Jon Bernthal Kimdir? [Hayatı ve Biyografisi]

Jon Bernthal kimdir ? 

Jon Bernthal, Amerikalı bir oyuncu. 20 Eylül 1976 tarihinde Amerika’nın Washington DC. eyaletinde dünyaya geldi. 

Joan Lurie ve Rick Bernthal çiftinin çocuğu olarak Washington D.C.’de doğdu. Yahudi bir ailenin çocuğu olan Bernthal’ın Nicholas ve Thomas adlarında 2 erkek kardeşi vardır.

Skidmore College’da eğitim alırken burayı bırakan Bernthal, oyunculuk eğitimi için Moskova’ya gitti. Harvard Üniversitesi’nin İleri Tiyatro Eğitimi Enstitüsü’nde eğitim alırken keşfedildi ve mezuniyetinin ardından çok sayıda tiyatro oyununda yer aldı.

1.80 metre boyunda olan oyuncu, Amerikalı profesyonel güreşçi olan Kurt Angle’ın yeğeniyle evlidir. 

Jon Bernthal 2010 yılında ‘’Erin Angle’’ ile dünya evine girmiş ve Adeline (d. 2015), Billy (d. 2103), Henry (d. 2011) isimlerinde üç çocuğu vardır.

Jon Bernthal, tüm dünyada oldukça fazla izleyici kitlesine sahip olan The Walking Dead (Yürüyen Ölüler) adlı dizideki ‘Shane’ karakteriyle tanınmıştır. 

The Walking Dead dizisinin 2010 yılında başlayan ilk sezonunda baş karakterlerden biri olarak yer alan Jon Bernthal, dizideki performansından dolayı 2011 Scream Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

Jon Bernthal, tüm bunların yanı sıra onlarca dizi ve filmde yer almıştır. En iyi performansını 2016 yılında dizi dünyasında oldukça çok beğenilen bir Marvel yapımı olan ‘’Daredevil’’ isimli dizideki ”Punisher” karakteriyle yaşamıştır. 

Daradevil dizisinin 2.sezonunda yer alan oyuncu, göstermiş olduğu üstün performansı ve dizideki karakteri tam anlamıyla yansıtması izleyenler tarafından oldukça çok beğenilmişti. Bu üstün başarının ardından da dizi yapımcısı Marvel, dizide Jon Bernthal’ın canlandırmış olduğu Punisher karakterini tek bir dizi halinde sunmaya karar vermişti. 

Ardından Jon Bernthal’ın başrolü olduğu ”Punisher” dizisi 2017 yılında izleyenler ile buluştu ve tam 2 sezon süren dizi oldukça çok beğeni topladı. Dizinin IMDb puanı 8.5 civarındadır. 

Jon Bernthal Sosyal Medya Hesapları : 

Twitter: https://twitter.com/jonnybernthal

Oyuncu, Twitter’da 600 bin’den fazla takipçiye sahip durumda.

Instagram: https://www.instagram.com/jonnybernthal/

Oyuncu, Instagram’da gerek iş gerek özel hayatından oldukça sık paylaşımlarda bulunmaktadır. Oyuncunun Instagram’daki takipçi sayısı 2.4 milyonun üzerindedir.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.