Connect with us

HABERLER

iPhone’u Yeniden Başlatma Nasıl Yapılır ?

iPhone yeniden nasıl başlatılır ? iPhone nasıl kapatılır ? iPhone nasıl açılır? iPhone’u yeniden başlatma nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarının modeline göre nasıl yeniden başlatıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Teknoloji her ne kadar gelişmiş olsa da günümüz teknolojisinde bazen cihazları özellikle de akıllı telefonları ara ara yeniden başlatmamız yani kapatıp tekrar açmamız gerekebiliyor.

Cihazları uygulamış olduğumuz kapatıp açma işlemi yani yeniden başlatma işlemi bazı noktalarda olumlu yönde etkileyebiliyor. Kasma, ısınma ve kitlenme gibi durumlarda cihazı adeta kendine getiren bu işlem, bizlerin oldukça sık işine yarıyor.

Tüm cihazlarda olduğu gibi iPhone cihazlarında da yeniden başlatma imkanı bulunuyor. Ancak bu işlem iPhone cihazlarında direkt olarak yeniden başlat seçeceği ile uygulanmıyor. Bu işlemi iPhone cihazlarına uygulayabilmeniz için bu işlemi manuel olarak kendinizin yapması gerekiyor.

Yani iPhone’larda otomatik olarak sunulan bir yeniden başlat seçeneği bulunmuyor. Bu işlemi sizin sırasıyla önce cihazı kapatarak ve ardından cihazı tekrar açarak uygulamanız gerekiyor. Oldukça basit olan bu işlemi 2 adımda dilediğiniz her zaman manuel olarak uygulayabilirsiniz.

Ancak iPhone modellerinde bu işlem her modelde aynı şekilde uygulanmıyor. Bu sebeple bu yazımızda sizlere iPhone’da yeniden başlatama işleminin nasıl hangi tuşlar vasıtasıyla yapıldığını sizlere gösterdik. Şimdi hep birlikte yeniden başlatma işleminin iPhone’da modellere göre nasıl yapıldığına bakalım.

iPhone 5 ve öncesi modeller ve SE (1.Nesil) : 

Cihazınızı yeniden başlatma işlemini uygulamak için; 

İlk olarak cihazınızın sağ üst köşesinde yer alan güç düğmesine 30 Saniye süreyle (Max. 30sn.) basın. Ardından cihazınızın ekranında kapat yazısı belirecektir. Kapat yazısının yer aldığı bu sürgüyü yana atarak cihazınızı kapatın.

Ardından cihanızın tamamen kapatıldığına emin olmak için yaklaşık bir 30 saniye kadar bekleyin ve cihazınızı tekrar açmak için yine bu sağ üst kısımda yer alan güç düğmesine cihazınızın ekranında Apple logosu görünene kadar basılı tutun. Ardından cihazının tekrar açılacaktır.

iPhone 6, 7, 8 ve SE (2.Nesil) modelleri : 

Cihazınızı yeniden başlatma işlemini uygulamak için; 

İlk olarak cihazınızın sağ kısmında yer alan güç düğmesine 30 Saniye süreyle (Max. 30sn.) basın. Ardından cihazınızın ekranında kapat yazısı belirecektir. Kapat yazısının yer aldığı bu sürgüyü yana atarak cihazınızı kapatın.

Ardından cihanızın tamamen kapatıldığına emin olmak için yaklaşık bir 30 saniye kadar bekleyin ve cihazınızı tekrar açmak için yine bu sağ kısımda yer alan güç düğmesine cihazınızın ekranında Apple logosu görünene kadar basılı tutun. Ardından cihazının tekrar açılacaktır.

iPhone X ve sonrası modeller (iPhone X, iPhone 11) :

Cihazınızı yeniden başlatma işlemini uygulamak için; 

İlk olarak cihazınızın sol kısımında yer alan ses arttırma ve azaltma tuşlarından herhangi biri ile cihazınızın sağ kısmında bulunan ekran kilit düğmesine aynı anda 30 Saniye süreyle (Max. 30sn.) basın. Ardından cihazınızın ekranında kapat yazısı belirecektir. Kapat yazısının yer aldığı bu sürgüyü yana atarak cihazınızı kapatın.

Ardından cihanızın tamamen kapatıldığına emin olmak için yaklaşık bir 30 saniye kadar bekleyin ve cihazınızı tekrar açmak için cihazınızın sağ kısımda yer alan ekran kilit (güç) düğmesine cihazınızın ekranında Apple logosu görünene kadar basılı tutun. Ardından cihazının tekrar açılacaktır.

Yukarıda sunmuş olduğumuz ilgili modellere göre uygulanan yöntemler ile iPhone cihazınıza yeniden başlatma işlemini uygulayabilirsiniz.  

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarının nasıl yeniden başlatıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

eFootball PES 2021 Android ve iOS için Ücretsiz Olarak Sunuldu !

Oyun dünyasının en popüler futbol oyunlarından biri olan Pro Evolution Soccer’in mobil sürümü, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarına sunuldu.

Konami tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler futbol oyun serisi olan Pro Evolution Soccer’in en son versiyonu PES 2021 oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Ancak PES 2021, bu sene de yeni bir oyun şeklinde değil de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcıların karşına sunuldu. Oyun severlerin bildiği üzere ilgili oyunun mobil versiyonu geçtiğimiz sene de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcılara sunulmuştu. Konami bu sene de mobil pes oyununu kullanıcılara aynı şekilde sundu.

eFootball Pes 2021 oyununda bu sene yapılan değişiklikler; oyuncu, takım güncellemeleri ve görsel iyileştirmeler ile yeni müziklerin eklenmesi şeklinde oldu. Oyunda kontrol bakımından ise herhangi bir değişiklik olmadı.

1.9 GB büyüklüğünde bir indirme boyutuna sahip olan eFootball PES 2021’i telefonuza indirebilir ve hemen oynayabilirsiniz. Ancak oyun online bağlantı üzerinden çalışmaktadır. Bu yüzden oyunu oynayabilmeniz için sürekli bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor.

NOT: Dosya boyutunu göz önüne alırsak 1.9 GB gibi bir indirme boyutuna sahip olan oyunu indirmek için; Wi-Fi bağlantısı kullanmanız da yarar var. 

PES 2021 Android ve iOS cihaza nasıl yüklenir ? 

eFootball PES 2021 oyununu akıllı telefonunuza cihazınızın uygulama marketi üzerinden indirebilirsiniz.

eFootball Pes 2021’i akıllı telefonunuza indirmek için; 

Android için eFootball Pes 2021;

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.konami.pesam&hl=tr

iOS için eFootball Pes 2021;

https://apps.apple.com/in/app/efootball-pes-2021/id1117270703

eFootball Pes 2021 oyununu akıllı telefonunuza yukarıdaki bağlantılara giderek indirebilir ya da cihazınızın uygulama marketine (Google Play Store veya AppStore) giderek indirebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG’nin PlayStation 5 ve Xbox Series X için Çıkış Tarihi Resmiyet Kazandı.

Dünyanın her yerinde oyun severler arasında oldukça çok popüler olan oyun PUBG’nin yeni oyun konsolları olan Playstation 5 ve Xbox Series X için çıkış tarihi belli oldu.

İlk olarak 2017 yılında oyun severlerin karşına çıkan ve çok kısa bir süre sonra milyonlarca oyuncuya ulaşan, sevilen oyun Battle Royale oyunu PUBG, günümüzün en popüler oyunlarından biri konumundadır.

Bildiğiniz üzere ilk olarak bilgisayar oyuncularına sunulan oyun daha sonra Playstation, Xbox ve akıllı telefonlar için de yayınlanmıştı.

Günümüzde hala özellikle de oyun konsollarında oldukça popüler olan oyun, çok kısa bir süre sonra yeni oyun konsolları olan Playstation 5 ve Xbox Series X için de sunulacak.

PUBG PS5, XBOX SERİES X VE S MODELLERİNE GELİYOR !

Oyun şirketi tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte PUBG’nin yeni konsollara geliş tarihi resmiyet kazandı.

Yapılan açıklamalara göre,

PUBG, Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox Series X ve Series S için 10 KASIM 2020‘de  çıkış yapacak.

Oyun, Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5 içinse 12 KASIM* tarihinde çıkış yapacak.

*İlgili oyun belirli ülkelerdeki oyuncular için 12 KASIM tarihinde, tüm dünya genelinde ise 19 KASIM tarihinde indirilebilir, satın alınabilir hale gelecek. 

NOT: Eğer şu anda önceki model bir oyun konsolu için PUBG’yi satın aldıysanız, yeni oyun konsollarında bu oyunu oynayabilmeniz için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yok. İlgili oyunu herhangi bir ek ücret ödemeden, tüm verilerinizle yeni oyun konsolunuzdan oynamaya devam edebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

Opera Mini, Google Play Store’da 500 Milyon İndirilmeye Ulaştı!

Opera Mini, Android cihazlarda yer alan uygulama marketi Google Play Store’da 500 Milyon indirilmeyi aştı. Web tarayıcıları içerisinde en popüler ve en eski tarayıcılardan biri olan Opera’nın mobil uygulaması olan Opera Mini, bugün itibariyle Google Play Store’da 500 Milyon indirilmeye ulaştı.

Geçmişte özellikle Symbian işletim sistemine sahip telefonlarda oldukça popüler olan mobil web tarayıcısı, günümüzde de Android ve iOS cihazlarda oldukça popüler bir web tarayıcı konumunda yer almaktadır.

Basit bir arayüze sahip olan Opera mini,  kullanıcılarına sunmuş olduğu hızlı internet deneyimi ile de dikkat çekiyor.  Bu başarısını ve popülaritesini de indirilme sayısıyla kanıtlıyor. Google Play Store’da yer alan verilere göre, Opera mini uygulaması, bir çok Android kullanıcısının vazgeçilmezi olmuş durumdadır.

OPERA MİNİ 500 MİLYON İNDİRİLMEYİ AŞTI !

Google Play Mağazası tarafından kullanıcılara sunulan verilere göre, Opera mini tarayıcısı bugün itibariyle 500 milyon indirilme rakamına ulaştı.

Kullanıcıları tarafından oldukça çok beğenilen Opera Mini uygulamanın kullanıcı puanı ise 4.3 ortalamasındadır. Opera Mini uygulamasını Android cihazınıza Google Play Store’dan indirebilirsiniz..

Android için Opera Mini uygulamasını indirmek için;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.mini.native

OPERA MİNİ HAKKINDA: 

Opera Mini, Opera Software AS tarafından geliştirilen bir mobil web tarayıcısıdır. Öncelikle Java ME platformu için, Opera Mobile için alt sınıf kardeş olarak geliştirildi. Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, BlackBerry, Symbian, S60, Nokia X platform, Nokia Asha platform, MeeGo ve Bada platformlarında çalıştı. Günümüz itibariyle de Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için kullanılabilir durumdadır.

TeknoAjan.com | TeknoAjan.com


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com