Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır ? (Resimli Anlatım)

Instagram’da hesap nasıl gizli duruma getirilir ? Instagram’da hesap nasıl gizli yapılır ? Instagram’da hesap gizleme nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere Instagram’da profilinizi (hesabınızı) nasıl gizli duruma getireceğinizi resimli olarak anlattık. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, her geçen gün bu popülerliğini daha da arttırıyor. Her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile birlikte milyonlarca kullanıcısı olan Instagram’da kullanıcılar kişisel ya da kişisel olmayan tüm video ve fotoğraf içeriklerini kendi hesapları üzerinden paylaşıyor.

Kullanıcılar Instagram’da paylaştıkları içerikleri takipçilerine ve diğer tüm Instagram kullanıcılarına sunabiliyor. Ancak kullanıcılar dilerler ise eğer paylaşmış oldukları ve bundan sonra paylaşacak oldukları tüm içerikleri sadece takipçilerine sunabiliyor. Bunun için kullanıcıların Instagram hesabını gizli duruma getirmeleri gerekiyor.

Yani Instagram kullanıcıları hesaplarında paylaştıkları ve bundan sonra paylaşacağı tüm içerikleri sadece takipçilerinin görmesini istiyorsa uygulama içerisinde kendi hesaplarını gizli duruma getirmeleri gerekiyor. Hesaplarını gizli olarak belirten kullanıcıların içeriklerini diğer instagram kullanıcılar hiç bir türlü göremiyor. Diğer Instagram kullanıcılarının paylaşımlarınızı görebilmesi için size takip isteği göndermeleri ve bu takip isteğini sizin kabul etmeniz durumunda paylaşımlarınızı görebiliyor.

Özellikle günümüzde sosyal medya da kişisel olan paylaşımların kötü amaçlarla, farklı yerlerde, farklı kişilerce kullanılması ve artan sahte (fake) hesapların Instagram’da bir hayli fazla olmasından dolayı bir çok Instagram kullanıcısı hesaplarını gizli olarak kullanma ihtiyacı duyuyor.

PEKİ INSTAGRAM’DA HESAP GİZLEME NASIL YAPILIR ? 

Instagram’da hesap gizleme işlemi çok basit şekilde yapılmaktadır. Akıllı telefonunuzda yer alan (android, ios vs..) Instagram uygulamasında ayarlar kısmında yapacağınız bir kaç adım ile Instagram hesabınızı gizli duruma getirebilirsiniz. Dilerseniz hesabınızı tekrar herkese açık olarak yapmak isterseniz yine bu kısmından daha sonra hesabınızı herkese açık duruma getirebilirsiniz.

NOT: Instagram’da hesabınızı gizli duruma getirdiğinizde hesabınızdaki içerikleri (fotoğraf, video, hikaye) sadece takipçileriniz erişebilir. Ayrıca herhangi bir Instagram kullanıcısı sizin hesabınızı takip etmek istediğinde size takip istediği göndermesi gerekmektedir. Bu takip istediği uygulamada size bildirim olarak gelecektir ve takip onayını onaylamanız halinde o kullanıcı sizi takip edebilecektir. 

Ufak detayların ardından konuyu fazla uzatmadan şimdi hep beraber Instagram’da hesap (profil) gizlemenin nasıl yapılacağına resimli olarak adım adım bakalım..

İŞTE INSTAGRAM’DA HESAP GİZLEME İŞLEMİ ! 

1- İlk olarak Instagram uygulamasını cihazınızda açın.

2- Ardından uygulamada Profil kısmınıza gidin.

3- Profil kısmında iken ekranın sağ üst köşesinde yer alan ”üst üste 3 çizgi ikonu” ‘na dokunun.

4- İkona dokunduktan sonra açılacak olan yan pencerede en altta yer alan ”AYARLAR” yazısına dokunun.

5- Girmiş olduğunuz ”ayarlar” sayfasında aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Gizlilik ve Güvenlik” kısmının hemen altında yer alan ”HESAP GİZLİLİĞİ” seçeneğine gidin.

6- Hesap Gizliliği seçeneğine dokunduktan sonra karşınıza yukarıdaki resimde sağ tarafta gördüğünüz gibi bir ekran çıkacaktır. Burada ”Gizli hesap” yazısının hemen yanında yer alan butona dokunduğunuzda Instagram hesabınız artık gizli duruma gelecektir.

Instagram hesabınız gizli duruma geldiğinde orada yer alan buton ”mavi” renkte görünecektir. Instagram hesabı gizli olmadığı durumlarda ise o buton yukarıdaki resimdeki gibi ”gri” renkte görünecektir.

Dilerseniz dilediğiniz her an bu kısımdan bu butona dokunarak hesabınızı gizli duruma getirebilir ya da herkese açık duruma getirebilirsiniz. İşlem bu kadar basit.

Instagram’da hesap gizlemenin nasıl yapılacağına dair konu anlatımımız son buldu. Umuyoruz ki aradığınız sorunun cevabını bulmuşsunuzdur. Konu ile ilgili görüş ve fikirlerinizi aşağıdan bizlere belirtebilirsiniz. Ayrıca yine konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından dile getirebilirsiniz. 

TEKNOAJAN.COM | KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ.