Klavyede Kalp (♥) Yapma | Klavyeden Kalp İşareti Nasıl Yapılır ?

Klavyede kalp nasıl yapılır ? Klavyeden kalp nasıl yazılır ? Bilgisayar klavyesinde kalp nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere bilgisayarınızın klavyesi üzerinden kalp şeklinin nasıl yapıldığını sizlere anlattık. İşte detaylar.. 

Bilgisayar klavyeleri üzerinde 100’ün üzerinde tuş bulunmaktadır. Bu tuşların bir çoğu ilk bakışta da gördüğünüz gibi harflerden ve rakamlardan oluşmaktadır. Klavyeler üzerinde yer alan harf ve rakam tuşlarının yanı sıra fonksiyonel tuşlar ve simge tuşları bulunmaktadır.

Klavyeler üzerinde yer alan simge ve semboller genellikle tek tuş üzerinde değil, harf ve rakamların üzerinde yer almaktadır. Bu sembollerin oluşturulması bulunduğu sembolün bulunduğu o tuşa basılarak oluşturulması mümkün değildir. Bu sembolleri oluşturmak için 2li ya da 3lü tuş kombinasyonları oluşturulması gerekiyor.

İlk bakışta klavyeler üzerinde yer alan sembollere baktığımızda göze çarpanlar genellik (@,€,$,₺,%,*,#,& vs..) gibi semboller olmaktadır. Bu sembollerin klavye üzerinde yer almalarının sebebi ise geçmişte ve günümüzde en çok kullanılan semboller olmasından kaynaklanmaktadır.

Günümüzde teknoloji ve internet dünyasında binlerce işaret ve sembol bulunmaktadır. Bu sembollerin ise yüzlerce internet kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Hal böyle olunca da bu sembollerin tümünün klavyeler üzerinde görünür bir şekilde yer alması ya da basit kısa yollar ile oluşturulması mümkün olmayabiliyor.

Bu yazımızda da sizlere bilgisayar klavyeleri üzerinde gözükmeyen ancak günümüz internet dünyasında özellikle sohbet bölümlerinde oldukça sık kullanılan Kalp simgesinin (♥) nasıl klavyeden oluşturulacağını sizlere gösterdik. İşte klavyeden kalp simgesinin oluşturmanın yolu..

KLAVYEDEN KALP ♥ SİMGESİ NASIL OLUŞTURULUR ? 

Windows işletim sistemine sahip bilgisayar klavyeniz üzerinden Kalp (♥) simgesini oluşturmak için klavyeniz üzerinden 2’li tuş kombinasyonu yapmanız gerekmektedir.

Bilgisayarınızın klavyesi üzerinden Kalp simgesini oluşturmak için kullanacağınız ikili tuş kombinasyonu; ”ALT+3” şeklindedir. Klavyeden kalp simgesini oluşturmak için ilk olarak bilgisayarınızın klavyesinde sol tarafta yer alan ”ALT” tuşuna basılı tutun ve alt tuşuna basılı iken hemen ardından rakam tuşlarından ”3” rakam tuşuna basın.

Bu tuş kombinasyonu ile KALP SİMGESİNİ (♥) yazmak istediğiniz her yerde oluşturabilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

Kalp simgesini oluşturamıyorum? Kalp işaretini nasıl yapabilirim ? 

Herhangi bir sebepten dolayı (klavyedeki tuş bozukluğu vs.. gibi) klavyeniz üzerinden kalp simgesini oluşturamıyorsanız; kalp simgesini 3 farklı yolla dilediğiniz yere yazabilirsiniz.

1.YOL:  Kalp simgesini buradan ” ♥ ” sağ tık, kopyala, yapıştır metodu uygulayarak, dilediğiniz her yerde oluşturabilirsiniz.

2.YOL: Bilgisayarınızın ekran klavyesini açın. Kalp simgesini oluşturmak için ilgili tuş kombinasyonunu ekran klavyesi üzerinden yapın. Ekran klavyesini windows arama kısmında aratarak açabilirsiniz.

NOT: Klavyenizde bu tuşlardan herhangi birinin bozuk olduğunu ya da klavyenizde numara pad kısmının bulunmadığını (dizüstü bilgisayarlar..) varsayarak bu 2. yolu sizlere belirtiyoruz. 

3.YOL: Karakter eşlem uygulamasında kalp simgesini bulun ve oradan kalp simgesini kopyalayın. Karakter eşlem uygulamasını windows arama kısmında aratarak açabilirsiniz.

”BU YAZIMIZDA SİZLERE BİLGİSAYARINIZIN KLAVYESİ ÜZERİNDEN NASIL KALP SİMGESİNİ OLUŞTURABİLECEĞİNİZİ ANLATTIK. KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BİZLERE AŞAĞIDAN ‘YORUMLAR‘ KISMINDAN BELİRTEBİLİRSİNİZ. ”

TEKNOAJAN.COM | KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ.