiler” ‘e tıklayın ve açılan pencerenin sol alt köşesinde bulunan ikona tıklayın.
  3. Açılan menüden önce ”Tümünü Seç” ‘e ve ardından da ”vCard’ı Dışa Aktar” seçeneğine tıklayın.
  4. Bu adımlardan sonra vCard’ınız bilgisayarınıza indirilecek.
  5. vCard’ınız indirildikten sonra ise bilgisayarınızdan herhangi bir mail adresinizden yine aynı mail adresinize ya da farklı bir mail adresinize (öncelikli tercih android telefonunuzda kullandığınız mail adresiniz olabilir) bu indirilen vCard dosyasını mailde ekleyerek boş bir mail gönderin.
  6. Daha sonra Android telefonunuzdan mail adresinize giriş yapın ve mail’de ekte bulunan bu dosyayı telefonunuzda açın ve ”Kaydet” seçeneğine tıklayın. Bu işlem sonunda iCloud hesabınızdaki rehberiniz tamamen Android cihazınıza kaydedilmiş olacaktır.

TeknoAjan.com