Mac’te Yeni Belge & Pencere Açma Kısayolu Nedir ?

Mac’te yeni belge ya da pencere nasıl açılır ? Mac’te yeni belge veya pencere açma kısayolu nedir ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde yeni belge veya pencere açma işleminin kısayol ile nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Bilgisayarlarımızda bir çok işlemi işletim sistemlerinde tanımlı olan belirli kısayol tuşları ile pratik ve hızlı bir şekilde yapabiliyoruz.

Bilgisayarlarda tanımlı olan bu kısayol tuşları bizlere bir çok noktada kolaylık ve pratiklik sağlıyor. Özellikle mouse kullanım ihtiyacını ortadan kaldıran bu kısayol tuşları, böylelikle bizlere hemde zaman açısından oldukça kazanç sağlıyor.

İlgili kısayolları bilgisayarlarımızın klavyelerinde yapacağınız belirli tuş kombinasyonları ile pratik bir şekilde uygulayabiliyoruz.

Apple’ın bilgisayarlarında kullandığı MacOS işletim sistemi de bizlere bu konuda kolaylık sağlıyor. MacOS işletim sisteminde bir çok işlemi klavyelerden uyguladığımız kısayol tuşları yapabiliyoruz.

Bu yazımızda da sizlere MacOS işletim sisteminde bir çok kullanıcının işine yarayan ve oldukça sık ihtiyaç duyduğu bir kısayolu sizler için paylaştık. Bahsedeceğimiz bu kısayol, yeni bir belge ya da pencere açma kısayoludur.

İlgili kısayol tuşu ile birlikte MacOS işletim sistemine sahip iMac ya da Macbook bilgisayarlarımızda herhangi bir uygulamada yeni bir pencere ya da belgeyi anında açabiliyoruz.

Peki Mac’te yeni belge & pencere açma kısayolu nedir ?

Mac’te yeni bir belge ya da pencere açmak için kullandığımız kısayol tuşu şu şekildedir; 

Mac’te Yeni Belge & Pencere Açma Kısayolu : ” Command + N ” 

MacOS işletim sisteminde herhangi bir uygulamada yeni bir pencere ya da belge açmak için; klavyeden ”Command” tuşuna basılı tutun ve klavyede yer alan harf tuşlarından ”N” harfine basın.

Ardından ilgili uygulamada yeni bir belge ya da pencere açılacaktır.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sisteminde yeni belge ya da pencere açma işleminin kısayol tuşu ile nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.