Instagram’da Silinen Mesajları Geri Getirme [Nasıl Yapılır?]

Instagram’da silinen mesajlar nasıl geri getirilir ? Instagram’da silinen mesajlar geri getirilir mi ? Instagram’da sildiğim dm mesajlarını nasıl kurtarabilirim ? Bu yazımızda sizlere Instagram kullanıcıların en çok merak ettiği bu sorunun cevabını veriyoruz. İşte detaylar..

Instagram bildiğiniz üzere günümüzün en popüler ve dünya çapında en yaygın sosyal medya ağlarından biridir. Instagram’da kullanıcılar hesapları üzerinden fotoğraf ve video paylaşımında bulunuyor. Bunun yanı sıra Instagram üzerinden kullanıcılar takipçileri arasında ya da diğer tüm Instagram kullanıcıları ile mesajlaşabiliyor.

Instagram’da mesajlaşmanın yapıldığı bu alana kullanıcılar tarafından kısaca ‘DM’ denmektedir. DM, İngilizce olarak ‘Direct Message’ yani direkt mesaj kelimelerinin baş harflerinde oluşan kısaltmadır. Kullanıcılar uygulamada mesaj gönderme ifadesini genellikle DM attım şekilde de ifade etmektedir. Herhangi bir gönderi ya da ileti talebinde bulunan kullanıcılar ise DM gönder şekilde bir tabir kullanmaktadır.

Uygulama içerisinde bulunan ve Instagram kullanıcıları tarafından oldukça sık kullanılan bu mesajlaşma özelliği ile kullanıcılar diledikleri her an DM üzerinden takipçilerine ya da diğer kullanıcılara ileti, gönderi ve hikaye gönderebiliyor. Kullanıcılar DM üzerinden göndermiş oldukları bu iletileri ise dilekleri her an basitçe silebiliyor.

Konumuzun ana başlığı olan asıl soru da burada başlıyor. Bazen Instagram kullanıcıları DM üzerinden silmiş oldukları konuşmaları tekrar geri getirmek istiyor ya da geri getirme ihtiyacında bulunuyor.

Bu sebeple de Instagram kullanıcıları bu sorunun yanıtını internet üzerinde arama motorlarında oldukça sık arıyor. Bizde sizlere bu konu hakkında bir açıklık getirmek ve daha doğrusu oluşabilecek hatalardan uzak tutmak için bu yazımızı oluşturduk. İşte bu soru ile ilgili tüm ayrıntılar.

INSTAGRAM’DA SİLİNEN MESAJI GERİ GETİREBİLİR MİYİM ? 

Instagram’da silinen mesajların kurtarılması ya da geri getirilmesi ne yazık ki Instagram tarafından sağlanmıyor. Instagram kullanıcılarına mesajların yedeğini alma ya da kurtarma gibi bir seçenek sunmuyor. Bu sebeple Instagram’da silmiş olduğunuz DM mesajlarını kurtarma ya da geri getirme imkanınız ne yazık ki yok.

PEKİ MESAJLARI GERİ GETİRMENİN BİR YOLU VAR MI ? 

Özellikle Google Play Store’da ve diğer akıllı telefon marketlerinde Instagram’da silinen mesajları geri getirdiğini iddia eden bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar KESİNLİKLE vaat ettikleri bu işlemi yapmamaktadır. Bu 3.taraf uygulamalar mesajların geri getirilmesi için sizden Instagram hesabınız ile giriş yapmanızı talep etmektedir. Bu uygulamalar ile hesabınıza giriş yaptığınız an hesap bilgileriniz uygulamayı oluşturan kişiler tarafından çalınmaktadır. Bu konuda oldukça dikkatli olmalı ve bu tarz 3.taraf uygulamalara kesinlikle itibar etmemelisiniz.

ENGELLEMİŞ OLDUĞUM KULLANICININ DM MESAJLARINI GÖREMİYORUM ? 

Daha önce DM üzerinden konuştuğunuz kullanıcının mesajları o kişi engellendikten sonra DM kısmından kaldırılmaktadır. Eğer o kullanıcı ile olan DM mesajlarını silmediyseniz, o kullanıcının engelini kaldırarak tekrardan o kullanıcı ile olan DM mesajlarını görebilirsiniz.

PEKİ INSTAGRAM’DA KİŞİ ENGELİ NASIL KALDIRILIR ? 

Instagram’da engellemiş olduğunuz kişinin engelini kaldırmak için şu adımları sırasıyla uygulayın;

  1. İlk olarak Instagram profil kısmınıza gidin.
  2. Profil sayfanızda iken sağ üst tarafta yer alan ”üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun.
  3. Daha sonra açılacak olan alt pencereden ”ayarlar” seçeneğine gidin.
  4. Ayarlar kısmındaki seçeneklerden ”gizlilik” seçeneğine dokunun.
  5. Gizlilik sayfasından yer alan ”Engellenen hesaplar” kısmına gidin.
  6. Karşınıza çıkan kısımda engellemiş olduğunuz kişi bulun ve üzerine dokunun. Engellemiş olduğunuz kişinin profilinde yer alan ”engellemeyi kaldır” butonuna dokunarak engeli kaldırın.

PEKİ SİLİNEN MESAJLARI KURTARMANIN HİÇ BİR YOLU YOK MU ? 

Teknoloji dünyasında çareler elbette bitmez. Instagram’da silinen mesajları kurtarmanın sadece tek bir yolu var. O yolda her ne kadar basit gözükse de oldukça zor bir yoldur. Instagram’da silinen mesajlarınızın kurtarılması için tek yapabileceğiniz çözüm yolu Instagram ile iletişime geçmek olacaktır.

Instagram destek mail adresi :  help@instagram.com

Çok acil durumlarda bu mail adresi üzerinden Instagram destek birimi ile iletişime geçebilirsiniz. İlgili mail de durumun öneminden bahsederek silinen mesajları geri getirilmesi için talep ve yardımda bulunabilirsiniz.

Ne yazık ki muhtemelen bu talebiniz Instagram tarafından çözüme kavuşturulmayacaktır ancak çok acil durumlarda denemekten bir zarar gelmeyeceği de şüphesiz.

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da silinen mesajların geri getirilmesi hakkında bir kaç açıklamadı bulunduk. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”yorumlar” kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.